Gayle Forman „Jei pasilikčiau“

7011399_Jei-pasilikciau_p1Ta diena prasidėjo kaip visos… Ir per akimirką pasikeitė negrįžtamai… Taip nutiko Mijai.

Dar prieš kelias minutes ji drauge su tėčiu, mama ir broliuku Tedžiu važiavo šeimos automobiliu. O dabar Mija susivokia žiūrinti į sunkiai sužalotą savo kūną.

Septyniolikmetė neįsivaizdavo gyvenimo be muzikos ir vaikino vardu Adamas. Ji – talentinga ir gabi, galėjo pasirinkti tokį gyvenimą, apie kokį svajojo. Tačiau dabar jos pasirinkimas tik vienas – pabusti iš komos ar ne.

Reginti save iš šalies ligoninės palatoje Mija prisimena tai, kas svarbiausia jos gyvenime. Smagius šeimos nutikimus, svajones, meilę, viską, ką ji turėjo, ir viską, ko ji vis dar gali netekti. Todėl Mija negali pasitraukti iš gyvenimo. Ji turi dėl ko kovoti.

„Jei pasilikčiau“ – tai pasakojimas apie meilę, draugystę, šeimą, netektį ir tvirtybę.

Šią knygą pamišėlės tinklaraštyje jau esate matę rubrikoje TOP 10 trečiadienis. Tądien tai buvo sugraudinusių knygų trečiadienis. Ir ne veltui. Ši knyga mane sujaudino, sugraudino ir prajuokino. „Jei pasilikčiau“ buvo mano pirmoji pažintis su rašytoja Gayle Forman, nes šią knygą skaičiau 2014-ų metų pirmoje pusėje.

Istorija pasakoja apie tikrai neįprastus jaunimo literatūroje, bet tragiškus, kartais – net labai gražius paauglės Mijos išgyvenimus. Vieną paprastą, gražią  dieną, kuomet vaikams nereikėjo į mokyklą dėl iškritusio sniego, merginos gyvenimas dužo į šipulius – ji, kartu su tėvais ir mažesniuoju broliuku, pateko į automobilio avariją. Deja, tėvai mirė, rodos, iš karto, o Miją ir jos broliuką išvežė į ligoninę. Kodėl paminėjau, jog ši istorija neįprasta? Knygoje pasakojama ne trečiuoju asmeniu, o pirmuoju. Taip, istoriją pasakoja pati Mija. Ji viską mato iš šono, būdama pačios savo dvasia.

Po viso šio tragiško įvykio, Mijos kūnas komoje, o mergina, stebinti situaciją iš šalies turi apsispręsti: likti, gyventi toliau gyvenimą be pačių artimiausių žmonių, ar palikti šį pasaulį. Paauglei padeda apsispęsti kiti šeimos nariai, draugai bei mylimasis. Merginą vis aplanko paminėti žmonės, kalbasi su ja, o pati Mija vis prisimena tam tikrą situaciją iš savo gyvenimo, susijusias su tais žmonėmis.

Atrodo, autorė puikiai sugebėjo suderinti tragiškus įvykius, paauglių bendravimą su tėvais bei romantinę liniją, kuri buvo iš tiesų miela. Knygoje netrūksta ir mielų, linksmų žavių epizodų, ir tokių, kurie privers liūdėti, braukti ašarą. Vienas tokių – epizodas, kuomet į Mijos palatą ateina senelis. Patikėkit, jei skaitydami matote artėjant jį, bėkit ieškoti nosinių, nes tikrai jų prireiks (net dabar prisiminus tą vietą, atrodo, kad akyse kaupiasi ašaros).

if i stay movie photo

Kadras iš filmo

Adamas buvo vienas iš tų žmonių, dėl kurių Mija nori pasilikti ir gyventi. Nors situacija yra baisi, o apsisprendimas sunkus, Adamas į knygą įnešė kiek siautulio, juoko, liūdesio (kuomet gali verkti ir liūdėti kartu su vaikinu). Pasidarydavo gera ir šviesu, skaitant apie tai, kaip Mijos geriausia draugė ir vaikinas vienijasi į vieną komandą, kad galėtų pamatyti merginą. Autorė viską taip sudėliojo, kad buvo žavu ir miela skaityti.

Pakankamai neseniai žiūrėjau filmą, sukurtą pagal šią knygą ir drąsiai galiu sakyti, kad man patiko. Viskas, kas buvo svarbiausia knygoje, galima pamatyti ir filme. Apie šį filmą, manau, kad galiu atsiliepti tik gerai, tad perskaičiusiems knygą, tikrai nuoširdžiai siūlau pažiūrėti ekranizaciją!

Knygai skiriu 5 balus (max. 5). Ši istorija tikrai mane sujaudino, privertė susigraudinti, bet kartu – ir gerai praleisti laiką, kadangi, nors knygoje pasakojama liūdna istorija, kūrinys yra šviesus ir nuoširdus. Manau, jog drąsiai šią knygą galiu siūlyti John Green gerbėjams, ar tiesiog išsiilgusiems kažko rimtesnio, bet kartu realistiško ir mielo. Autorės rašymo stilius tikrai patrauklus, todėl žadu skaityti ir kitas jos knygas (vieną tokių – „Tik viena diena“– jau esu skaičiusi ir aprašiusi tinklaraštyje)!

Reklama

Komentarų: 4

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 mėgstamiausių rašytojų | Pamišusi dėl knygų
  2. Gayle Forman „Kai ji išėjo“ | Pamišusi dėl knygų
  3. Mėgstamiausių porų TOP 10: | Pamišusi dėl knygų
  4. TOP 10 knygų apie šeimos tarpusavio santykius | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: