Karin Fossum „Neatsigręžk“

cdb_Neatsigrezk_p1Norvegijos detektyvų karaliene tituluojamos autorės mistinis romanas. Mažame Norvegijos kalnų miestelyje gyvena uždara, nedidelė bendruomenė. Kaip ir kiti gyventojai, paauglė Anė puikiai sutaria su kaimynais – niekada nepamiršta aplankyti, prižiūri jų vaikus. Tačiau vieną dieną linksma mergina pasikeičia – išeina iš rankinio komandos, ima šalintis kaimynų ir šeimos. Netrukus žmonės prie ežero randa nuogą jaunosios Anės kūną… Žmogžudystę ima tirti atkaklusis inspektorius Sejeris. Ar sugebės jis atskleisti po apsimestiniu mandagumu slepiamas kraupias šio miestelio gyventojų paslaptis?

Detektyvai – lyg slapta mano aistra. Tess Gerritsen, Anne Cassidy – vienos mėgstamiausių mano autorių, rašančių detektyvus, kurių knygas aš skaitau su mielu noru. Karin Fossum – rašytoja, kurios, berods, tik dvi knygos yra išleistos ir Lietuvoje. Keista, mat autorė tituluojama Norvegijos detektyvų karaliene.

Perskaičiusi anotaciją, galvojau, kad viska istorija, aprašoma knygoje, prasidės nuo įvykių, drastiškai pasikeitusios merginos, kurios vardas Anė, gyvenimą ir taip rašytoja keliaus iki žmogžudystės. Cha, va šioje vietoje aš dar ir kaip apsigavau, bet nuo to man pasidarė tik dar įdomiau. Iš tikrųjų viskas prasideda ne nuo pačios Anės, o nuo mažos mergaitės, einančios iš draugės namų, sutinkančios miestelio keistuolį ir… dingstančios. Galų gale šis epizodas mus ir priveda prie žmogžudystės, minimos anotacijoje.  Šį įvykį tiria detektyvas Sejeris, kuris, galiu pasakyti, išknaisiojo visą Anės gyvenimą ir merginą supusią aplinką.

Man labai patiko tai, jog nuo pat pradžių aš jaučiau įtampą, vertusią mane nenusėdėti vienoje vietoje. Visas tas įvykis su mažąja mergaite buvo įtemptas, dinamiškas, todėl vos skaičiau be galo susikaupusi ir išplėtusi akis, kad tik nepraleisčiau kokios detalės. Autorė, manau, labai gražiai ir gerai išrutuliojo mergaitės dingimą, privedusį miestelio žmones ir skaitytoją prie Anės nužudymo. Istorija nuosekliai dėstoma, be to, knygoje kartais atsiranda epizodai, kuriose aprašomi tik žmonės iš Anės aplinkos. Šalia jų nėra bylos tyrėjų, todėl skaitytojas gali labiau įsigilinti į žmones, susijusius su Ane ir taip spėlioti, kas gi čia yra žudikas.

Dažnais užsukantiems į pamišėlės tinklaraštį, manau, nebus naujiena, jog man ir vėl labai patiko faktas, jog autorė kūrinio vietai pasirinko mažą miestelį, kuriame gyventojai vieni kitus puikiai pažįsta. Man patinka skaityti apie tokius miestelius: žmonės, eidami gatve, pažįsta kone kiekvieną matomą žmogų, kalbos čia sklinda greitai, vietiniai skandalai, keliantys daug audrų ir istorijos, kaip aprašomos knygoje, neraminančios visą miestelio bendruomenę.  Šioje istorijoje buvo ypač svarbi gatvė, kurioje gyveno Anė ir jos tėvai bei sesuo. Detektyvai neretai čia sukinėdavosi, norėdami išsiaiškinti tiesą.

Detektyvas Sejeris ir jo pagalbininkas Skarė buvo tikrai įdomūs personažai, kurie puikiai papildė fabulą. Nors Sejeris buvo kaip ir pagrindinis bylos tyrėjas ir autorė mums leido susipažinti su šio vyro kasdienybe, kartu mes susipažinome ir su jo jaunuoju pagalbininku, kuris labai apsidžiaugė, išgirdęs, jog turi galimybę tirti žmogžudystę su Sejeriu. Jie buvo labai faina tyrėjų porelė, dirbusi iš lėto, bet atskleidusi visą tiesą!

Knygai skiriu 4 balus (max. 5). Man tikrai labai patiko šis detektyvas. Skaitydama kartais jaučiau ne tik kaustančią įtampą, bet ir siaubą, kuris vertė dar labiau įsitraukti į knygą. Patariu detektyvų mylėtojams, manau nenusivilsite. Galvoju, kad jei kur nors rasiu, pamėginsiu perskaityti ir dar vieną autorės knygą, išleistą Lietuvoje, kurioje bylą taip pat tiria Sejeris. Tikiu jog ir toji knygas bus geras laiko praleidimo būdas!

Reklama

Komentarų: 4

 1. knygu griauzike

  Kažkada skaičiau, kiek atsimenu irgi įspūdį paliko:) skaitei dar ką šios autorės?

  Patinka

  • Neskaičiau, bet labai norėčiau perskaityti kitą autorės knygą, kurią turime lietuvių kalba 😉

   Patinka

Atgalinė citata

 1. TOP 10 man labai patikusių knygų, kurios nėra itin populiarios | Pamišusi dėl knygų
 2. TOP 10 geriausių knygų, skaitytų 2015 metais | Pamišusi dėl knygų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: