Lauren Oliver „Panika“

panika_viršelisHeter niekada nelaikė savęs bebaime ir niekada netroško išsiskirti iš kitų. Todėl niekada neketino dalyvauti „Panikoje“ – žaidime, kuriame mokyklą baigę mokiniai rizikuoja gyvybe mirtinai pavojingose rungtyse, bandydami laimėti įspūdingą pinigų sumą. Tačiau kai atsiranda kai kas, dėl ko verta kovoti, Heter supranta turinti kur kas daugiau drąsos, negu manė.

Dodžo niekada nebaugino „Panika“. Jis tiki: ilgai kurtas slaptas planas ir viena didelė paslaptis tikrai padės jam laimėti. Tačiau jis dar nežino, kad slaptų planų ir paslapčių turi ne jis vienas…

Ir Heter, ir Dodžas tikisi laimėti. Bet nugalėtojas gali būti tik vienas.

Kas laimės – drąsiausias, ištvermingiausias ar gudriausias? Ir kas, jei tarp dalyvių užsimegs draugystė arba meilė?

Lauren Oliver yra man tikrai neblogai pažįstama autorė. Jeigu neklystu, skaičiau visas jos knygas, išverstas į lietuvių kalbą: „Delirium“ trilogiją ir „Kai aš žuvau“. Ši rašytoja kuria labai įtikinamai, veikėjai visuomet būna saviti. Ne išimtis buvo ir „Panika“.

Šią knygą pataruoju metu labai daug kas „linksniuoja“: apie ją rašo kiti blog‘eriai, internete netrūksta diskusijų apie „Paniką“. Vien pavadinimas žada šiurpinančią knygą, kuri neduos atsikvėpti nė sekundei. Panašiai ir buvo, bet knygos pradžioje man visai taip neatrodė. Prasidėjus žaidimui, pati pirma, simbolinė rungtis, kurią įveikusieji, dalyvauja toliau, yra šuolis nuo uolos. Ir ką Jūs galvojat… Aš, pabaigusi skaityti šį epizodą, pagalvojau, kad visai čia nešiurpu ir nebaisu. Net galvojau, kad nusivilsiu autore. Bet vėliau viskas stojo į savo vėžes.

Žaidimo veiksmas įgavo pagreitį,kai rungtys tikrai pasidarė klastingos, žiaurios ir šiurpinančios, man pasidarė įdomiau, todėl pradėjau labiau gilintis į pagrindinius veikėjus. Galėčiau išskirti 2 pagrindinesnius iš 4 pagrindinių, t. y. Heter ir Dodžas, nes jų vardu pasakojama istorija. Jų draugai – Natali ir Bišopas – taip pat dominuoja kūrinyje, bet tikrai ne tiek. Šių dviejų veikėjų gyvenimai tikrai nepavydėtini – nemotiniškos motinos ir būtinybė rūpintis seserimis: Heter rūpinasi jaunėle Lile, o Doždas – Deina, seserimi, kuri yra prikaustyta prie invalido vėžimėlio. Mums atskleidžiama, kaip tai įvyko – paskutinė rungtis „Panikoje“. Iš tiesų, kiek skaudu buvo skaityti apie tokius jaunuolius, kurių gyvenimas nelengvas ir kurie dalyvauja „Panikoje“ dėl savęs ir savo seserų.

panic 1Pastebiu, jog ši autorė labai subtiliai ir nedaug teįsimaišo romantikos į savo knygas. Skaitant gal ir atrodo, kad jos nedaug, bet pabaigus knygą (taip nutiko su visomis šios autorės mano skaitytomis knygomis) atrodo, kad viskas čia gerai, nes svarbiausia yra veiksmas, bet nėra taip, kad romantikos iš viso nebūtų. Šioje knygoje pasijutau kiek apgauta, nes likusi (-ios) pora (-os) atrodo kitaip nei įsivaizdavau.

Šioje knygoje viena iš pagrindinių keliamų problemų yra vaikų santykiai su motinomis (pagrindiniai veikėjai su tėvais negyvena). Blogai, jog vaikams tenka patirti tokius išgyvenimus, kai motinos jais nesirūpina. Dodžui kiek labiau pasisekė iš šitos pusės, ir perskaitę knygą suprasite kodėl. Heter istorija buvo daug nelaimingesnė, bet sakyčiau, jog ją nuo visiškos nevilties išgelbėjo moteris, vardu Ana, pas kurią mergina dirbo. Ištikus nelaimei, ši moteris padėjo Heter ir Lilei, tad labai džiaugiausi už jas, kai pamačiau, kad merginos pasidarė nors kiek laimingesnės, būdamos su Ana.

Šiai knygai skiriu 4 balus (max. 5). Knyga man tikrai patiko, veiksmo joje tikrai netrūko, bet sakyčiau, kad galėjo nors truputį būti ilgesnė. Veikėjai tikrai saviti, jų portretai neeiliniai. Ši autorė tikrai stebina savo gebėjimu rašyti ir kurti, todėl mielai paskaitysiu kitos jos kūrinius. Labai patariu tiems, kurie nori kažkuom neeilinės istorijos (taip pat ir kitas autorės knygas).

xoxo,

GreNi

Reklama

Komentarų: 2

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 įtempto siužeto knygų | Pamišusi dėl knygų
  2. TOP 10 mėgstamiausių rašytojų | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: