Top 10 knygų, privertusių susimąstyti

top10wednesdaylong

Manau, jog kiekvieno žmogaus gyvenime įvyksta lūžis, kuomet suprantame, kad norime skaityti kiek turiningesnę literatūrą. Mano gyvenime tai įvyko, rodos, prieš 3-4 metus, kai supratau, kad noriu skaityti kuo mažiau banalių knygų. Savaime suprantama, iki to mane atvedė tos man jau dabar atrodančios labai nekaip knygos. Manoji kaltininkė, manau, buvo knyga “Ar aš ne cool?“.

Daugelis mano, jog jaunimui skirtose knygose to turiningumo, pagrindinės minties rasti neįmanoma nė su žiburiu, bet kita vertus, tokios knygos parodo jaunimui, kai kovoti su iškilusiomis problemomis, jos leidžia suprasti, kaip bendraamžiai gyvena kitame pasaulio krašte. Tad štai, šį trečiadienį Jums pristatau jaunimui ir vaikams (bet jas juk gali skaityti ir suaugę, ar ne?)  skirtų knygų dešimtuką, kurios privertė mane susimąstyti!

top10knygų, kurios privertėsusimąstyti

Top 10 knygų, privertusių susimąstyti:

 1. Keary Taylor „Ko aš nepasakiau“ – vienareikšmiškai – tai knyga, sudrebinusi mano pasaulį iki pamatų, keičianti požiūrį į viską. Tikrai. Perskaitykit…
 2. Jenny Downham „Kol dar gyva“ – knyga, kuri vertė susimąstyti apie laiką. Niekas nežino, kiek kiekvienam iš mūsų liko laiko, todėl perskaičius šią knygą, atėjo įkvėpimas naujiems darbams, atsirado reikiamybė atidėti tingulį į šalį ir eiti siekti savo svajonių! Jau berods antrąkart miniu šią knygą ir vis labiau noriu pasidalinti savo nuomone apie ją – laikas parodys, galbūt taip ir nutiks… 🙂
 3. Beata Teresa Hanika „Raudonkepuraitė turi verkti“ – kūrinys, nagrinėjantis skaudžią, žiaurią ir opią mūsų laikų problemą – vaikų tvirkinimą. Šioje istorijoje dar baisiau – prie mergaitės lenda senelis. Kai kuriems atrodo, jog tai paprasta ir prasta knyga, bet iš jos sklindantis žiaurumas šiurpina odą ir neleidžia pabėgti nuo tos minties, ką tenka iškentėti visai jaunai panelei.
 4. Suzanne Collins „Bado žaidynių“ serija – manau, daug kas nustebo pamatę šią knygą šiame sąraše. Bet buvo toks dalykas… Skaitydama šią knygą, vis galvojau kaip gerai, kad mes gyvename čia, Lietuvoj, kur lietus lyja, o ne Paneme, kur dedasi baisūs dalykai. Ši knygą atnešė man būtent tą supratimą – supratimą apie tai, jog nereikia skųstis, kaip čia blogai. Apsižiūrėję aplink save, mes pamatome, kad yra valstybių, kur daug blogiau gyventi.
 5. Rainbow Rowell „Eleonora ir Pakas“ – knyga, privertusi pagalvoti apie meilės sampratą. Eleonora ir Pakas parodė, jog meilė būna neideali, ne stereotipinė knyginė meilė. Yra tikrai begalės knygų, kuriose gražus vaikinas sutinka gražią merginą. Eleonora ir Pakas buvo savaip gražūs, įdomūs ir jie pasauliui parodė, kokia yra ta tikroji, realioji pirmoji meilė.
 6. S. E. Hinton „Autsaideriai“ – kūrinys, kuriame nerasite saldžios meilės, bet aptiksite žiaurią paauglių gyvenimo realybę. Čia pasakojama apie praeito amžiaus Ameriką, kur, turbūt, kiekviename miestelyje vykdavo gaujų karai. Tokia realistiška, kiek žiauri knyga.
 7. Laurie Halse Anderson „Kalbėk“ – dar viena knyga, kurioje nagrinėjama baisi problema – mergina buvo išprievartauta. Kūrinyje aprašomas jos gyvenimas po to įvykio, kaip ši mergina jautėsi. Ir svarbiausia – ar ji atsistos ant kojų…
 8. John Green „Popieriniai miestai“ – ir kaipgi be Green‘o šiame sąraše?! Būtent ši knyga man kėlė daugiausiai klausimų apie savęs ieškojimą, supratimą, kas aš esu, kodėl gyvenu. Ypatinga knyga, kurioje per šmaikščias situacijas skaitytojas priverčiamas iškelti sau egzistencinių klausimų.
 9. Vladimir Železnikov „Baidyklė“ – knyga, vertusi pamatyti galimą vaikų žiaurumą, kuris kiek šokiravo ar nustebino. Tikrai daug žmonių teigia, kad šių laikų vaikai yra daug žiauresni, bet atsisukime į praeitį ir pažiūrėkim – galbūt niekas nepasikeitė nuo praeito amžiaus?
 10. Hector Malot „Be šeimos“ – turbūt nesuklysiu teigdama, jog tai legendinė knyga, kurią skaito ištisos kartos. Ir ne veltui. Knygoje atskleidžiama sunki mažo berniuko dalia. Kūrinio idėja – parodyti skaitytojui, kokia svarbi kiekvienam iš mūsų turėtų būti šeima.

xoxo,

GreNi 😉

Komentarų: 3

 1. Inesa

  Labas :), Mano nuomone labai susimąstyti verčianti knyga yra Kevin Books “ Dienoraštis iš bunkerio“. Ši knyga tikrai verčia susimastyti ypač pabaiga kuri labai sukrečia. Rekomenduoju paskaityti 🙂

  Patinka

  • Dėkui už pasiūlymą! Ši knyga jau ne kartą buvo pakliuvusi į mano akiratį, bet dabar esu dar labiau suintriguota 🙂 Reikės pabandyti!

   Patinka

Atgalinė citata

 1. Jenny Downham „Kol dar gyva“ ir John Green „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ | Pamišusi dėl knygų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: