Brigitte Blobel „Įniršis“

įniršisMaros širdyje slypėjo siaubinga jėga išsiveržiantis, sunkiai tramdomas gyvis: laukinis, viską aplink save naikinantis įniršis. Ji niršo ant mamos, nuolat skendinčios depresijos liūne, ant tėvo, praradusio darbą, ją siutino bendramokslių niekšybės. Vienintelis šviesos spindulėlis niūriame jos gyvenime buvo Tiboras – mielas berniukas iš gimnazijos. Būnant su juo viskas atrodydavo kitaip, pasaulis tapdavo gražesnis. Tačiau vieną dieną Mara pamatė Tiborą su kita mergina…

Ši knyga buvo tikrai neįprasta mano lentynoje, nes pagrindinė jos tema –  jauno žmogaus pyktis. Nesu didelė tokių knygų mėgėja, nes manau, kad knygos turi būti ir geras, turiningas laiko praleidimo būdas, o ne savęs apkrovimas niūriomis mintimis. Vis dėlto nors šioje knygoje tikrai netrūko niūrumo, pykčio, įniršio, knyga parodo, kodėl pasaulyje atsiranda žmonių, kenčiančių pykčio protrūkius.

Mara – jauna mergina, kuriose gyvenimas tikrai ne rožėmis klotas. Jos mama dėl kartą įvykusio incidento bijo išeiti iš savo namų, o tėvas – alkoholikas ir jo situacija eina vis blogyn. Merginos sesuo išvažiavusi ir nenori turėti jokių reikalų su šeima (ji buvo man viena iš labiausiai nepatikusių veikėjų). Iš viso šito galima daryti išvadą, jog Mara šeimoje nelabai kam rūpi, ji negauna meilės, šilumos. To pasekmė – mergina sunkiai tramdo savo pyktį, jį lieja skriausdama, mušdama, tyčiodamasi iš kitų.

Draugų Mara neturi (ir tai yra visai nekeista), jos namo prižiūrėtojas rodo keistus ženklus priekabiaudamas prie merginos. Vienintelis žmogus, kuris visame jos gyvenime stengiasi Marai padėti – mokytoja. Klasės auklėtoja bando draugiškai padėti merginai, mat jai už negražų elgesį gresia išmetimas iš mokyklos. Mokytoja taip pat kai suranda, kur atlikti praktiką ir taip atsiranda galimybė Marai išlipti iš duobės.

Merginos pasaulį taip pat nuspalvina gražesnėmis spalvomis vaikinas, sutiktas autobuse. Tiboras – mielas vaikinas, kuriam, rodos, patinka Mara. Tai merginai yra labai neįprasta, ji sulaukia dėmesio, ko, matyt, mergina nėra patyrusi jau seniai. Ir būtent todėl skaitytojas supranta, jog Mara nori to dėmesio dar ir dar, ji nori, kad Tiboras reikštų simpatijas tik jai.

pyktisŠios knygos skaitymas kiek slegia, dėl niūrios nuotaikos, o ir stebėti, kaip bėdų karavanas slenka Marai iš paskos tikrai nėra malonus dalykas. Liūdna matyti, kaip Maros gyvenimas dūžta į šipulius, nes kiekvieną mielą akimirką už kampo jos tyko problemos ir nemalonumai. Daugelis jų – Maros įniršio priepuolių padariniai arba prasto auklėjimo ir rūpesčio nebuvimo padarinys.

Knygos pabaiga buvo kiek nuspėjama. Turėjau dvi teorijas, kaip viskas baigsis ir viena iš jų pasiteisino. Šiaip Brigitte Blobel rašymo stilius patrauklus, todėl knyga įtraukia jau nuo pat pradžių. Autorė puikiai geba atskleisti tą pyktį Maros širdyje, o tai verčia jautriai pažvelgti į šios merginos istoriją.

Knygai skiriu 3 balus (max. 5). Knyga tikrai verčia susimąstyti, istorija išdėstyta patraukliai jaunam skaitytojui, bet vis dėlto man vos vos pritrūko pabaigos ir ji taip pat galėjo būti kiek suktesnė. Bet „Įniršis“ – tikrai verta dėmesio knyga, kurią turėtų perskaityti ne tik paaugliai, bet ir jų tėvai bei mokytojai. Visuomenė turėtų suprasti, kad žmonės nebūna šiaip sau pikti – tą įniršį greičiausiai paskatino patirtos traumos, meilės trūkumas ir kiti nemalonūs dalykai.

xoxo,

GreNi

Reklama

Komentarų: 2

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 unikaliausių knygų: | Pamišusi dėl knygų
  2. TOP 10 realistinių knygų | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: