Anne Cassidy „Ieškant Džei Džei“

ieškantdžeidžeiviršelisGarsi anglų rašytoja Anne Cassidy savo apysakomis paaugliams yra pelniusi ne vieną literatūrinį apdovanojimą, už knygą „Ieškant Džei Džei“ pristatyta Karnegio medaliui gauti.

Anot autorės, rašyti apie vaiką, nužudžiusį kitą vaiką, buvo nelengva. Žmonės, kuriems rašytoja pasakojo apie šią knygą, dažniausiai atrodė nustebę, susirūpinę. Tikriausiai galvojo apie aukas. Anne Cassidy taip pat apie jas mąstė. Bet norėjo, kad visuomenė pasistengtu suprasti ir tą, kuris nužudė. „Daugeliui žmonių vaikai – tai nekaltumas, tyrumas. Jie dar nesugadinti suaugusiųjų pasaulio. Nesuvokiama, kaip vienas vaikas gali atimti kitam gyvybę. Norėjau parašyti knygą apie tokią mergaitę. Bandžiau įsivaizduoti, kaip ji turėtų jaustis po šešerių metų, praleistų kalėjime. Bandytų kurti savo gyvenimą iš naujo. Tačiau ar galėtų pamiršti praeitį? Ar žmonės galėtų jai atleisti? O ji pati sau?“

Užvertusi knygą, net atsikvėpiau. Daug emocijų, daug veiksmo, daug išgyvenimų, jausmų – visko! Skaičiau porą kitų šios autorės knygų, bet nei viena neprilygo šiai istorijai. Knyga vietomis kelia šiurpulį, graudulį ir daug visko.

Autorė šioje knygoje be galo gerai atskleidė tą kriminalo šiurpumą, Dženiferės (pagrindinės veikėjos) gyvenimo nuoskaudas. Liūdėjau kartu su Džen, bijojau už ją… Tiesiog, tiek jausmų kelia pati skaudi ir nelinksma istorija. Galiu pasakyti, kad autorės rašymo stilius yra puikus, man tiko ir patiko, bei be galo įtaigus.

Skaitydama knygą, jaučiau įtampą. Ši knyga nepalieka tavęs ramiai nei viename skyriuje, nes vis atsiranda detalė iš Dženiferės istorijos. Skaitytojas vis išvysdavo netikėta vingį pasakojime ir Džen gyvenime. Tai kelia tą skaudžią įtampą, nes supranti, jog mergaitei gyventi tokioje šeimoje ir aplinkoje yra be galo sunku.

džeidžei_prisonMergaitės gyvenimas yra be galo nepastovus: ji vis kraustosi, keičia mokyklą, nemato savo mamos, su kuria Dženiferė gyvena, todėl knygos eigoje galima pamatyti ir pačios mergaitės charakterio ir nuotaikų nepastovumą, kuris pritraukia Džei Džei prie nelaimių, problemų ar net pavojų. Kadangi knyga suskirstyta į 4 dalis, 3-ioje dalyje, kuri aprašoma iš Dženiferės Džouns pusės, jaučiau tą nerimą dėl mergaitės gyvenimo. Jai tebuvo 10 metų, kai Džen turėjo patirti skaudžius dalykus, kurių mergytė negalėjo suprasti. Be galo skaudu skaityti, kai tu supranti kas ir kodėl vyksta, o ta vargšelė negali.

Knygos eigoje ir ypač pabaigoje jaučiau skaudulį dėl šios merginos. Ji milijonus kartų per savo palyginus trumpą gyvenimą turi kažką palikti brangaus dėl tam tikrų priežasčių. Esu tikra, jog kitas skaitydamas šią knygą jaus tą patį.

Skiriu šiai knygai 5 balus (max. 5). Tai knyga, kuri manęs neapleis dar ilgai ne tik dėl savo išskirtinos istorijos, bet ir dėl to, jog ji turi tęsinį! Nemanau, jog antrosios knygos sulauksime Lietuvoje, nes šedevras „Ieškant Džei Džei“ buvo išleistas 2006 – aisiais. Bet aš to taip nepaliksiu ir manau, jog bandysiu skaityti anglų kalba.

Pamišusi dėl knygų

Reklama

Komentarų: 6

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 įtempto siužeto knygų | Pamišusi dėl knygų
  2. TOP 10 mėgstamiausių rašytojų | Pamišusi dėl knygų
  3. TOP 10 unikaliausių knygų: | Pamišusi dėl knygų
  4. Anne Cassidy „Mėlyni laiškai“ | Pamišusi dėl knygų
  5. TOP 10 man labai patikusių knygų, kurios nėra itin populiarios | Pamišusi dėl knygų
  6. TOP 10 realistinių knygų | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: