Gayle Forman „Tik viena diena“

tik viena diena_viršelisTvarkingoji ir pareigingoji Alison mokyklos baigimo proga iškeliauja į turnė po Europą. Ilgą ir nuobodžią kelionę gelbsti tik draugės Melani draugija, o netikėtai sutiktas simpatiškas vaikinas Vilemas turne po Europą apverčia aukštyn kojom. Jis paskatina atsakingąją Alison nutrūktgalviškam nuotykiui – kartu su juo nukeliauti į Paryžių. Kelionė su Vilemu tampa romantiškiausiu Alison nuotykiu, o jos gyvenimas pasisuka 360 laipsnių kampu.

 

 Manau, kad Gayle Forman linkusi rinktis kažką netradiciško. Vienoje knygoje pagrindinė veikėja turi rinktis: mirti ar gyventi, netekus artimiausių žmonių. Šioje knygoje pagrindinė veikėja ryžtasi spontaniškam poelgiui: vykti dienai į Paryžių su menkai pažįstamu vaikinu. Tai pakeičią pačią merginą, jos požiūrį į gyvenimą ir neduoda jai ramybės.

Skaičiau šios autorės kitą knygą – „Jei pasilikčiau“. Pastebėjau, kad abi knygos turi vieną minusą – kažko trūksta. Kažko, kas visiškai įtikintų mane. Atrodo, lyg skaitai, bet istorija ne iki galo paliečia iš vidaus. Trūko to „kabliuko“, kuris užkabintų ir nepaleistų.

Pagrindinė veikėja Alison, manau, jog yra be galo stiprus žmogus. Ta viena diena joje sukėlė chaosą, tad suprantama, jog mergina ilgai negalėjo atsigauti. Bandau įsivaizduoti, kokia Alison buvo šokiruota, nusivylusi, supanikavusi ir pan. Kadangi nėra paaiškinimo, kas ir kodėl atsitiko Vilemui, negaliu labai objektyviai jo vertinti. Įpusėjus knygą, atrodo, jog vaikinas yra beširdis niekšas, bet pabaigoje atsiranda detalių, kurios mano nuomonę pakeičia į tai, kad Vilemas – paslaptingas vaikinas. Panašu, kad visą tiesą sužinoti įmanoma tik perskaičius antrąją knygą „Just one year“ („Tik vieni metai“).

Jeigu skirstitumėmė knygą į 4 dalis, 3 ir 4 dalys buvo man įdomiausios. Jose buvo daugiausiai veiksmo, viskas atrodė gana dinamiška. Todėl, nors kaip man bebūtų keista, pabaiga greičiau susiskaitė negu pradžia, kurioje ir buvo didžioji knygos esmė – ta viena diena.

just one dayŠioje knygoje antraplaniai veikėjai nebuvo tokie įdomūs, kaip, tarkim, Stephanie Perkins knygose. Buvo kelios Alison kambariokės, buvo netikėtai sutikta australų keliautojų grupelė, buvo ta pati geriausia draugė Melani, visgi jie nebuvo tokie, kad tik ir lauki, kol pasirodys. Bet buvo vienas vienintelis antraplanis veikėjas, kuris man labai patiko ir norėjau gal kiek daugiau apie jį paskaityti. Tai buvo Di. Pastebiu, kad jau darosi madinga pagrindinei veikėjai įtaisyti draugą gėjų. Ir kažkodėl man tai patinka. Na, juk tokie draugai geriau supranta merginas, negu šių vaikinai, gali patarti ir visada jie būna tokie fainuoliai. J

Skiriu šiai knygai 4 balus (max. 5), nes man patiko aprašyta istorija. Mane sužavėjo pagrindinės herojės Alison gebėjimas tapti spontaniška ir pasiduoti impulsyviam poelgiui, bet iki pilnos laimės trūko įtikinimo, prisilietimo prie mano širdies, nes dabar ši knyga neprisikasė iki ten, kur turėtų palikti kažką. Jeigu suprantat, ką turiu omenyje. Neabejotinai patariu šią knygą perskaityti žmonėms, kurių gyvenime viskas sustyguota ir kurie tiesiog negali elgtis spontaniškai. O gal iš tiesų gali…

Reklama

Komentarų: 4

  Atgalinė citata

  1. Top 10 gražiausių knygų viršelių | Pamišusi dėl knygų
  2. Gayle Forman „Jei pasilikčiau“ | Pamišusi dėl knygų
  3. TOP 10 mėgstamiausių rašytojų | Pamišusi dėl knygų
  4. TOP 10 knygų, kurios turėtų būtų Jūsų paplūdimio krepšyje | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: