Knygų mugė 2015 + PAPILDYMAS

Mano kalendoriuje jau tradiciškai iš anksto buvo pažymėta knygų mugės data. Ir štai – stebuklingas knyginis savaitgalis baigėsi, jau pradedu jausti šiokią tokią depresiją, kad viskas taip greitai baigėsi. Bet juk sakoma – gero po truputį…

DSCF4137Šiemet išbandžiau naują man (gal ir kitiems) būdą, kaip kartu su knygų muge būti jau nuo ketvirtadienio – stebėjau diskusijas, knygų pristatymus internetu. LRT leido mums tai padaryti, todėl jau nuo pat knygų mugės pradžios vis kiek spėdavau pažiūrėdavau. Šiemet iš esmės kaupiau knygų mugės dvasią likusiems metams.

Pati į mugę keliavau šeštadienį – buvau ten jau nuo ryto. Kartu su savo kompanionėmis pradžioje keliavome į muzikos salę, kur vyko susitikimas su legendine grupe „Antis“. Šioje salėje visi galėjo įsigyti kompaktinių plokštelių, senų kasečių, vinilų ir įvairiausios atributikos.

Nuėjusios į kitą salė, kur jau vyko „bookish“ renginiai, mus pasitiko begalės žmonių ir knygų mugės dvasia. Būtent šioje vietoje, norėčiau išreikšti savo nuomonę, kas man šių metų knygų mugėje patiko, o kas – nelabai. J

Paliko gerą įspūdį/patiko/nustebino:

 • DSCF4134

  Sallos Simukkos autografas

  Šiųmetėje mugėje dalyvavo suomių rašytoja Salla Simukka, kurios knygos „Raudona kaip kraujas“ ir „balta kaip sniegas“ išleistos ir Lietuvoje. Autorė dalijo autografus, taip pat vyko susitikimas su šia autore, kuriame, deja, nesudalyvavau. Vis dėlto esu nustebinta, kad šiemet organizatoriai pakvietė autorę, rašančią jaunimui!

 • Nors ir ne tiek daug, bet keletas leidyklų siūlė knygas itin patraukliomis kainomis, kai kur buvau tiesiog priversta intuicijos įsigyti knygą.
 • Ketvirtadienį stebėjau diskusiją „Detektyvinė istorija kaip šiuolaikinė pasaka“. Joje dalyvavo kriminalinio romano ekspertė, literatūros kritikė bei Švedijos kriminalinės akademijos narė  Kerstin Bergman, lenkų detektyvų karaliene tituluojama Katarzyna Bonda. Diskusija vyko ketvirtadienį, stebėjau ją visą. Kalbėta buvo ne tik rimtomis temomis, bet ir keletą kartų sėdėdama kikenau!
 • Dar kartą paminėsiu muzikos salę. Tai buvo šiokia tokia staigmena, kurioje vyko pokalbiai su žymiais atlikėjais. Žinoma, aš be galo laukiau įžengimo į knygų pasaulį, bet muzikos salė buvo nauja patirtis, kuri man paliko gerą įspūdį.

Nelabai patiko/nepaliko gero įspūdžio/galėjo būti kitaip:

 • Kad ir kaip bebūtų gaila, be santaupų, pinigų blogai dienai ar ką tik gauto atlyginimo žmonės, norėdami papildyti savo lentynas, į knygų mugę eiti tikrai negali. Kiek  hiperbolizuoju, bet galiu pasakyti, kad prieš kelerius metus knygos kainuodavo tikrai pigiau. Be to, nedaug leidyklų akivaizdžiai nuleido kainas, dėl to buvau kiek nusiminusi…
 • Kažkaip atrodo man, kad knygų mugę leidyklos turėtų pasitikti su naujienom, bet šiemet man truputėlį pritrūko. Taip, knygų mugė yra puiki vieta pasikapstyti ir paieškoti seniau išleistų knygų, bet šiemet, deja, nebuvau užsidegusi savo pirkinių sąrašu. Žinau, jis nebuvo trumpas, bet vis dėlto praeitų mugių metu aš daug labiau troškau įsigyti vienokią ar kitokią knygą nei šiemet.
 • Mano paminėtoje diskusijoje dalyvavo rašytoja tituluojama detektyvų karaliene Lenkijoje. Jos nei viena knyga nebuvo išleista Lietuvoje. Šių metų mugės tema – detektyvas. Suvedat galus? Manau, gėda pelėda, bet pasikviesti autorę ir taip ir neišleisti nei vienos jos knygos? Keista…

Įsivaizduokime knygų mugė 2016. Lūkesčiai:

 • Daugiau kviestinių užsienio autorių, o ypač – rašančių jaunimui. O, kokia būčiau laiminga knygų mugėje pamačiusi tokius žmones kaip John Green, Stephanie Perkins, Gayle Forman ir daug kitų. Taip, žinau, drambliuko svajonės…
 • Kitais metais aš taip pat tikiuosi stebėti tiesioginę transliaciją iš knygų mugės internetu, todėl tikiuosi, jog bus tokia galimybė!

Pabaigai vis dėl to norėčiau ištarti didelį AČIŪ mugės organizatoriams: šis renginys yra tikra lietuvių knygų mylėtojų Meka, būtent čia kiekvienas metais aš daugiau ar mažiau pasijuntu lyg tarp savų, o ta knygų mylėtojų dvasia… Jos, tikiuosi, prisikaupiau visiems metams! Na o dabar… knygų lentynos papildymas!

DSCF4136

Su meile ir knygų dvasia,

pamišusi dėl knygų ♥

P.S. rašykit savo nuomonę, diskutuokim apie knygų mugę – pamisusidelknygu@gmail.com! 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: