Jenny Downham „Kol dar gyva“ ir John Green „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“

Nusprendžiau, jog atėjo metas Jums, mieli skaitytojai, pristatyti knygų, kurias perskaičiau prieš blog‘o įkūrimą. Tai dvi knygos, kurias sieja, drįstu sakyti, tokia pati tema – jauno žmogaus mirtis, ir abi šios knygos yra vertos žmonių dėmesio.


kol-dar-gyvaJenny Downham knyga „Kol dar gyva“ pasakoja apie mergaitę, sergančią sunkia liga. Tesai tik šešiolika, ir ji žino, kad greitai mirs… Laiko nedaug, o dar šitiek nepatirta! Tad Tesa sudaro sąrašą dalykų, kuriuos norėtų nuveikti prieš mirdama. Pirmasis jų – seksas, dar narkotikai… na, ir taip toliau.

Tinklaraščio sekėjai galėjo pamatyti šią knygą sąraše „Top 10 pravirkdžiusių/sugraudinusių knygų“ bei „Top 10 knygų, privertusių susimąstyti“. Kūrinį „Kol dar gyva“ skaičiau prieš porą metų, bet vis dar jį puikiai prisimenu. Knyga paveikė, vertė pagalvoti apie gyvenimą, jo grožį ir trumpumą.

Knygoje pasakojama apie jauną merginą Tesą, kuri ir pati žino, jog gyventi jai liko labai nedaug laiko. Ji, su geriausios draugės pagalba, bando įvykdyti paskutinius jos norus prieš mirtį. Daugelis jų yra įprasti paaugliški norai. Prie svajonių, norų pildymo prisideda ir vaikinas, kurį Tesa visai atsitiktinai sutiko. Ir tas susitikimas pakeitė likusį merginos gyvenimą. Ji patyrė jausmų, kurių niekada nejautė, ji išvydo bei išbandė naujų dalykų, kurių niekada nebuvo bandžiusi.

Tesa buvo gana niūroka veikėja, bet visiškai suprantama, kodėl. Ji neretai nelabai noriai bendravo su tėvais, broliu, bet jai, kiek pamenu, niekada netrūkdavo noro maištauti.  Nors knyga yra tikrai niūri, joje netrūkdavo gražių, jausmingų akimirkų, kurių skaitytojai nebūtų išvydę, jei ne Tesos noras iki galo nugyventi savo gyvenimą.

now is goodManau, jog ši rašytoja puikiai sugebėjo atskleisti žmonių jausmus, būsenas, kuomet bendrauja su mirčiai pasmerkta mergina. Be galo sunku buvo skaityti apie Tesos tėvus, brolį, geriausią pagrindinės veikėjos draugę bei mylimąjį. Manau, kad ne tik pagrindinių, bet ir antraplanių veikėjų charakteriai, požiūriai buvo puikiai atskleisti. Ypač mane paveikė epizodas, kuomet Tesa kalbasi su sesele apie mirtį. Tikrai sunku nepravirkti skaitant būtent tą knygos vietą, nes tuomet supranti, kiek merginai ne daug liko.

Šiai knygai skiriu 5 balus (max. 5). Tai viena iš pirmų knygų, sugebėjusių mane sugraudinti, o jau nekalbu apie filmą, kuomet prablioviau kone visą pabaigą. Ši knyga yra verta dėmesio – veikėjai tikrai labai gerai sukurti, tie pirmi-paskutiniai kartai nuspalvina kūrinį įvairesnėmis spalvomis, o pati istorija, nors ir dramatiška bei niūroka, yra jausminga ir be galo graži.


cdb_Del-musu-likimo-ir-zvaigzdes-kaltos_p1Šešiolikmetės Heizelės ir septyniolikmečio Ogasto meilės istorija, papasakota pačios Heizelės. Jiedu susipažino sunkiomis ligomis sergančių vaikų Tarpusavio paramos grupėje. Jaunuoliai turi daug svajonių, tačiau liga (o gal žvaigždės) patvarko savaip. Per trumpą kartu jiems skirtą laiką abu ieško ir randa atsakymus į begalę klausimų apie gyvenimą ir mirtį.

Apie šitą knygą esu garantuota, jog girdėjo tikrai begalės žmonių, o taip pat ir skaitė ar matė filmą. Ir, manau, nedaug kas nusivylė. Nors knygos tema taip pat niūri, joje netrūksta linksmesnių epizodų. Ši knyga yra dar vienas John‘o Green‘o gebėjimo rašyti, kurti jaunimui  pavyzdys.

Heizelė – mergina, kurios dalia tikrai nelengva. Mergina serga vėžiu, visuomet turi tampytis deguonies balioną kartu su savimi ir todėl beveik visą laiką praleidžia namuose. Ji internetu pabaigė koledžą, niūrokas dienas praleidžia su knyga rankose. Vieną dieną jos gyvenimas apverčiamas aukštyn kojomis – mergina paramos grupėje sutinka žavų vaikiną su sava istorija. Augustas (atleiskit, bet niekaip neprisiverčiu rašyti Ogastas, kaip yra lietuviškame vertime) yra paauglys, kuriam dėl vėžio teko amputuoti koją ir vaikinas dėl to vaikšto su protezu. Šių dviejų jaunų žmonių istorija nuo pat pradžių bent truputį atrodo pasmerkta blogiausiam, bet patikėkit knygoje ne tik verksit, bet ir juoksitės kartu su pagrindiniais veikėjais.

Green‘as ir šioje knygoje mane žavi veikėjų realumu bei žavumu, nes kiekvienas šios knygos herojus savaip išsiskyrė, kiekvienas buvo savitas, o kartais atrodė, jog pažįsti juos visą gyvenimą, todėl knygai pasibaigus, sunku skirtis su jau pamiltais veikėjais, jų mintimis, jausmais. Todėl galiu teigti, jog šis rašytojas puikiai moka sukurti veikėjus, kurie beskaitant knygą tampa ir tavo draugais.

The-Fault-in-Our-StarsEsu įsitikinusi, kad kiekvienas, perskaitęs šią knygą, istorijoje pamatys kažką savito, kažką nuostabaus. Tai knyga, priversianti kitaip pažvelgti į gyvenimą, galbūt – net padėsianti suprasti laiko sąvoką. „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ yra tas kūrinys, kurį turėtų perskaityti ne tik jaunimas, bet ir suaugusieji, norintys prisiminti paauglystę ir jos metu keliamas sau problemas.

Knygai skyriau, skiriu ir skirsiu maksimalų balų skaičių – 5. Manau, jau net nekeista, kodėl. Ši istorija leidžia mums ne tik įslinkti į jauno žmogaus, sergančio vėžiu, mintis, bet ir pamatyti nuostabią meilės istoriją, žavius veikėjus. O taip pat filmas! Jis sukurtas, kiek pamenu, visiškai pagal knygą, niekas nėra pakeista (na žinoma, gal kelių kokių epizodų nėra, bet tai nesutrukdo gerai įvertinti filmo). O ypač man patiko tai, jog net susirašinėjimai žinutėmis yra suderinti su originaliu knygos viršeliu! Labai labai miela!


Šios dvi knygos yra tikri šedevrai jaunimo literatūroje, kurias turi perskaityti bent kartą kiekvienas knygų mylėtojas ir ne tik. Tai knygos, priverčiančios džiaugtis gyvenimu, atrasti laimę kiekvieną akimirką, suprasti, koks gyvenimas yra gražus ir išnaudoti kiekvieną akimirką. Šias knygas rekomenduoju visiems, ne tik išsiilgusiems tikros realybės, bet ir tiems, kurie dažnai negalvoja, kokia mūsų gyvybė yra trapi ir brangi.

Su meile,

pamišusi dėl knygų ♥

Reklama

Komentarų: 6

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 mėgstamiausių rašytojų | Pamišusi dėl knygų
  2. TOP 10 knygų, kurias norėčiau perskaityti dar kartą | Pamišusi dėl knygų
  3. 10 auksinų minčių | Pamišusi dėl knygų
  4. TOP 10 mėgstamiausių antraplanių veikėjų | Pamišusi dėl knygų
  5. Mėgstamiausių porų TOP 10: | Pamišusi dėl knygų
  6. 10 knygų, kurias turėtų perskaityti kiekvienas | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: