Susan Ee „Angelų įsiveržimas“

susanee_angelų įsiveržimas_viršelisJau šešios savaitės kaip angelai nusileido į Žemę ir sunaikino šiuolaikinį pasaulį. Išliko tik nedidelė žmonių grupelė. Dieną siaučia gatvių gaujos, o naktį kausto baimė ir prietarai. Angelams pagrobus bejėgę mergaitę, jos septyniolikmetė sesuo Penryn pasiryžta viskam. Net sandėriui su priešu.

Rafas – karys, kurį po ištisą amžinybę trukusių nesuskaičiuojamų kovų iš beviltiškos padėties išgelbsti alkana paauglė mergaitė. Keliaudami po tamsią ir suniokotą šalį, sunkiomis akimirkomis jie gali atsiremti tik vienas į kitą ir abu rizikuoja viskuo, kas brangiausia, kad išliktų gyvi. Apokaliptinėje šviesoje užgimsta nauji jausmai. Ar jie tikri? Jaudinantis, aistringas ir kupinas stulbinamų netikėtumų pasakojimas nepaliks abejingų skaitytojų.

Žinau, kad apsileidau su apžvalgom. Tikrai… Žinot kodėl? Mane buvo užpuolęs nuobodulys ir laiko trūkumas skaitant kitą knygą (jei pabaigsiu ją, pamatysit apžvalgoje, kuri čia tokia buvo). O tada nutiko toks įdomus dalykas: man paskolino el. skaityklę, kad išbandyčiau. Aš prašiausi, jog man įkeltų šią knygą. Ir ką Jūs galvojat. Mane taip patraukė, kad savaitgalis praskriejo kaip ant sparnų (ironiška, gi žinot apie ką čia knyga 😀 ).

Pirmas skyrius buvo toks so so, bet neapsigaukit, vėliau mane taip sudomino, jog negalėjau padėti knygos į šalį, norėjau skaityti skaityti skaityti. Sukurtas postapokaliptinis pasaulis intrigavo, bet ir gąsdino. Tikrai netrūko įtemptų vietų, bet, kaip romantikos mėgėja, jos ir pasigedau. Kita vertus, pabaigoj mano mintyse vis užsižiebdavo „Awwww“ lempelė. Pabaigoje jausmai, sumaišyti su pavojais, buvo tokie mieli!

Jau pradėjus skaityti mane sudomino pagrindinė veikėja Penryn. Taip, neįprastas vardas, duotas jai… greitkelio garbei . Bet ji man buvo labai panaši į legendinę Katniss Everdeen iš „Bado žaidynių“. Kodėl? Abi jos stiprios ir drąsios, abi jos gelbsti seseris, abiejų mamos vienaip ar kitaip keistos. Visgi, man tai nesutrukdė ir aš pagrindinę veikėją mačiau kaip be galo stiprią kovotoją.

Kad jau užsiminiau, Penryn ir Peidžės mama yra nestabili ir labai labai labai keista. Pasirodo, jaunesnioji pagrindinės veikėjos sesutė yra paralyžiuota dėl mamos kaltės (aš taip norėjau, kad autorė atskleistų paslapties šydą ir papasakotų mums šią istoriją). Mergaičių motina kalbasi su savo paslaptingais demonais, kurie jai vis neduoda ramybės. Ši moteris neretai mėgaujasi kitų skausmu ir nori kitus žmones žaloti, dėl to ji pati savo vyresniąją dukrą užrašė į kokius tik įmanoma savigynos kursus. Autorė pamini šią problemą manau todėl, jog realiame pasaulyje taip pat yra tokių tėvų, kurie serga psichikos ligomis ir dėl to žaloja savo vaikus.

wingsss_angelfallRafas buvo vienas iš pagrindinių veikėjų, kuris netikėtai pasirodė jau pačioje pradžioje. Vos susipažinus su šiuo veikėju, jis man atrodė toks neaiškus, keistas, paslaptingas, bet bėgant laikui vis labiau jaučiau šiam angelui simpatiją. Kažkuo jis patraukė: na žinomas, Rafas buvo aprašytas labai išvaizdus, bet buvo kažkokia vidinė jo savybė, kuri tiesiog verčia šį vaikiną pamėgti. Galbūt tai, kad jis niekada taip ir nepalieka Penryn vienos, kol pasiekia jųdviejų kelionės tikslą.

Nors tai knyga apie angelus, joje paliečiamos ir kelios mūsų pasauliui būdingos temos/problemos. Viena jų – šeimos tarpusavio santykiai. Kaip jau minėjau, Penryn šeima ganėtinai keista, bet pagrindinę heroję, jos seserį ir motiną vis tiek apipina nematomas ryšys. Jos jaučia viena kitą, stengiasi padėti (nors, tiesa, kartais tam sukliudo vidiniai šeimos moterų dalykėliai). Kitas dalykas, apie ką yra kalbama knygoje, yra – žmonių išgyvenimas ir riba, tarp žiauriųjų instinktų, glūdinčių mumyse. Kai kurie aplinkiniai pasiduoda nevilčiai, tačiau yra ir tokių, kurie bando apsaugoti pasaulį nuo angelų, todėl knygoje galima įžvelgti taurumo, vidinės stiprybės ir vilties pavyzdžių.

Knygai skiriu 5 balus (max. 5). Istorija tikrai įdomi ir ją tikrai verta perskaityti.  Ji turi kažką savotiško, gal dar nematyto. Man labai patiko stipri pagrindinė veikėja ir noras kovoti vardan sesers. Autorė įdomiai, baugiai sukūrė poapokaliptinį pasaulį ir… visiems parinko tikrai įdomius vardus.

Su meile

GreNi

Reklama

Komentarų: 3

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 įtempto siužeto knygų | Pamišusi dėl knygų
  2. TOP 10 fantastinių knygų | Pamišusi dėl knygų
  3. Susan Ee „Laikų pabaiga“ | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: