Richelle Mead „Šalčio dvelksmas“

cdbsalcio-dvelksmasvampyru-akademijaz1Jei neskaitėte „Vampyrų akademijos“, šios apžvalgos patariu neskaityti!

Morojų princesė, mirtingoji vampyrė Lisa Dragomir apdovanota ypatingu gebėjimu valdyti dvasios elementą. Geriausia Lisos draugė  Rouz Hetavėj yra dampyrė, kurios gyslomis teka ir žmogaus, ir vampyro kraujas. Kadangi Lisa yra mirtinga, Rouz tenka ją nuolat saugoti nuo nemirtingųjų strigojų, pačių žiauriausių vampyrų. Jie pasiryžę bet kam, kad Lisa taptų viena jų… <…>

Netoli Šv. Vladimiro akademijos įvykdytas strigojų išpuolis sukrečia visus. Mokinių saugumu besirūpindami mokytojai išsiunčia juos į privatų Aidehado slidinėjimo kurortą. Ramybė, spindintys snieguoti kalnai, prabangi aplinka leidžia pasijusti saugiems. Tačiau tai tik iliuzija.

Kuomet trys mokiniai išsiruošia į pavojingą žygį medžioti strigojų, Rouz ir Kristianas skuba jiems į pagalbą. Bet šįkart Rouz ir jos širdies tyko daug didesnis pavojus, nei ji kada galėjo įsivaizduoti…

Perskaičiau aš pirmąją serijos dalį, pažiūrėjau šios ekranizaciją, kuri, beje, man nelabai patiko, ir visgi nusprendžiau tęsti seriją toliau, kadangi kai pradedi susigyventi su herojais, negražu nutraukti pažintį pačioje pradžioje, ar ne? 😀 Nors anotacija manęs pernelyg nesuintrigavo, vis dėlto nusprendžiau išmėginti vampyrus toliau.

Veikėjus mes jau pažįstame iš pirmosios knygos: Rouz – dampyrė, sauganti savo geriausią draugę Lisą. Ši drąsi mergina jaučia įdomius jausmus savo mokytojui ir nesupranta, ar jai pačiai patinka draugas Meisonas. Painu, tačiau visur pilna paslapčių ir įdomių dalykėlių. Pagrindinis įvykis, apie ką veiksmas sukasi šioje knygoje, yra faktas, jog strigojai žiauriai nužudė kilmingą morojų šeimą. Ši nelaimė sukrėtė visus vampyrus, daugelis bandė apsisaugoti, tačiau čia nelaimės nesibaigė. Rouz, pagauta jaunatviško impulsyvumo, siekia išsiaiškinti, kur čia šuo pakastas, ir taip ji įsivelia į daug keistų, nemalonių, trikdančių, tačiau labai linksmų (arba ne) situacijų.

Didžioji knygos dalis buvo monotoniška. Kalbos apie meilę, kalbos apie treniruotes, kalbos apie nelaimę, kalbos apie Lisos atrastą dvasios elementą, skaitytoją prajuokinanti, tačiau pačiai Rouz nemaloni situacija ir vėl viskas iš naujo. Tai įtraukia, tačiau kai pažvelgi, jau pabaigęs knygą, į viską iš šono, suvoki, jog tai buvo kiek banalu ir neįvairu. Vis dėlto manau, jog pakankamai verta perskaityti šią dalį, kad priartėtumėte prie pabaigos, kurioje mane pasitiko keli smūgiai į širdį ir smegenis, kadangi vos suvokiau, kaip čia viskas taip apsivertė aukštyn kojomis.

b378126b60be009f76f75aac28490dbb„Šalčio dvelksme“, kitaip nei „Vampyrų akademijoje“ buvo atsiradusi dar viena tema – dukros ir mamos keblūs santykiai. Dampyrės būna dviejų tipų – auginančios vaikus ir sėdinčios namuose arba kovojančios ir saugančios morojus. Viena iš pastarųjų yra Rouz mama, kuri su dukra bendrauja mažiau nei minimaliai, tačiau jai pasirodžius akademijoje, Rouz motiną sutiks ne kartą, ir ne du, jų laukia nedraugiški pokalbiai, barniai ir klaikūs rietenų epizodai. Man visai patiko ši autorės mintis, kadangi apie motiną pirmoje knygoje buvo užsimenama visai nedaug, na o čia jos pasirodymas buvo lyg rutinos paįvairinimas.

Rouz, kaip pagrindinė veikėja, man visai patinka. Nors ji labai impulsyvi ir ūmaus charakterio, man pačiai keista, jog tai manęs neverčia niurzgėti. Mergina yra drąsi ir neįmanoma nepastebėti, jog ji yra pasiaukojanti (ypač pabaigoje). Už jos šarvų, slepiasi pakankamai jautri asmenybė, kuri, nors ir neturėdama daug patirties, stengiasi kovoti už tai, kas jai rūpi. Visai kitaip šioje knygoje buvo su Lisa, kuri man pasirodė labai blanki ir ne itin įdomi. Jaučiu, kad man visai įdomu stebėti Rouz asmenybės brendimą ir augimą, todėl jau į knygų stiklainį įsimečiau ir trečiosios dalies pavadinimą. 🙂

Knygai skiriu 3 balus (max. 5). Maniau, „Šalčio dvelksmui“ skirsiu mažiau balų, bet knygos pabaiga privertė suabejoti. Nors kūrinys yra ganėtinai banalokas, jis labai tinka tuo metu, kai verkiant norisi ko nors lengvo, trumpo ir neįpareigojančio per daug sukti smegeninę. Jei kas užsikabino ir jei jums patiko pirmoji serijos dalis, manau, visai verta ją ir tęsti.

Reklama

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. Sezono santrauka: 2015-16 m. ŽIEMA | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: