John Green „Aliaskos beieškant“

aliaskosbeieškant_viršelisŠešiolikmetis Mailzas Holteris – nuobodžiaujantis, vienišas paauglys, kurio didžiausias pomėgis rinkti garsių žmonių paskutinius žodžius. Pasak paties Mailzo, jo gyvenimas jam atrodo „vienas didelis neįvykis“. Tad jis ryžtasi palikti tėvų namus Floridoje ir vykti į internatinę mokyklą Alabamoje. Čia jis sutinka  savo naujuosius draugus: kambario kaimyną Čipą ir seksualią, linksmą, protingą, egzotišką, bet jau „užimtą“ Aliaską Jang, kurią beprotiškai įsimyli.

Sukasi nuotaikingas paauglių gyvenimas su savo pramogomis, rūpesčiais ir rizikingais nuotykiais, kol kartą netikėčiausiu metu suskamba Aliaskos telefonas. Mailzo gyvenimas pasikeičia 180 laipsnių kampu…

Tai trečioji mano skaityta rašytojo John‘o Green‘o knyga ir galiu pasakyti vieną – skiriu didžiausius aplodismentus šiam autoriui. Green‘o knygų skaitymas yra ne tik puikus laiko praleidimo būdas, bet ir kažkokios naujos gyvenimo tiesos atradimas, suvokimas, kas esame, bendravimo su kitais žmonėmis supratimas.

Knygos pasakotojas yra vaikinas vardu Mailzas, kuriam nusibodo senas monotoniškas gyvenimas, todėl jis nusprendė vykti į internatinę mokyklą pakankamai toli nuo namų. Ten jis sutinka daug naujų žmonių, tarp kurių atranda ir draugų. Tai – Pulkininkas (Čipas), Takumis, vėliau atsirandanti Lara ir Aliaska. Pastaroji nuo pat pirmos akimirkos ima patikti Mailzui, bet mergina turi vaikiną, todėl Mailzui Aliaska lieka svajone. Bent kol kas…

Ši nauja kompanija priverčia vaikiną patirti dar neatrastų jausmų, nuotykių, išgyventi naujas emocijas. Rūkymas, alkoholis – naujai atsiradę dalykai Mailzo gyvenime. Bet žinot ką?! Atrodytų, jog veikėjai turėtų būti gana kvaili ir neintelektualūs, bet taip nėra ir man tai patiko! Atrodytų, kadangi paauglių gyvenime yra vieta svaigalams, nėra vietos mokslui, bet John Green mums pristatė veikėjus, kurie sugeba suderinti net ir tokius dalykus (nors svaigalai tikrai nėra gerai, bet pripažinkim – paauglystė – išbandymų metas).

looking for alaska labyrinthŠi istorija buvo ne tik atradimų metas veikėjams, bet ir man. Dar kartą atradau Green‘o kūrinių skaitymo malonumą, puikius ir įsimintinus veikėjus. Labai svarbi ir įdomi detalė yra autoriaus pomėgis, pritaikytas Mailzui. Ne tik knygos pagrindinis veikėjas, bet ir jos autorius domisi paskutiniais žymių žmonių ištartais žodžiais (taip, prieš mirtį). Tai buvo lyg geras prieskonis šioje istorijoje, šis pomėgis keliavo knygos puslapiais, karts nuo karto išryškėdamas ir ištartas garsiai.

Nors visa knyga buvo linksma, liūdna, kartais net šokiruojanti, labiausiai man patiko pats paskutinis skyrius. Nesijaudinkit, neatskleisiu, kas ten buvo. 🙂 Man patiko tai, jog visi nauji potyriai, emocijos, nuotykiai, naujai sutikti žmonės, kaip Aliaska, Čipas, Lara, Takumis, mokytojai, direktorius ir t.t.,  ir jų įtaka susidėjo į paskutinį skyrių, kuriame, rodos, sutilpo tiek daug, nors vizualiai, tai gana nedaug. Tas skyrius kažką padarė mano viduje, kažkas atrodo, kad sprogo, bet kas – negaliu tiksliai paaiškinti. Galbūt tai buvo nauja optimizmo banga ar spyris eiti ir ieškoti to Didžiojo Galbūt.

Knygai skiriu maksimalų balų skaičių – 5. Knyga mane sužavėjo, pakerėjo ir, manau, įstrigo į atmintį. Tai kūrinys, pilnas naujų emocijų, atradimų ir, svarbiausia, naujų žmonių ir susidūrimų su jais, verčiančių susimąstyti. „Aliaskos beieškant“ patiks visiems realistinės jaunimo literatūros mėgėjams. Kiek girdėjau, žadamą ir šią knygą paversti filmu, bet laikas parodys, kaip ten iš tikrųjų bus. O dabar, norisi paimti kitą John Green knygą į rankas, nes patirtis ir perskaitytos knygos parodė, jog šis rašytojas yra mano vienas mėgstamiausių.

Reklama

Komentarų: 2

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 mėgstamiausių rašytojų | Pamišusi dėl knygų
  2. TOP 10 geriausių knygų, skaitytų 2015 metais | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: