Kiera Cass „Atranka“

cdb_Atranka_p1Trisdešimt penkioms merginoms Atranka yra puiki proga. Galimybė užkariauti princo Maksono širdį ir pakliūti į aukščiausią visuomenės luomą – tviskančių suknelių ir brangenybių pasaulį. Tačiau Amerika Singer visai netrokšta tapti atrinktąja. Dalyvavimas konkurse keltų grėsmę jos ir žemesnei kastai priklausančio mylimojo Aspeno slaptiems jausmams.

Prasideda nuožmi kova dėl karūnos, o nugalėti visai netrokštanti Amerika atsiduria pačiame jos centre…

Šią knygą skaičiau šių metų pradžioje, bet kadangi visai neseniai įsigijau antrąją serijos dalį „Elitas“, todėl nusprendžiau, jog reikia pasidalinti ir įspūdžiais apie pirmąją serijos knygą.

Knygos veiksmas, vieta ir pats istorijos pagrindas yra neeilinis. Tikrai ne daug yra knygų, kurių skaitytojai pamato rafinuotą, blizgantį karaliaus rūmų gyvenimą, kuriame gausus įtampos. O kur dar prisideda 35 jaunos merginos, kikenančios, skleidžiančios paskalas, norinčios tapti karaliene ir slankiojančios po rūmus. Šioje istorijoje subtiliai panaudota įtampa ir veiksmas. Rūmų gyventojai karts nuo karto būna užpuolami. Viena tokių scenų buvo ir knygoje. Autorė atskleidė mums sklandžiusią nuotaiką, merginų šoką.

Pagrindinė knygos veikėja, Amerika Singer, ne iš kelmo spirta mergužėlė. Ji –  mergina turinti tvirtą nuomonę, daug užsispyrimo. Manau, jog tikrai daug mažų mergaičių visame pasaulyje svajoja būti princesėmis, diena iš dienos rengtis puošnias sukneles, dėvėti aukštakulnius, grakščiai žingsniuoti rūmų menėse… Bet Amerika ne tokia. Ši mergina, gavusi kvietimą į Atranką, ne itin nudžiugo. O dar labiau – kai ją išrinko į „žaidimą“.  Atrankos iki galo nepavadinsi žaidimu, bet joks kitoks žodis čia netinka. Čia ne realybės šou, ar „Mis pasaulis“ rinkimai. Atrankoje renkamos merginos, tinkančios į Ilėjos (valstybė) sostą ir princui į pašonę, bet kartu čia gausu paskalų, intrigų, todėl man atrodo, jog Atranka yra žaidimas.

8585486Romantikos knygoje buvo. „Atrankoje“ autorė vysto meilės trikampį, tik vienas iš kampų yra ne toks smailus (I know, painu). Aspenas myli Ameriką, o Maksonas, kiek pamenu… Na, su juo buvo labai neaišku. Jam lyg ir patinka Amerika, bet  keliuose epizoduose atrodo ir nelabai. O kas patinka Amerikai? Manau, ji to pati dar nesuprato. Bet faktas, kad merginai sunku apsispręsti, kas jai patinka. Aspenas yra toli, o Maksonas man pasirodė per daug flegma, kad tiktų Amerikai į vaikinus. Taip, žinau, jog po šios knygos skaičiau dar daug kūrinių, todėl ne viską teisingai prisimenu, bet šis keblumas labai šviečia mano galvoje, prisimenant „Atranką“.

Neretai ši knyga man velniškai priminė garsiąją „Bado žaidynių“ trilogiją (skaičiau ją 2013 metų vasarą). Ir žaidynėse, ir Atrankoje dalyviai yra renkami, valstybės gyventojai turi/gali viską stebėti per televiziją. Šioje knygoje net buvo nuolatinis Atrankos vedėjas, kuris yra lyg Cezaris Flikermanas iš „Bado žaidynių“. Taip, pastarosiose buvo daugiau žiaurumo, bet vis dėlto, man „Atrankos“ keletas smulkių detalių patraukė žvilgsnį (iš ne itin geros pusės).

Knygai skirčiau 4 balus (max. 5). Kūrinys man patiko, čia aprašyta neeilinė istorija, kuri prikausto nuo pradžios iki pabaigos, bet vėliau kažkaip apie ją užsimiršti ir ji nebekelia tiek emocijų prisiminus. Autorė sukūrė momentinį žavumą, kuris po kiek laiko dingsta. Bet nekantriai laukiu atostogų, kol galėsiu ramiai atsiversti antrąją serijos dalų – „Elitas“, nes knyga tavęs nepriverčia per daug mąstyti, todėl „Atranka“ labai tinka paprastai gerai praleisti laiką.

xoxo,

GreNi

Reklama

Komentarų: 7

  Atgalinė citata

  1. Top 10 gražiausių knygų viršelių | Pamišusi dėl knygų
  2. Top 10 prajuokinusių knygų | Pamišusi dėl knygų
  3. Kiera Cass „Vienintelė“ | Pamišusi dėl knygų
  4. TOP 10 mėgstamiausių antraplanių veikėjų | Pamišusi dėl knygų
  5. Kiera Cass „Paveldėtoja“ | Pamišusi dėl knygų
  6. TOP 10 vasaros skaitinių | Pamišusi dėl knygų
  7. TOP 10 knygų apie šeimos tarpusavio santykius | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: