Anne Cassidy „Mėlyni laiškai“

mėlyni laiškai„Laikraščiuose pasirodo daug straipsnių apie moterų persekiotojus. Tokiam žmogui atrodo, kad pamilo tą moterį, ir jis neduoda jai ramybės. Jį apninka persekiojimo manija. Man buvo įdomu, kaip jaustųsi jauna mergaitė, patraukusi tokio nepageidaujamo gerbėjo dėmesį. Gavusi pirmuosius laiškus, Vika susidomi. Mano, kad jie nuo vaikino, kuris jai patinka, ir nutrūktgalviškai puola jam į glėbį. Sužinojusi tiesą, supyksta, laiškus sudegina ir vengia apie tai kam nors papasakoti. Tačiau kai situacija tampa pavojinga ir mergaitė prabyla, artimieji ja netiki. Nejau ji visada neramiai dairysis per petį, ar nematyti to vyriškio?“.  (Autorės žodis)

Šią autorę miniu tinklaraštyje ne pirmą ir tikrai ne antrą kartą. Viena iš priežasčių – perskaityta A. Cassidy knyga „Ieškant Džei Džei“, kurios ligi šiol negaliu pamiršti. Labai nekantravau perskaityti dar vieną šios autorės knygą, išverstą į lietuvių kalbą, todėl ištraukusi ją iš knygų stiklainio, nudžiugau.

Eilinį kartą rašytoja mane stebina pasirinkta tema – šį kartą knygoje nagrinėjama tema yra merginos persekiojimas. Pagrindinė kūrinio veikėja Viktorija gauna keistus mėlynus laiškus, kuriuose nežinomasis prisipažįsta meilėje. Iš pradžių merginai tai patinka, ji pasijunta geriau, mat atsirado gerbėjas, bet laikui bėgant, darosi vis šiurpiau. Atrodo, jog gaunami laiškai kuo toliau, tuo labiau darosi įžūlesni: nors jų turinys garbina pagrindinę veikėją, reiškiami jausmai tuose laiškuose darosi vis stipresni, o žmogus, rašantis Viktorijai, neatsiranda.

writing lettersMergina turi keletą spėjimų, kas tai galėtų būti. Manau, ne tik aš viena, bet ir visi skaičiusieji knygą, bandė spėti, kas gi bus šis laiškų autorius. Pripažįstu, sužinojusi tiesą, tikrai nustebau. Autorė buvo numetusi keletą trupinėlių, kurie buvo skirti skaitytojo painiojimui, ant kurių užkibau ir aš. Vertinu tai kaip tikrai gerą autorės sprendimą, bet tie numesti trupinėliai lyg ir nebuvo minimi toliau, o man buvo įdomu ir apie juos sužinoti, todėl likau kiek sumišusi.

Man ganėtinai patiko A. Cassidy sukurti veikėjai. Viktorija buvo įdomi asmenybė, jos draugė, tėvai ir aplinkiniai taip pat, bet vis dėlto man atrodo, jog šios rašytojos stiprioji pusė yra siužeto kūrimas. Pripažinkim, ne daug rašytojų rinktųsi tokias temas, kokias renkasi šios knygos autorė. Manyčiau, jog plėtoti tokią neįprastą ir retai sutinkamą jaunimo literatūroje temą yra sunkus darbas, bet būtent todėl ši rašytoja man taip patinka. Ji išsiskiria, ji nebijo neliestų temų.

Iš mano vertinimo pamatysite, jog tai nėra geriausia autorės knyga, kurią skaičiau ir prie to prisidėjo keli veiksniai. Visų pirma – nežinau kodėl, bet man pasirodė per mažai supažindinimo su veikėjų asmenybėmis. Man visai buvo įdomūs Viktorijos tėvai, bet apie juos buvo pakankamai mažai informacijos. Net pačios Viktorijos savybių, išryškintų kūrinyje, aš kiek pasigedau. Antrasis dalykas, mano jau minėtas, yra pakankamai panašus į pirmąjį – knygoje buvo paminėtos kelios detalės, keli žmonės, keli įvykiai, kurie tikrai sudomino, bet apie juos menkai tebuvo rašoma. Ypač netoli pabaigos atsiradusi mergina, vardu Hetera, sužadino mano smalsumą, bet labai nedaug tebuvo apie ją pasakyta. Kita vertus, į ganėtinai trumpos apimties kūrinį, autorė sutalpino daug – visą neįprastą istoriją apie mėlynus laiškus, jų siuntėjo paieškas, radimą ir įvykius po to.

Knygai skiriu 3 balus (max. 5). Eilinį kartą (eilinį, nes tai buvo ketvirtoji mano skaityta Anne Cassidy knyga) rašytoja mane nustebino ir pakerėjo savo pasirinktos temos neįprastumu, gebėjimu ją atskleisti, sukurti įtampą ir laikyti paslaptį pakankamai ilgai. Taip, įžvelgiau šioje knygoje ir keletą trūkumėlių, bet nepaisant to, patariu visiems perskaityti šią knygą, ypač išsiilgusiems neįprastų realistinių istorijų. Autorė tikrai puikiai plėtoja pasirinktas temas, todėl jos knygos yra vertos dėmesio!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: