Top 10 geriausių vaikystės knygų

top10wednesdaylong

Sveiki visi sulaukę dar vieno TOP 10 trečiadienio! Šį kartą kviečiu Jus prisiminti vaikystę…

Daugelio literatūros mėgėjų meilė knygoms, manau, prasidėjo vaikystėje. Ne išimtis ir aš! Šio trečiadienio tema privertė mane prisiminti nuostabiausias vaikystės akimirkas, praleistas su knyga rankose. Tikiuosi, jog ir Jūs, mieli skaitytojai, prisiminsite džiaugsmingas akimirkas, kuomet skaitėte gražiausias vaikystės knygas, ir Jūsų veide tie prisiminimai įžiebs šypseną!top10geriausiųvaikystėsknygų

Top 10 geriausių vaikystės knygų:

  1. Astrid Lindgren „Pepė Ilgakojinė“ – kas gali įsivaizduoti tokį sąrašą, be tokios autorės?! Pepė yra mano vienas iš mėgstamiausių visų laikų veikėjų. Ši mergaitė yra prajuokinusi ne vieną vaiką ar suaugusį. Tai knyga, kurią perskaityti turi kiekvienas!
  2. Frances Hodgson Burnett „Mažoji princesė“ – knyga, kurią man skaitė mama. Ši istorija yra labai graži, kartu – liūdna, kartais net šiurpinanti. Tai viena gražiausių istorijų, kuri verta kiekvieno vaiko dėmesio.
  3. Vytautas Račickas „Jos vardas Nippė“ ir kitos dvi dalys – tai buvo knygos, kurios mane sukrėtė ir privertė dar labiau pamilti knygas. Tikiu, jog šis rašytojas taip yra padaręs ne vienam vaikui.
  4. Astrid Lindgren „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ – dar viena knyga, kurios klausydama juokiausi balsu. Labai žaisminga ir nuotaikinga knyga! Manau, ne vienas vaikas, pabaigęs šią istoriją, norėtų turėti tokį draugą kaip Karlsonas. 🙂
  5. Katherina Paterson „Tiltas į Terabitiją“ – tai nuostabi istorija, apie dviejų vaikų nuoširdžią draugystę, kuri sujaudino mane iki sielos gelmių.
  6. Hector Malot „Be šeimos“ – knyga, kuri sugraudino ne vieną ir jau seniai yra tapusi klasika. Tai kūrinys, kuriame svarbiausia yra šeima, todėl ši istorija moko mus vertinti savo šeimą ir kovoti dėl jos.
  7. Frances Hodgson Burnett „Paslaptingas sodas“ – knyga, apie skirtingų vaikų draugystę ir gyvenimus, kurie, negalėjau patikėti, susipynė ir taip užgimė dar viena be galo graži istorija.
  8. Erich Kastner „Skrajojanti klasė“ – ši knyga man labai patiko, joje gausu nuotykių, todėl liūdna skaitant nebuvo. Be to, esu mačiusi ir filmą pagal šią knygą, kuris man taip pat labai patiko. Žaisminga, kartais net graudi istorija, apie internate gyvenančius vaikus ir vieną jų žiemą.
  9. Vytautas Račickas „Šlepetė“ – tikrai labai gera knyga vaikams, kurioje rasite ne tik šmaikščių situacijų, bet ir rimtų epizodų, kuomet nagrinėjamos šeimos tarpusavio santykių problemos.
  10. Katherina Paterson „Smarkuolė Gilė Hopkins“ – knyga, kurią turėtų perskaityti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Tai buvo viena iš pirmųjų knygų (kartu su „Tiltas į Terabitiją“), sugraudinusių mane. Pabaiga sukrėtė ir man, tuometiniai šeštokei, ne tik norėjosi eiti ir šaukti auklėtojai, kad mes negalim Gilei padėti, bet vienu metu buvau sugalvojus parašyti net autorei laišką (iš pykčio!).

Su meile,

GreNi 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: