Jenny Han „Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau“

visiems vaikinams, kuriuos myl4jauŠešiolikmetė Lara Džinė – tikra svajoklė ir romantikė. Nors buvo kelis kartus įsimylėjusi, nė vienam vaikinui taip ir neprisipažino apie savo jausmus. Užtat kiekvienam parašė po laišką. Žinodama, kad tie laiškai niekada nebus išsiųsti, juose drąsiai išliejo slapčiausias savo mintis. Dabar tokių laiškų net penki ir jie saugiai paslėpti mamos dovanotoje dėžutėje. Kol vieną dieną kažkas juos suranda ir išsiunčia! Penki vaikinai vienu metu sužino, kad Lara Džinė įsimylėjusi kiekvieną iš jų. Šiam penketui, be kitų, priklauso vyresniosios sesers draugas Džošas ir geidžiamiausias mokyklos vaikinas Piteris. Tokių dalykų mergina nėra patyrusi net baisiausiame sapne. Padėtis darosi nenuspėjama. Larai Džinei teks gerai pasukti galvą, kaip išbristi sausai iš vandens, o jos gyvenimas nė iš tolo nebebus toks, koks buvo pirmiau. Bet gal tai tik į gera?

Labai laukiau šios knygos, kadangi užsienyje ar goodreads.com  ji tikrai giriama. Mane vis kankino klausimas, kodėl. Įsigijusi ją ir pamaniusi, jog knyga tikrai tiks atostogoms pajūryje, pradėjau skaityti.

Lara Džinė, pagrindinė veikėja, iš kurios perspektyvos ir pasakojama istorija, turi įdomų įprotį – įsimylėjusi vaikiną, parašo jam laišką, įdeda į voką, tačiau jo neišsiunčia, o paslepia juos mamos, kuri mirė, dovanotoje skrybėlių dėžutėje. Tokių laiškų yra 5. Visi jie vieną dieną pasiekia adresatus, o Lara Džinė to nepadarė. Šis įvykis pradeda keisti ramų pagrindinės veikėjos gyvenimą ir pačią merginą, kuriai tenka tvarkytis su naujai iškilusiomis problemėlėmis.

Taigi, penkiems vaikinams buvo nusiųsti paslaptingieji ir intriguojantys Laros Džinės laiškai, tačiau du iš šių vaikinų buvo labiausiai išryškinami knygoje – Piteris, vaikinas traukiantis kone kiekvieną mokyklos merginą, ir Džošas, pagrindinės veikėjos sesers vaikinas. Jau vien šių vaikinų apibūdinimai, manau, priverčia suprasti, jog Larą Džinę knygoje persekioja galybę kurioziškų situacijų, kurios tiek pralinksmins, tiek supykdys skaitytoją. Kadangi paminėjau šiuos du vaikinus, manyčiau, aišku, kad su šiais vaikinais pagrindinę veikėja labiausiai ir aiškinsis santykius dėl netikėtai išsiųstų laiškų. Iš paminėtų vaikinų man vis dėlto labiau patiko Džošas – jis labai mielas, draugiškas ir rūpestingas, kai Piterį aš labiau mačiau kaip pasipūtusį narcizą, prieš kurį Lara Džinė kartais negalėjo išreikšti savo nuomonės (dėl to ant jos labai pykau!).

to all the boys i've loved beforeJenny Han sugebėjo sukurti seserų ryšį, kuris mane pakerėjo. Margo, Lara Džinė ir jaunėlė Kitė (iš tikrųjų – Katerina) – trys Song mergaitės, netekusios mamos ir gyvenančios su tėčiu akušeriu. Vyriausioji Margo po mamos mirties padėjo tėčiui ir labai rūpinosi savo jaunesniosiomis seserimis. O kai Margo išvyksta studijuoti už Atlanto, Lara Džinė apsiima užimti vyresnėlės vaidmenį namuose. Itin matėsi, jog pagrindinei veikėjai sunku be sesers: kadangi Lara Džinė buvo labai artima su vyresnia seseria, mergina neturėjo kam išsipasakoti sunkiausiomis akimirkomis. Man labai patiko, kad autorė sukūrė visas seseris gana skirtingas, tačiau itin vieningas ir artimas. Visa šeima turėjo labai gražių tradicijų, kurias visos trys mergaitės su tėčiu bandė išsaugoti po mamos mirties. Labai gražus seserų ryšys, suteikiantis knygai nemažai žavesio.

Kad ir kas benutiko, man gerą įspūdį patiko pagrindinė veikėja, į kurią, vėliau supratau, jog esu panaši aš pati. Lara Džinė mieliau vakarus leidžia namuose, galbūt besiruošdama mokslams, gal beskaitydama knygą. Mergina daug visko išgyvena savyje, daug mąsto, tačiau ne visada išreiškia savo nuomonę kažkokiu klausimu (pavyzdžiui, santykiuose su Piteriu). Larai Džinei rūpėjo, ką apie ją galvoja kiti, ji menkas smulkmenas imdavo į galvą, bet šios savybės tik suteikia herojai tikroviškumo, nes manau, jog daugelis šiuolaikinių paauglių elgiasi kaip ir aprašoma veikėja.

Knygai nepagailiu 5 – ių balų (max. 5). Labai džiaugiuosi, jog šią knygą išleido Lietuvoje ir nepasigailėjau jos laukdama. Istorijoje pilna visko, kas būdinga tokiam žanrui, – romantikos, paauglystės, šeimos tarpusavio santykių. Labai nenorėjau, kad šis kūrinys baigtųsi… „Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau“ – puikus pasirinkimas šiltoms vasaros dienoms, todėl nenusivyliau pasigriebusi knygą, važiuodama prie jūros. Kadangi kūrinio pabaigoje liko šiokia tokia intrigėlė, jau trokštu perskaityti ir antrąją dalį – “P. S. I Still Love You”!

Reklama

Komentarų: 7

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 geriausių knygų, skaitytų 2015 metais | Pamišusi dėl knygų
  2. Broliškas/seseriškas TOP 10 | Pamišusi dėl knygų
  3. TOP 10 vasaros skaitinių | Pamišusi dėl knygų
  4. „Pamišusiai dėl knygų“ 2 – eji! | Pamišusi dėl knygų
  5. TOP 10 knygų veikėjų, su kuriais norėčiau išgerti arbatos | Pamišusi dėl knygų
  6. Pamišėliškos Kalėdos: knygos dovanų! | Pamišusi dėl knygų
  7. TOP 10 knygų serijų, kurias noriu tęsti/pabaigti | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: