Veronica Roth “Four“

four veronica roth

Šioje apžvalgoje yra atskleidžiama keletas detalių iš knygos “Divergentė“!

Two years before Beatrice Prior made her choice, the sixteen-year-old son of Abnegation’s faction leader did the same. Tobias’s transfer to Dauntless is a chance to begin again. Here, he will not be called the name his parents gave him. Here, he will not let fear turn him into a cowering child.
Newly christened “Four,” he discovers during initiation that he will succeed in Dauntless. Initiation is only the beginning, though; Four must claim his place in the Dauntless hierarchy. His decisions will affect future initiates as well as uncover secrets that could threaten his own future—and the future of the entire faction system.

Two years later, Four is poised to take action, but the course is still unclear. The first new initiate who jumps into the net might change all that. With her, the way to righting their world might become clear. With her, it might become possible to be Tobias once again.

Ak, kaip buvo smagu ir gera grįžti į „Divergentės“ pasaulį…

Tai knyga, kurioje viskas pasakojama iš Ketverto (Four) perspektyvos. Kūrinys suskirstytas į keturias dalis, kiekvienoje jų aprašomi iš eilės vykstantys įvykiai. Pirmoji – “The Transfer” (liet. Persikėlimas). Šioje dalyje aprašomos paskutinės Tobijo dienos tėvo namuose, kuriuose vaikinas tikrai negyvena gerai. Tėvas, vienas iš Nuolankiųjų luomo vadų, smurtauja prieš savo sūnų ir savaime suprantama, jog vaikinas nori pabėgti iš luomo. Antrojoje dalyje – “The Initiate” ((Naujas) Priimtasis) – pasakojama apie Ketverto iniciaciją, kaip jis priimamas į Bebaimių luomą. Trečioji dalis – “The Son” (Sūnus). Čia skaitytojas mato, Ketverto gyvenimą po iniciacijos, kaip vaikinas pasirenka darbą ir bando įsilieti į luomą. Ketvirtoji dalis – “The Traitor” (Išdavikas). Šioje dalyje Tobijas pasakoja apie laikotarpį, kuomet sužino apie Bebaimių ir Eruditų planus užpulti Nuolankiųjų luomą. Būtent šioje dalyje skaitytojas jau mato ir Tričę, kuri dalyvauja pati savo iniciacijoje.

Taip pat mano skaitytame leidinyje buvo ir papildomos istorijos, kurios pasakojamos iš Ketverto perspektyvos – “First jumper – Tris” (Pirmoji nušokusi – Tričė), “Careful, Tris” (Atsargiai, Triče) ir “You look good, Tris” (Gerai atrodai, Triče). Šie ganėtinai trumpi skyreliai buvo apie tai, kaip Ketvertui vis labiau ir labiau patinka Beatričė. Ir jie buvo… labai mieli. ^-^

divergent posterŠi knyga man labai patiko, bet buvo liūdna vėl išnirti iš Veronicos Roth sukurto pasaulio, palikti pamiltus veikėjus. Ši istorija privertė prisiminti ir kiek primirštus herojus, kai kuriuos pamatyti iš kitos pusės ar susipažinti su keliais naujais veikėjais.  „Four“ mane kiek pralinksmino, privertė susimąstyti dar kartą apie aprašomą pasaulį ir žmones.

Buvo keli veikėjai, kurie man nepadarė tokio prasto įspūdžio „Divergentėje“, bet perskaičiusi šį kūrinį, galiu drąsiai sakyti, kad yra veikėjų, kurie pradėjo man dar labiau nepatikti dėl savo elgesio ar nuomonės. Tai buvo Erikas, kuris tikrai dar žemiau krito mano akyse, ir Markas, Tobijo tėvas. Šis vyras labiausiai matomas pirmoje knygos dalyje ir matomas tikrai ne iš gerosios pusės. Skaudu skaityti apie tėvo smurtą prieš sūnų, mat šis reiškinys buvo ganėtinai ryškiai aprašytas. Kyla pyktis ir noras padėti vaikinui apsiginti nuo tėvo.

Visada jaučiau didžiulę simpatiją Ketvertui, bet po šios knygos jaučiu, kad ji dar didesnė. Tobijas, kaip žmogus, asmenybė, yra tikrai nuostabus, žavus, sumanus ir stiprus ne tik fiziškai, bet, dėka naujo luomo ir Tričės – morališkai. Man patiko pamatyti, nors ir trumpai, santykius tarp Ketverto ir Tričės iš kitos – vaikino – pusės. Bet suprantama, kai žinai, kaip ši visa istorija baigiasi, darosi tikrai liūdna ir apmaudu matyti pradžią, kuomet mylimi herojai nė nenutuokia, kas jų laukia…

Knygai skiriu maksimalų balų skaičių – 5! Esu tokia laiminga, kad atsirado galimybė perskaityti šią knygą! Buvo taip smagu vėl grįžti į Veronicos Roth sukurtą pasaulį ir nesinori iš jo išnirti… Šios jaunos kūrėjos rašymo stilius yra superinis, siužetas tikrai įtraukiantis, o veikėjai… Galiu užtikrinti, kad dar labiau pamilau Four. Tikrai. Aišku, kai žinai, kaip ši istorija baigiasi… Sunku ir graudu apie tai apskritai galvoti. Bet tikrai, jei turite galimybę skaityti anglų kalba – griebkit šią knygą!!!

Reklama

Komentarų: 11

 1. Reda

  O tai nebus lietuvių kalba ? 😦

  Patinka

  • Kol kas, atrodo, tokių ketinimų nėra, bet plečiant “Divergentės“ serijos gerbėjų ratą, tokia galimybė galbūt atsirastų 😉

   Patinka

 2. Sofija

  o iskur butu galima persisiusti sia angliska knyga ? gal galite tinklalapy?

  Patinka

  • Kadangi pati skaičiau popierinį variantą, nežinau, tačiau galima pamėginti per Google suvesti knygos pavadinimą ir pdf (ar kitą formatą) ir manau, galėtumėte rasti!

   Patinka

 3. Šakės kaip man patiko šita knyga, neseniai perskaičiau. Tiesiog tobula, neturiu daugiau ką pasakyti. :3

  Patinka

Atgalinė citata

 1. TOP 10 mėgstamiausių rašytojų | Pamišusi dėl knygų
 2. “Pamišusiai dėl knygų” – 1-eri!!! | Pamišusi dėl knygų
 3. TOP 10 geriausių knygų, skaitytų 2015 metais | Pamišusi dėl knygų
 4. PAPILDYMAS! | Pamišusi dėl knygų
 5. TOP 10 knygų apie šeimos tarpusavio santykius | Pamišusi dėl knygų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: