Matt Haig „Radliai“

radliaiRomane „Radliai“ pasakojama apie mažame miestelyje įsikūrusius Radlius, kurie atrodo kaip bet kuri kita kaimynystėje gyvenanti šeima. Tėvas gydytojas nuolat dirba viršvalandžius, motina – mažakalbė namų šeimininkė. Iš išblyškusio alergiško sūnaus Rovano tyčiojasi mokykloje, o anemija serganti dukra Klara ryžtasi tapti vegane. Tačiau netyčia paaiškėja, kokią paslaptį tėvai slepia, ir šeimos gyvenimas pasikeičia neatpažįstamai.

Ši knyga jau kelerius metus vis šmėstelėdavo mano akyse, bet vis jos neperskaitydavau. Atėjo laikas tą padaryti, mat įsigijau „Radlius“ šių metų Knygų mugėje. Likau patenkinta ir neapvilta!

Iš pirmo žvilgsnio Radliai man pasirodė itin panašūs į šeimą iš filmo “The Family” (liet. „Šeima“), kuriame vaidino tokie garsūs aktoriai kaip Robertas De Niro ir Michelle Pfeiffer. Abi šeimos buvo labai paslaptingos, sunkiai pritapo prie gyvenamuose miesteliuose esančių visuomenių. Radliai, knygos pradžioje išaiškėjus, yra vampyrai. Eilinį kartą tai yra lyg ir nauja, savotiška vampyrų versija, bet kartu – kažkokiomis detalėmis panaši į kitas.

Šios šeimos nariai: Piteris, gydytojas, dirbantis mieste, Helena, jo žmona, besistengianti įsilieti į bendruomenę, bei jų vaikai Rovanas ir Klara – kiekvienas yra kažkuom įdomus. Kiekvienas Radlis turi savų įdomybių ir paslapčių, kurios išaiškėja knygos eigoje. Skaitytojas kiek vėliau susipažįsta ir su dar vienu ir dar paslaptingesniu Radliu – Vilu. Šis vyras yra Piterio brolis, užmesiantis skaitytojui dar daugiau kabliukų.

03_12_Haig.jpg.555313Noriu pagirti knygos autorių už sugebėjimą lyg trupinėlius mėtyti detales ir paslaptis, kurios tik dar labiau įtraukia į istoriją. Šiame kūrinyje, rodos, kiekviena iki mažiausios detalės buvo svarbi ir reikšminga. Niekas Radliams nenutiko šiaip sau – tai vis atsirasdavo iš to, ko šeima nepastebėdavo kasdienybėje, stengdamasi pritapti prie aplinkinių. Šis dalykas knygoje man labai patiko, atrodė, jog autorius visus siūlų galus sumaizgė, bet kuomet viskas atsirišo, likau tikrai nustebusi ir tai tik dar labiau paveikė mano nuomonę apie knygą.

Man išties patiko sukurti charakteriai. Kiekvienas veikėjas išsiskyrė savaip ir tai jį darė dar labiau išskirtinesnį ir įsimintinesnį. Kiekvienas antraplanis veikėjas taip pat buvo ne šiaip sau minimas – jie turėjo savą vaidmenį šioje istorijoje, kai kurių atskleisti kėslai ir mintys mane privertė sėdėti išplėstomis akimis. Tai tik dar kartą įrodo mano minėta dalyką, jog viskas šioje istorijoje yra svarbu, todėl nepraraskite budrumo jau nuo pat pirmo sakinio.

Dar vienas dalykas, neįprastas knygoje, buvo ištraukos iš „Abstinento vadovo“ – knygos, skirtos vampyrams, besistengiantiems negerti žmonių kraujo. Kiekviena ištraukėlė buvo svarbi toliau einantiems skyriams ir tai tik dar labiau sudomindavo ir įtraukdavo į Radlių istorijos sūkurį, kuris buvo kupinas veiksmo ir įtampos.

Knygai skiriu 4 balus (max. 5). Esu patenkinta, jog pagaliau perskaičiau šią knygą ir ji man paliko gerą įspūdį. Siužetas tikrai įdomus ir neįprastas, o veikėjai savotiški ir neretai verčiantys susimąstyti. Galiu pasakyti, jog ši knyga yra neeilinė tikrai verta dėmesio, todėl skatinu visus knygų mylėtojus ją perskaityti. O aš pati norėčiau pamėginti perskaityti kitą Matt Haig knygą „Mirusių tėvų klubas“!

Reklama

Komentarų: 4

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 unikaliausių knygų: | Pamišusi dėl knygų
  2. TOP 10 man labai patikusių knygų, kurios nėra itin populiarios | Pamišusi dėl knygų
  3. TOP 10 fantastinių knygų | Pamišusi dėl knygų
  4. TOP 10 knygų apie šeimos tarpusavio santykius | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: