TOP 10 mėgstamiausių pagrindinių veikėjų

top10wednesdaylongSveiki!

Šiandien prasideda gimtadieninė pamišėlės tinklaraščio programa, kuriai parinkau man pačiai labai įdomią trečiadieninę temą!

Visiem suprantama ir aišku, jog pagrindiniai veikėjai labai svarbūs knygose ir be jų nebūtų pamiltų istorijų. Pagrindinis veikėjas visuomet atstovauja autoriui, jo įsitikinimams ir minčiai, kurią rašytojas bando perduoti skaitytojui. Labai nekantriai laukiau, kol galėsiu paskelbti būtent šio trečiadienio temą, kadangi man labai patiko spręsti, kas gi priklausys šiam mano dešimtukui, nors kiek vėliau tai pasirodė ganėtinai sunku. Bet štai pristatau Jums šį gimtadieninį dešimtuką ir klausiu – kokie yra Jūsų mėgstamiausi pagrindiniai veikėjai? 🙂

TOP 10 MĖGSTAMIAUSIŲ PAGRINDINIŲ VEIKĖJŲ

TOP 10 mėgstamiausių pagrindinių veikėjų:

 1. Ketnė Everdin („Bado žaidynės“) – ši mergina yra nereali: ji stipri, nuožmi, protinga, drąsi, kovojanti už savo įsitikinimus bei pasiaukojanti. Suprantu, jog kartais ji pasirodydavo labai keistai, bet vis dėlto negalima pamiršti fakto, ką jai, be galo jaunai merginai, teko išgyventi. Visko buvo, visko įvyko, bet Ketnė turi savybių, kurios man neleidžia jai neskirti pirmosios vietos! Turbūt dar niekada nemačiau geresnio sukilimo veido!
 2. Kesė Salivan („Penktoji banga“) – dar viena stipri ir drąsi kovotoja, pasiryžusi viską padaryti dėl savo brolio, kovojanti prieš ateivių sukilimą. Kesė taip pat turi bruožų, kurie tiesiog verčia mane ją labai mėgti. Labai noriu išvysti, kaip Chloë Grace Moretz ją įkūnys knygos ekranizacijoje!
 3. Džeikas Heisas („Ko aš nepasakiau“) – vaikinas, patyręs skaudžią traumą ir nebegalintis kalbėti. Džeikas yra puikus pavyzdys gebėjimo susidoroti su esama situacija ir žengti pirmyn, pasitikti ateitį ir jam metamus iššūkius drąsiai.
 4. Hetera Vels („12 dydis – nestora“) – buvusi dainininkė, liūdnai baigusi savo karjerą, bet vis dėlto šmaikšti ir sarkastiška. Hetera tampa „detektyve“, kadangi užsibrėžia išsiaiškinti bendrabutyje, jos naujojoje darbo vietoje, įvykusią merginos žūtį.
 5. Sukė Stekhaus (Sukės Stekhaus serija) – taip pat sarkastiška ir drąsi mergina, gebanti girdėti žmonių mintis. Nenuostabu, kad dėl to ji geriau jaučiasi vampyrų būryje, nors šie ir nekelia didžiulio pasitikėjimo. Sukė patiria daug kurioziškų situacijų, bet kaip kitaip bus, kai žmogus patenka į antgamtiškų būtybių pasaulį?
 6. Kvetinas Džeikobsenas („Popieriniai miestai“) – sumanus vaikinas, turintis tikrai šaunius draugus ir iki ausų įsimylėjęs vaikystės laikų draugę, gyvenančią name šalia Kventino. Istorijoje vaikinui tenka išlipti iš komforto zonos ir spręsti daug įvairių mįslių, kuriomis save ir savo sprendimus apipina Margo, Kvetino draugė ir mylimoji. Man ypač patiko tai, jog Kvetinas yra mąstantis ir pasiryžtantis dar neišbandytoms naujovėms!
 7. Beatričė Prior („Divergentė“) – dar viena garsiosios trilogijos garsioji herojė, kuriai drąsos ir ryžto nestinga. Oi kaip nestinga. Žinoma, ši mergina buvo ir sunervinusi mane ir privertusi raudoti, bet vis tiek – ji yra be galo stipri, drąsi ir atsidavusi savo įsitikinimams.
 8. Haris Poteris – juk visi žino, kas jis. Ir kaip Haris Poteris gali kam nors nepatikti?!
 9. Mara („Raudonoji karalienė“) – dar viena stipri mergina (pastebit, kad daug man patikusių pagrindinių veikėjų merginų yra stiprios? :D), kuri patekusi į visiškai svetimą pasaulį, bando prisitaikyti, susigyventi su naujais žmonėmis, naujai atrastomis savo galiomis. Nors mergina sunku pritapti ir ji stengiasi, Mara nepamiršta ir savo įsitikinimų: ji nori apsaugoti savo šeimą, apginti nekaltuosius ir gelbėti pasaulį nuo blogiečių.
 10. Ana Olifant („Ana ir prancūziškas bučinys“) – mergina, žinanti, ko nori – Ana jau yra nusprendusi, ką nori studijuoti, su kuo nori sieti gyvenimą. Dažnai man atrodė, kad mergina mąsto apie ateitį, tai, kas jos laukia, apie savo veiksmo pasekmes, todėl nesielgia itin kvailai. Žinoma, visko būna, visko nutinka, bet ši mergina žavi mane gebėjimu nuspręsti, ko tikėtis iš gyvenimo.
Reklama

Komentarų: 2

 1. Guoda

  Labai puiki tema ir Top10-ukas!!
  Pasmane būtų irgi labai panašus sarašas, tik į vieną pirmųjų vietų įtraukčiau Ameriką Singer iš knygos „Atranka“ 😀
  DIEVINU TĄ MERGINĄ!!! Gal dėl to, kad taip primena mane 😀

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: