Gayle Forman „Kai ji išėjo“

kai ji išėjoTai antra knygos „Jei pasilikčiau“ dalis!

Mija ir Adamas – buvę įsimylėjėliai, susaistyti skausmingos praeities. Praėjus trejiems metams po tragiškos avarijos, kurioje žuvo merginos šeima, dabar išgarsėjęs Adamas Vaildas netikėtai atsiduria karjerą pradedančios Mijos koncerte Carnegie Hall Niujorke. Tikėdamasis, kad Miją pakaks išgirsti, Adamas pasislepia publikoje ir apstulbsta, kai po koncerto jį pakviečia į užkulisius. Nejaukus susitikimas pradeda naktį, kupiną skausmingų prisiminimų, širdį spaudžiančio noro susitaikyti su praeitimi ir viltingų atradimų.

Aš nekantriai laukiau, kol pasirodys man labai patikusios knygos „Jei pasilikčiau“ antroji dalis! Primoji knyga mane sugraudino, vertė susimąstyti ir paliko labai gerą įspūdį, todėl daug kam rekomenduoju perskaityti šią įstabią istoriją. Bet dabar verta pakalbėti apie jos antrąją dalį…

Manau, ir taip aišku, jog Mija nusprendė gyventi toliau. Ji įstojo į Džiulijardą, ten sėkmingai pradėjo savo karjerą. O Adamą paliko… Taip, šis dalykas sukėlė daug intrigų, bet laikui bėgant kūrinyje atskleidžiamos visos paslaptys. Tuo tarpu, kai Mija siekia tapti profesionale, Adamas tapo labai garsus su grupe „Krintanti žvaigždė“, kurios narius sutinkame ir knygoje „Jei pasilikčiau“. Šioje dalyje skaitytojas išvysta, jog grupė per trejus metus tapo labai garsi, jos nariai ne kartą yra apdovanoti Grammy ir kitais žinomais apdovanojimais. Bet čia atsiranda kontrastas tarp grupės sėkmės ir Adamo gyvenimo bei bendravimo su grupės nariais. Vaikinas, kuris ir yra šioje knygoje pasakotojas, iš pat pradžių man atrodė toks, liaudiškai tariant, depresovas, kad buvo tikrai ne maloniausias dalykas skaityti jo mintis. Žinoma, kiek vėliau vis aiškėja, kodėl Adamas pasikeitė.

Iš esmės, vis tiek knygoje svarbiausia, manau, yra Mija. Ji užminė mums tiek mįslių, o Adamą privertė pasikeisti. Po muzikantės išvykimo, Adamas paniro į liūdesį, vis savęs klausinėjo, kodėl viskas įvyko būtent taip, o ne kitaip. Man atrodė, kad Mijos mes nepamatysime gana ilgai, bet nesijaudinkite, su šia mergina knygoje susitiksime, mat Adamo ir Mijos susitikimas aprašomas kone visoje knygoje. Tie pokalbiai ir išlieti jausmai pakeis esamą situaciją aukštyn kojomis, kadangi tuo metu bus atskleistos visos kortos.

tumblr_nkk04dpddR1qmuqd3o1_1280Man patiko, jog autorė neatsisakė minties, ir šioje knygoje, kaip ir pirmojoje, vis buvo įterpiami Adamo prisiminimai – apie muziką, grupę, bei, žinomą, Miją. Sužinome daug įvairių detalių, įvykusių iki tragiškos avarijos, po jos, bei po Mijos išvykimo. Taip pat rašytoja pasirinko ir dar vieną įdomų dalyką, kuris man pasirodė labai žavus – prie kai kurių knygos skyrių buvo prirašyti ir Adamo kurtų dainų ištraukos. Tai dainos, kurias vaikinas sukūrė išgyvendamas liūdesį po mylimos merginos dingimo iš jo gyvenimo. Daugelyje dainų šis faktas buvo pastebimas ir man dar stipriau sugniauždavo širdį.

Abu pagrindiniai serijos veikėjai man patiko. Jie abu buvo savotiški, skirtingi (vien mėgstama muzika tai išryškina), bet neabejotinai ryškūs ir įdomūs. Buvo labai įdomu stebėti žvaigždės gyvenimą Adamo akimis, vis dėlto skaitydama pajutau, kad man visai įdomu būtų sužinoti kaip Mija reagavo į detales ar įvykius iš jaunuolių susitikimo, apie merginos karjerą iš jos pačios perspektyvos, įdomu, kaip Mija elgėsi ir ką galvojo po savo išvykimo į Džiulijardą.

Knygai skiriu 4 balus (max. 5). Mane vis dar žavi Gayle Forman rašymo stilius, todėl norėčiau perskaityti kitas jos knygas. Įspūdį visuomet palieka jos pabaigos žodis, o ypač šį kartą – nežinau, kuom konkrečiai, bet jis buvo žavus ir mielas. Buvo įdomu stebėti aplinką Adamo – roko žvaigždės – akimis ir sužinoti, kas nutiko po to, kai Mija pabudo, patyrusi avariją. Šias dvi knygas labai rekomenduoju ir tikrai siūlau perskaityti ne tik jaunimui!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: