TOP 10 mėgstamiausių rašytojų

top10wednesdaylongSveiki, mielieji!

Šiandien noriu Jums pristatyti TOP 10 trečiadienį, kuris bus kiek neįprastesnis. Šiandien pristatau Jums žmones, kurie sukūrė, mano manymu, vienas geriausių knygų! Taip, šiandienos tema – mano mėgstamiausi rašytojai! Kodėl šis dešimtukas bus neįprastas? Nenorėjau numeruoti autorių, neskirsčiau vietų, todėl padariau tiesiog sąrašiuką…

Manau, jog kiekvienas knygų mylėtojas turi mėgstamiausius rašytojus, kurių knygas po išleidimo ima nedelsiant. Tai gali būti kūrėjai, kurių knygos sukelia priklausomybę, ar tokios, kurios ilgai neišeina iš galvos…

Kai kurie mano mėgstami autoriai šiame sąraše nepaminėti dėl įvairių priežasčių: skaičiau tik vieną seriją, neišsiskiria kažkuom iš kitų mano mėgstamų rašytojų ir pan. (pvz. Suzanne Collins, kurios seriją “Bado žaidynės“ tiesiog myliu!). Šiandien prie kiekvieno kūrėjo pamatysite jo/jos knygas, kurias perskaičiau ir aprašiau pamišėlės tinklaraštyje! 🙂

TOP 10 Mėgstamiausių rašytojų

TOP 10 mėgstamiausių rašytojų:

  • John Green („Popieriniai miestai“, „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“, „Aliaskos beieškant“) – rašytojas tikrai gebantis rašyti jaunimui. Ir dar kaip! Jo kurtos knygos mane privertė juoktis, verkti, šypsotis ir liūdėti. Esu įsitikinusi, jog Lietuvoje šis autorius jau tapo populiarus, kadangi jo knygos, nors ir lengvos, neretai nagrinėja jaunimui opias temas.
  • Gayle Forman („Tik viena diena“, „Jei pasilikčiau“) – rašytoja, kuri savo kūriniais palietė iki sielos gelmių. Nežinau tiksliai kodėl, bet Gayle Forman knygos mane įkvėpė kažko nematomo, kažko, kas galbūt motyvuoja siekti naujų tikslų ir neleisti gyvenimui nutekėti per niek.
  • Stephanie Perkins („Ana ir prancūziškas bučinys“, „Lola ir vaikinas iš gretimo namo“) – šios rašytojos knygos yra tooooookios mielos! Jaučiau tikrą malonumą skaityti jos knygas! Labai labai noriu perskaityti kitas šios autorės knygas, mat jos rašymo stilius yra fantastiškas!
  • Veronica Roth („Divergentės“ serija, “Four“) – ši rašytoja man patinka ne tik kaip kūrėja, bet ir kaip asmenybė. Kiek leidžia internetas ir kitos žiniasklaidos priemonės pažinti šią jauną rašytoją, Veronica Roth yra labai draugiška, mielai bendrauja su gerbėjais.
  • Lauren Oliver („Panika“) – kūrėja, kurios knygų, berods, turiu daugiausiai. Autorės rašymo stilius išties žavus ir patrauklus, todėl jos knygos lengvai skaitosi, jų tema dažnai būna kiek neįprasta, bet tikrai įdomi.
  • Meg Cabot („Plepalų karalienė“, „Kaip tapti populiariai?“) – šios autorės knygos visuomet mane pralinksmina, prajuokina, todėl skaitant jos kūriniu, šypsena nedingsta iš veido.
  • Sara Zarr – esu skaičiusi abi į lietuvių kalbą išverstas šios autorės knygas ir jos man paliko tikrai didelį įspūdį. Autorė nebijo ir renkasi neįprastas temas, kurios jaudina ir verčia susimąstyti. Jei nebandėte skaityti šios autorės knygų, tai padarykite tai kuo greičiau!
  • Annne Cassidy („Ieškant Džei Džei“) – ši rašytoja yra viena iš nedaugelio, rašančių detektyvus jaunimui. Paminėtoji knyga man patiko labiausiai iš visų, kurias skaičiau. Autorė sukuria įtempta siužetą, jos knygų kulminacija, man asmeniškai, dažnai atrodė stulbinanti. Dar viena šios autorės knyga stovi mano lentynoje ir laukia, kol jos pavadinimą ištrauksiu iš knygų stiklainio.
  • Tess Gerritsen („Chirurgas“, „Pameistrys“) – nors skaičiau tik dvi šios autorės knygas, galiu teigti, jog ji kuria fantastiškus, įtemptus, neeilinius, įtraukiančius detektyvus. Nekantrauju perskaityti ir kitas jos knygas.
  • Astrid Lindgren – šios autorės knygas aš dar dabar kartais atsiverčiu ir pasijuokiu. Būtent su šios rašytojos kūriniais ir siejasi mano vaikystės knygiški prisiminimai…

Su meile, GreNi 😉

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: