Rick Yancey „Penktoji banga“

cdb_penktoji-banga_z1Po pirmosios bangos Žemę apgaubia tamsa.

Per antrąją gyvi lieka tik laimingieji.

Per trečiąją bangą – epidemiją – išgyvena tik nelaimėliai.

Po ketvirtosios galioja tik dvi taisyklės: pirmoji – nepasitikėk niekuo, antroji – saugu likti tik vienam.

Artinasi penktoji banga. Kesė bėga nuo  apleistu greitkeliu. Nuo padarų, kurie atrodo kaip žmonės. Jie bastosi po apylinkes visus žudydami. Tas, kas liko gyvas, išsislapstė. Kesė tiki, kad išgyvens tik likdama viena, tačiau sutinka Evaną Volkerį – žavų ir paslaptingą. Jis – vienintelė viltis išgelbėti broliuką ir išsigelbėti pačiai.

Kesė privalo rinktis: pasitikėti ar prarasti viltį, priešintis ar pasiduoti, gyventi ar mirti.

Ricko Yancey „Penktoji banga“ – sukrečiantis epas, kupinas netikėtų siužeto posūkių ir įtampos. Kaip ir knygoje „Bado žaidynės“,  kvapą gniaužia nuo veikėjų  tykančių pavojų, priešo žiaurumo ir  klastos. Skaitytojas nė akimirkos nesiliaus svarstęs, kuo galima, o kuo nevalia pasitikėti. Tačiau net nuolatinė baimė ir troškimas bet kokia kaina likti gyviems Kesei ir Evanui nesutrukdys aukotis ir net patirti žiupsnelį romantikos. Pasakojimas be galo tikroviškas, todėl nuo knygos sunku atsiplėšti.

Šią knygą skaičiau su pertraukomis, nes artėjant Kalėdoms, vis užslenka darbų lavina, bet galiu pasakyti, jog tai nepaveikė mano nuomonės apie knygą. Kiekvieną kartą niežtėjo pirštai kuo greičiau sužinoti, kas bus. Knyga labai įtraukė, sunku buvo atsiplėšti (bet tekdavo) ir man paliko labai gerą įspūdį!

Vien todėl, jog knygos autorius yra vyras, man kėlė nerimą. Tas iš po žemių išlindęs stereotipas, kad vyrai negali suderinti veiksmo ir romantikos, paveikė ir mane. Kita vertus, yra keli gerai žinomi autoriai, kuriems pavyko pranokti net daugeli rašytojų moterų: John Green („Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ ir kt.) bei Theo Lawrence („Mistinis mietas“ – šią knygą skaičiau vasarą, dar prieš sukuriant tinklaraštį). Rick Yancey sunaikino mano nerimą, nes knyga parašyta puikiai! Galėtumėt sakyti, jog man čia buvo per mažai romantikos? Ne, tikrai ne. „Penktojoje bangoje“ buvo suderinta meilė, veiksmas, įtampa ir mirtys.

Perspėju, jog kitoje pastraipoje yra atskleidžiamų knygos detalių.

tumblr_msucv6C1Y71swap3io1_500Pagrindinė veikėja Kesė –  tikrai ne iš kelmo spirta mergužėlė. Nors mergina nesugebėjo papasakoti mylimam vaikinui apie savo jausmus, ar parodyti jam kažkokį dėmesio (na, bet gal jis čia labiau nekreipė į Kesę dėmesio), mergina, likusi vienui viena sugebėjo išgyventi ir kovoti dėl mažojo broliuko. Kesė buvo lyg dar viena Ketnė Everdin, Beatričė Prior ar kitos jaunimui (ir ne tik) pažįstamos herojės. Vienas dalykas man užkliuvo: Kesės situacija man pernelyg atrodė panaši į Penryn iš Susan Ee knygos „Angelų įsiveržimas“. Abi merginos kovoja dėl jaunesniojo brolio ar sesers, kuris (-i) pateko į antgamtinių būtybių gniaužtus. Kesė, taip pat kaip ir Penryn, susipažįsta ir susidraugauja su nežemiškomis būtybėmis (žinoma, Kesė to nežinojo 😀 ). Bet vis dėlto, man labiau turbūt patiko Kesė Salivan (ir juk ji taip pat pamišusi dėl knygų 🙂 ).

Knyga pasakojama iš kelių veikėjų perspektyvos, tad autorius mus plačiai supažindina su esančia padėtimi, kuri buvo iš ties siaubinga, todėl knygoje gausu mirčių. Veikėjai tikrai įdomūs, jų portretai neeiliniai. Kiekvienas turi sau būdingų bruožų ir savybių. Visi atrodė tokie skirtingi, bet kartu – panašūs, nes visi knygos veikėjai vienaip ar kitaip pateko į itin keblią padėtį.

Knygai skiriu maksimalų balų skaičių – 5 balus. Knyga mane sužavėjo, noriu skaityti šią seriją toliau, nes nekantrauju išvysti, kas nutiks. Autoriaus rašymo stilius man buvo patrauklus, jis sugebėjo daugelį dalykų suderinti, taip „nenukenksmindamas“ knygos. Tikrai patariu mokslinės fantastikos mylėtojams ir tiems, kurie nori pamatyti, kas galbūt būtų, jei ateiviai nusileistų į žemę…

xoxo,

pamišusi dėl knygų ♥

Reklama

Komentarų: 8

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 įtempto siužeto knygų | Pamišusi dėl knygų
  2. Victoria Aveyard „Raudonoji karalienė“ | Pamišusi dėl knygų
  3. TOP 10 knygų, kurios turėtų būtų Jūsų paplūdimio krepšyje | Pamišusi dėl knygų
  4. TOP 10 mėgstamiausių pagrindinių veikėjų | Pamišusi dėl knygų
  5. “Pamišusiai dėl knygų” – 1-eri!!! | Pamišusi dėl knygų
  6. TOP 10 man labai patikusių knygų, kurios nėra itin populiarios | Pamišusi dėl knygų
  7. TOP 10 fantastinių knygų | Pamišusi dėl knygų
  8. Broliškas/seseriškas TOP 10 | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: