Rainbow Rowell „Eleonora ir Pakas“

Paskutinioji apžvalga 2014 metais, todėl parinkau tam ypatingą ir neeilinę knygą!

elonora ir pakas_viršelisEleonora – naujokė mokykloje ir naujame mieste. Raudoni plaukai ir keisti drabužiai – geriau nesugalvosi, kad visiems kristum į akis.

Pakas šiame mieste gyvena jau seniai. Juodi marškinėliai ir knygos – labiau už viską jam patinka būti nematomam.

Jie visiškos priešybės ir abu labai vieniši. Tačiau kartą Eleonora mokyklos autobuse randa tik vieną laisvą vietą – šalia Pako…

Kaip jau pradžioje paminėjau, ši knyga – ypatinga, savotiška, subtili, miela, neeilinė ir be galo nuostabi. Skaitant šią knygą, užplūsta įvairiausios emocijos: nuo liūdesio iki juoko. Tikrai. Istorija taip užburia, kad pabaigus norisi susisukti į kamuoliuką, apsikabinti šią knygą ir gulėti ištisas dienas, kad suprastum, kokį nuostabų kūrinį perskaitei.

Rainbow Rowell subtiliai ir savotiškai aprašo pirmąją Eleonoros ir Pako meilę. Ši istorija yra labai žavinga visomis savo pusėmis. Jau pradžioje skaitytojas pastebi tą mažą, žavią, natūralią kibirkštėlę tarp dviejų paauglių. Viskas prasideda taip paprastai – be jokių pokalbių Pakas pradeda dalintis savo komiksais su Eleonora, kuri pačią pirmąją dieną naujoje mokykloje, įlipusi į autobusą, laisvą vietą rado tik prie pusiau korėjiečio Pako. Pirmasis abiejų jaunuolių įspūdis apie vienas kitą buvo tikrai prastas, bet čia buvo tik pati pradžia…

Taip pat įdomus dalykas šioje istorijoje buvo tai, jog veiksmas vyksta 1986 metais. Kiek vėliau galvojau, kad tai net nelabai pastebima, bet smulkmenos mums parodo, jog šie paaugliai gyvena ne XXI amžiuje: laidiniai telefonai, seni muzikos grotuvai, kasetės. Buvo dalykų, į kuriuos žiūrėjau su šiokia tokia nostalgija – vaikai neturėjo kompiuterių, todėl namų areštas ir neišleidimas į lauką, uždrausti susitikimai su draugais – tai buvo baisiausia vaikams ir paaugliams šioje istorijoje.

awww eleanor and parkRašytoja knygoje atskleidžia ne tik pirmosios tikros meilės problemas ir viltis, bet ir opią problemą – nedraugiškus santykius šeimose. Galima būtų teigti, jog Pakui ne visada pasisekdavo sutarti su tėvais, bet tai, kas dėjosi Eleonoros šeimoje, patikėkite, buvo iš tiesų baisu. Mergina, maža to, jog buvo apkūni, neturėjo už ką nusipirkti sau naujų drabužių (dėl šių dalykų ji buvo užgauliojama), nerūpėjo savo tėvui (o tik reikalinga buvo jam prižiūrėti vaiką), tai dar ir turėjo gyventi su savo patėviu Ričiu, kuris buvo nenuspėjamas vyras ir dažnai keldavo ranką prieš sugyventinę, t. y. Eleonoros mamą. Eleonoros kasdienybė kėlė šiurpą, kiekvienas susidūrimas su „šeimos galva“  man (manau ir visiems skaičiusiems) kėlė baimę dėl merginos, mat skaitytojui jau pradžioje atskleista, jog Ričis kartą išvarė paauglę iš namų. Vienu momentu jau maniau, kad šis vyras peržengs ribą ir pradės lysti prie vargšelės, vis dėlto, jis ją palietė gana šiurpiu ir žiauriu (kaip paauglei) būdu, kurio Jums nežadu atskleisti.

Skaitant knygą, užplūsta įvairiausios emocijos. Nuo pat pirmų puslapių mane ėmė kažkas tarsi slėgti – iš anotacijos ir kitų blog‘erių ar pažįstamų nuomonių supratau, jog tai nebus meilės istorija,  grįsta rožėmis. Nujaučiau, kad bus įvykių, kurie privers mane sunerimti ir jaudintis dėl pagrindinių veikėjų. Bet neretai buvo ir taip, jog tai, ką perskaitydavau, mane priversdavo leisti tokius garsus, kaip „Awww“, „Oooo, kaip miela“. Tikrai, nemeluoju. Eleonoros ir Pako bendravimas buvo toks nuoširdus, mielas ir natūralus, jog kartais taip suskausdavo širdį, nes jaučiau, kad kažkas nutiks. Bet ne tik dėl to. Širdį skaudėdavo ir dėl to, jog nežinojau, ką darysiu perskaičiusi kūrinį, nes tokių nuoširdžių knygų yra labai labai labai nedaug.

Knygai, be jokios abejonės, skiriu 5 balus (max. 5). Esu laiminga, kad ši knyga, pakliuvo į mano rankas. Tokių nuoširdžių, jautrių ir nuostabių jaunimo, o gal net visoje literatūroje yra kruopelytė. Visiems patariu perskaityti šią knygą, o tuo tarpu pati norėčiau labiau susipažinti su autore, t. y. perskaityti jos kitus kūrinius. „Eleonora ir Pakas“ yra kažkas neeilinio, puikaus ir gyvenimiškai skaudaus. Ši knyga mums visiems parodo, ką iš tikrųjų reiškia meilė ir kokia jos kaina…

Gerų artėjančių metų Jums, mieli knygų mylėtojai!

Su meile,

pamišusi dėl knygų 🙂

Reklama

Komentarų: 12

  Atgalinė citata

  1. Top 10 gražiausių knygų viršelių | Pamišusi dėl knygų
  2. Top 10 knygų, kurios pravirkdė/sugraudino | Pamišusi dėl knygų
  3. Top 10 romantiškiausių knygų | Pamišusi dėl knygų
  4. Top 10 knygų, privertusių susimąstyti | Pamišusi dėl knygų
  5. TOP 10 knygų, kurias norėčiau perskaityti dar kartą | Pamišusi dėl knygų
  6. TOP 10 unikaliausių knygų: | Pamišusi dėl knygų
  7. “Pamišusiai dėl knygų” – 1-eri!!! | Pamišusi dėl knygų
  8. TOP 10 man labai patikusių knygų, kurios nėra itin populiarios | Pamišusi dėl knygų
  9. Mėgstamiausių porų TOP 10: | Pamišusi dėl knygų
  10. TOP 10 realistinių knygų | Pamišusi dėl knygų
  11. TOP 10 knygų veikėjų, su kuriais norėčiau išgerti arbatos | Pamišusi dėl knygų
  12. TOP 10 knygų apie šeimos tarpusavio santykius | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: