Salla Simukka „Raudona kaip kraujas“

cdb_Raudona-kaip-kraujas_p1Septyniolikmetei Snieguolei Anderson tai pirmoji žiema Tamperėje. Ji mokosi prestižinėje meno mokykloje ir viena gyvena nedideliame butuke – toli nuo savo šeimos ir nelabai malonios praeities. Snieguolė laikosi atokiai ir nuo savo naujųjų bendramokslių ir vadovaujasi principu niekada nesikišti į svetimus reikalus.

Tačiau vieną ankstyvą rytą užklydusi į mokyklos fotolaboratorijos tamsųjį kambarėlį ir ten aptikusi išdžiaustytus banknotus su kraujo dėmėmis, mergina supranta – šįkart svetimų problemų išvengti nepavyks.

Vis greičiau įsisukantis įvykių sūkurys Snieguolę nublokš į didelį pavojų, ir ją vėl sukaustys baimė – nors buvo sau pažadėjusi daugiau niekada nieko nebebijoti…

Manau, jog daugelio akį ši knyga patraukė tuomet, kai Salla Simukka buvo atvykusi šiemet į Knygų mugę Vilniuje. Juk autorė net autografus dalijo ir buvo surengtas pokalbis su ja. Taip, tuo metu ir aš įsigijau šią knygą, visas tas dėmesys mane privertė labai norėti perskaityti šią knygą, tačiau apie ją mąsčiau jau anksčiau, mano mintyse kilo šiokia tokia intriga, sužinojus, jog knyga yra suomės. O aš, rodos, nė karto neskaičiau suomių autorės(-iaus) knygos.

Taigi, visa mistiška istorija trunka apie savaitę. Viskas prasidėjo pakankamai senokai, bet pradžioje akcentas buvo rasti kruvini pinigai. O juos rado ne kas kita, kaip apsvaigusių paauglių trijulė, kurie tikrąją to žodžio prasme nusprendė plauti pinigus. Taip viskas atsisuka į Snieguolę Anderson, pagrindinę knygos veikėją, kuri ir randa tuos pinigus (jau „išplautus“, bet vis tiek likusius su kraujo dėmėmis. Mergina užsibrėžia sau, kad nesivels į kitų reikalus, o tuo labiau į šitą istoriją, tačiau laikui bėgant, viskas apsiverčia aukštyn kojomis.

Snieguolė man pasirodė viena iš paslaptingiausių herojų, apie kokius yra tekę skaityti. Mergina yra labai protinga, sumani, tačiau tyli. Ji slepia kažkokią paslaptį, apie kurią vis knygoje užsimenama, bet kalba dažniausiai yra nusukama. Nors knygos pabaigoje toji paslaptis yra kaip ir atskleidžiama, pripažinsiu, man vis dar liko klausimų, į kuriuos neatsakyta šioje knygoje, vis dėlto gal tai bus padaryta kitose serijos dalyse.

blood-moneyKaip pati kūrinio autorė yra sakiusi, detektyvų jaunimui nėra pernelyg daug, todėl „Raudona kaip kraujas“ buvo vis šioks toks paįvairinimas knygų skaitymo rutinoje. Trilerio ir paslapčių čia būta, todėl galvoje tikrai kirbės klausimas, ir kas gi čia nutiko? Kažkaip skaitydama jaučiau, jog buvo keli momentai, kai mintyse iškildavo metų pradžioje skaityta švedų autorių knyga „Ratas“. Šios abi knygos pilnos paslapčių, melų ir dar visokių dalykų. Nors „Ratas“ ir yra fantastinė knyga, šie du kūriniai pilni kažkokios keistos mistikos, kuri gal net būdina visiems skandinavams, rašantiems tokio žanro knygas jaunimui. Ta keista mistika ir pakeri, priverčia leistis į kelionę kartu su knygų herojais.

Istorija pasakojama III-iuoju asmeniu: pasakotojas vis nusikeldavo pas kitą knygos veikėją, atskleisdavo jo mintis, prisiminimus, jausmus, išgyvenimus. Man tai patiko, kadangi buvo galima stebėti šią kriminalinę istoriją iš kelių pusių, sužinoti tiek kaltininkų požiūrį į viską, tiek paauglių, radusių pinigus, tiek pačios Snieguolės, kuri, kaip minėjau, man pasirodė lyg gyva paslaptis. Skaitytojas kartu su Snieguole sužino, kaip čia viskas nutiko, todėl knygos pabaiga yra ganėtinai užbaigta, nors ir serijoje yra dar dvi knygos – „Balta kaip sniegas“ ir „Juoda kaip juodmedis“.

Knygai skiriu 3,5 balo (max. 5). Nors knyga yra kupina paslapčių, istorija – įdomi, neįsitraukiau į knygą visu 100 procentų. Skaitymas ėjosi lėtai, kartais net sunkiai, nors nemeluoju – knyga man patiko. Galbūt mano nuomonę paveikė tai, jog šiuo metu mane apniuko neskaitadieniai, ir „Raudona kaip kraujas“ nepadėjo man iš jų išbristi. Visgi kūrinį tikrai rekomenduoju detektyvų ir trilerių mėgėjams, kurie tikisi knygose atrasti daug paslapčių. 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: