Top 10 knygų, kurios pravirkdė/sugraudino

top10wednesdaylong

Sveiki, mieli knygų mylėtojai!

Šiandien yra antrasis trečiadienis, kai pristatau Jums dešimtuką knygų, mano nuomone, atitinkančių kažkokią temą. Šio trečiadienio tema – knygos, kurias skaitydama ieškojau kuo nusišluostyti ašaras ar beveik privedė prie tokios emocinės būsenos. Ilgai nedelsusi, pristatau Jums šio trečiadienio dešimtuką!

nr2 top 10 knygu, kurios pravirkdė-sugraudino

Top 10 knygų, kurios pravirkdė/sugraudino:

 1. John Green „Dėl mūsų liko ir žvaigždės kaltos“ – manau, nė nereikia komentarų. Esu tikrai jautri, skaitydama verkiau, o žiūrėdama filmą, tikrąja to žodžio prasme – blioviau…
 2. Rainbow Rowell „Eleonora ir Pakas“ – knyga, sujaudinusi mane savo natūralumu, pirmosios meilės paprastumu, o pabaigus tik dar blogiau jaučiausi, norėjosi ir vėl apsiverkti, nes nežinojau, kada dar beperskaitysiu tokią nuostabią knygą.
 3. Gayle Forman „Jei pasilikčiau“ – knyga, kurią skaičiau prieš sukurdama blog‘ą. Visa knyga mane sujaudino, bet ypač viena vieta, kurioje į pagrindinės veikėjos Mijos palatą ateina senelis. Tada man prireikė kelių nosinaičių.
 4. Jenny Downham „Kol dar gyva“ – ši knyga sukrečia iki kaulų smegenų, nes neskaičiau dar nei vienos knygos, kurioje būtų nupasakojamas jauno žmogaus merdėjimas. Tikrai, paskutiniai skyriai kėlė baisų liūdesį…
 5. Katherine Paterson „Tiltas į Terabitiją“ – knyga man kelia gana liūdnus prisiminimus, nes būdama penktokė skaičiau šią knygą, kuri mane šokiravo ir sukrėtė… Tai viena iš pirmųjų knygų, kurią skaitydama pasidaviau emocijoms. Ligi šiol nesu pažiūrėjusi filmo iki galo, nes mane vis užplūsta tie prisiminimai, kaip jaučiausi perskaičiusi šią knygą.
 6. Suzanne Collins „Bado žaidynių“ trilogija – tikrai ne vieną kartą susigraudinau, buvo vietų, kai atrodė – „Kada šis nekaltų žmonių žudymo tvanas baigsis?!”, visose trijose knygose mirė tiek mano mėgstamų veikėjų dėl kurių buvo verta graudintis, reikšti emocijas ir lieti ašaras.
 7. Veronica Roth „Lojalioji“ – tikiu, kad tie kurie skaitė „Divergentės“ trilogijos paskutinę dalį, supras ką turiu omenyje…
 8. S. E. Hinton „Autsaideriai“ – viena iš geriausių knygų, kokių man yra tekę skaityti. Knygoje gausu įtampos, tad nenuostabu, kad ji nuveda iki ašarų… Žiūrint filmą, pagal šią knygą, buvo tas pats.
 9. Katherine Paterson „Smarkuolė Gilė Hopkins“ – šią knygą mums liepė skaityti 6 klasėje (ir gerai, kad mus „privertė“ susipažinti su šia autore). Gerai prisimenu, kad tuo metu buvau itin nusistačiusi prieš mokytojos liepiamas/siūlomas skaityti knygas. Bet ši mane pavergė, sukrėtė, ilgai negalėjau atsitokėti nuo tokios knygos pabaigos, kai norėjosi eiti ir mokytojai šaukti „Kodėl mes negalime Gilei padėti?!”
 10. Vladimir Železnikov „Baidyklė“ – knyga, ilgai prastovėjusi mano lentynoje, pernai sulaukė dėmesio. Rusų literatūros nelabai skaitau (gal, kad nėra daug išversta knygų jaunimui į lietuvių kalbą), bet ši knyga mane labai paveikė, buvau sutrikusi po pabaigos, nes pamačiau, kad jau tokiu laikotarpiu (apie 1981 m.) jaunimas buvo labai žiaurus. Neturėdami to, ką mes turime dabar, ji prisigalvodavo tikrai didelių baisybių, kaip nuskriausti ir pakenkti žmogui…

xoxo,

GreNi ★

Reklama

Komentarų: 2

  Atgalinė citata

  1. Jenny Downham „Kol dar gyva“ ir John Green „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ | Pamišusi dėl knygų
  2. Gayle Forman „Jei pasilikčiau“ | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: