Sophie Kinsella „Slaptas parduotuvių maniakės svajonių pasaulis“

img0008-001Rebeka Blumvud – žurnalistė, mokanti kitus, kaip reikia elgtis su pinigais. Deja, ją pačią kamuoja pirkimo aistra ir jos pasekmės – nuolatinis pinigų stygius ir amžinai persekiojančios skolos. Rebeka desperatiškai stengiasi didžiąją savo gyvenimo problemą išspręsti mėginimais taupyti, paskui – paskui susirasti pelningesnį darbą, bet visos pastangos eina perniek ir dar labiau komplikuoja padėtį…
Sofi Kinselos romano pagrindinės veikėjos Rebekos lūpomis perteiktas pasakojimas trykšte trykšta gyvybingu temperamentu ir skatina žvelgti į pasaulį sklidinos humoro nepataisomos optimistės akimis.
Be galo nuotaikingas šiuolaikinės emancipuotos merginos pasakojimas, komiškos situacijos, žaisminga moteriškos psichologijos įtaiga.

Viename iš TOP 10 trečiadienių, kurio tema buvo mėgstamiausi filmai, paminėjau filmą „Parduotuvių maniakės išpažintis“. Ir vėlgi tik metų pradžioje sužinojau, kad jis sukurtas remiantis knyga. Cha, istorija kartojasi. Vis dėlto, nors ir žinodama, kas gali nutikti, kai filmą esi žiūrėjęs prieš skaitant knygą, nusprendžiau pamėginti. Ir nesigailiu.  🙂

Šioje knygoje aprašoma komiška Rebekos Blumvud istorija. Mergina, dirbdama žurnaliste ir rašydama daugiausiai apie finansus, yra visiškai priklausoma nuo apsipirkinėjimo. Ji negali ramiai praeiti pro parduotuvę, o jeigu joje dar taikomos nuolaidos, mergina kone kūliais bėga apsipirkti. Tačiau yra vienas labai negeras dalykas. Mergina yra skolinga keliems bankams, mat turėdama kelias kreditines korteles, ji švaistosi pinigai kur tik papuola. Rebeka „susigriebia“ ir nusprendžia, jog reikia pradėti taupyti, bet prasideda tik pasiteisinimų paieškos, kodėl ji turi nusipirkti pvz. rankinę, ir kodėl jai jos taip reikia.

Taip, sutinku, ši knyga yra be galo lengvas skaitalas, kurį skaitydama gerai praleisite laiką. Knyga yra labai linksma, gal net galėtų būti motyvuojanti kai kuriuos žmones apsipirkinėti nors kiek mažiau 😀 Galiu užtikrinti, jog jeigu imate šią knygą į rankas, atsipūsti ir atsipalaiduoti, susipažinsite su įdomiais veikėjais, išvysite daug kurioziškų situacijų, nutinkančių būtent Rebekai, kuri negali valdytis apsipirkinėdama: taip nuplaukia jos papildomas darbas, pradeda įkyriai persekioti banko atstovas, norėdamas, kad Bekė grąžintų pinigus ir t.t. Manau, tikrai skaniai pasijuoksite.

Confessions_of_a_shopaholic_filmŽinoma, kaipgi be romantinės linijos tokiame kūrinyje? Ji buvo, ir karts nuo karto pasirodydavo, tačiau manau, jog kitose šios serijos knygose jos bus kur kas daugiau. Lukas Brendonas, vaikinas, kuris patraukia Bekės akį, aprašomas kaip genijus, turintis itin žinomą kompaniją. Kadangi Rebekos darbas susijęs su finansais, pagrindinė veikėja su Luku vis netikėtai susitinka. Šių susitikimų metu nutiks visko – skaitytojas gali ne tik juoktis, skaitydamas apie šias situacijas, tačiau ir iš netikėtumo aiktelėti, mat jau knygos pradžioje įmanoma labai lengvai įsijausti į Bekės vaidmenį, jausti tai, ką mergina jaučia. Bent jau taip nutiko man. 😀

Kaip jau minėjau, skaitydamas knygą skaitytojas išvysta daug įvairių veikėjų, vienaip ar kitaip susijusių su pagrindine veikėja. Ar tai būtų Rebekos kambariokė Sjuzi, turinti talentą kurti rankdarbius, ar tai bus Tarkvinas, Sjuzi pusbrolis, simpatizuojantis Rebekai. Merginos tėvai ir jų kaimynai, taip pat ganėtinai ryškios asmenybės, apie kurias galima susidaryti nuomonę ar juos įsivaizduoti iš labai nedaug – kelių pasakytų žodžių, pomėgių, elgesio. Nors pati Rebeka yra labai spalvinga asmenybė, kurios energija trykšta iš knygos puslapių, visi antraplaniai veikėjai taip pat suteikia knygai kažko, kas priverčia įsijausti į knygą ir kas gali išlaikyti intrigą ar skaitytojo dėmesį iki pat galo.

Filmą, pastatytą pagal šią knygą, esu mačiusi milijonus kartų. Tai vienas linksmiausių, jaukiausių ir šilčiausių filmų, kurį, vos atsiradus progai, būtinai pažiūriu. Tiesa, filmas tikrai skiriasi nuo knygos ir tai kartais man neduodavo ramybės, kadangi laukiu, kol knygoje prasidės epizodai iš filmo, tačiau jų… nebuvo. Tai nelabai ką keitė, tiek knyga, tiek filmas man labai patinka, tačiau ekranizacijoje yra labai daug detalių, kurios yra visiškai kitokios knygoje.

Knygai skiriu 4 balus (max. 5). Eidama į biblioteką, žinojau, jog noriu kažko lengvo, o, pamačiusi lentynoje šią knygą, pasigriebiau ir esu tuo patenkinta. Skaitydama kikenau, daug šypsojausi, bandžiau užjausti ir suprasti Rebeką kebliose situacijose. Ši knyga pakliuvo man laiku ir vietoje į rankas, todėl jaučiuosi labai dabar alright! Kodėl ne 5 balai? Vertindama stengiausi į kūrinį pažiūrėti kritiškiau ir nusprendžiau, kad knyga nėra tokia super duper gera kaip mano įvertintos 5 balais, tačiau juk 4 balai yra tikrai gerai, ar ne?  🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: