Kiera Cass „Paveldėtoja“

paveldėtojaLabai patariu neskaityti šios apžvalgos, jei neskaitėte „Atrankos“, „Elito“ ir „Vienintelės“!!!

Princesė Idlina augo klausydamasi užburiančių pasakojimų, kaip susipažino jos tėvai. Prieš dvidešimt metų jos mama Amerika Singer pateko į Atranką, užkariavo princo Maksono širdį ir nuo tol jie gyveno ilgai ir laimingai. Idliną visada žavėjo ši romantiška istorija, bet mergina nė nesvajojo, kad ir jai galėtų nutikti kas nors panašaus. Bet vieną dieną jai pačiai tenka skelbti Atranką. Į rūmus susirenka kruopščiai atsijoti trisdešimt penki pretendentai į princesės ranką. Laimėti nusiteikusių vaikinų laukia žūtbūtinės varžybos. Bet ar nors vienam pavyks sudaužyti skeptišką išdidžiosios Idlinos nusiteikimą ir pažadinti jos širdį?

Perskaičiusi „Vienintelę“ maniau, kad jau teko atsisveikinti su Ilėja. Bet ką tu! Kiera Cass taip lengvai visko nepaliko ir tęsia „Atrankos“ seriją, kurią papildo dar dvi knygos – „Paveldėtoja“ bei „The Crown“. Pastaroji Lietuvoje dar nėra išleista, bet manau, jog jei šiai serijai eisi taip kaip ėjosi, penktosios knygos mes tikrai sulauksime.

Taigi taigi… Amerika ištekėjo už Maksono, susilaukė 4-ių vaikų ir visai neblogai gyvena. Kastos panaikintos, tačiau vis kyla neramumai šalyje, todėl karališkoji pora sugalvoja vėl skelbti Atranką, kurios ašis būtų judviejų dukra Idlina. Ji vyresnė už savo brolį dvynį Aureną, todėl mergina yra visą gyvenimą ruošiama Ilėjos sostui. Idlina būtų paskelbta pirmąja Ilėjos karaliene, kadangi iki tol šalies niekada nevaldė moteris. Bet mergina visai nenori Atrankos. Ji girdėjo tėvų pasakojimus apie jų pažintį ir užgimusią meilę, tačiau jauna mergina visai nenori rengti Atrankos. Visgi ji surengiama, o  į rūmus atvyksta 35 visiškai skirtingi vaikinai, bandysiantys užkariauti Idlinos širdį.

Buvo tikrai keista skaityti šia knygą. Daug kas tai paveikė: labai neįprasta buvo pamatyti Ilėją, valdant kitiems žmonėms, be kastų, kam praeitose knygose buvo skirta nemažai kalbos. Bet keisčiausias dalykas buvo matyti pažįstamus veikėjus jau… pasenusius. Žinoma, negalvokite, kad dabar iš jų liko senukų gvardija, tačiau visi veikėjai: Amerika, Maksonas, Aspenas, Lusė, Marlė, Mei – jie tokie subrendę, įgavę gyvenimiškos patirties, beveik visi turintys vaikų ir vadinami poniomis ir ponais arba tetomis bei dėdėmis. Netgi buvo momentas, kai skaitydama apie Maksoną, kad jis pavargęs, kone anksčiau laiko žilstelėjęs, dėl amžiaus jau nešiojantis akinius, patyriau momentinį šoką, nes tą sekundę buvau velniškai susipainiojusi ir net nebesuvokiau, ką aš čia skaitau.  Laikui bėgant prie to ganėtinai pripratau, nes kartu pasidarė labai įdomu matyti visus veikėjus… na, tokius pasikeitusius. 🙂

Pthe heir quoterieš imdama šią knygą į rankas, ne kartą girdėjau daugelio skaičiusiųjų šią knygą nuomonę apie Idliną. Turiu omenyje tai, jog knygų pasaulyje jau buvo nuvilnijusi nuomonė, jog Kiera Cass, dovanodama jos trilogijos gerbėjams ketvirtąją dalį, padovanojo ir savanaudę erzinančią ožką. Taip, tai Idlina. Ir skaitydama, pripažįstu, ne kartą maniau, jog suprantu, kodėl nei Ilėjoje, nei mūsų pasaulyje Idlina nėra labai mėgiama. Ir iš tikrųjų, ši mergina yra didžiulė egocentrikė, nedraugiška, labai nemaloni persona (tačiau būdavo mažų momentėlių, kai būsimoji karalienė elgdavosi teisingai, daug gražiau nei įprastai, o  už tai norėdavosi jai paspausti ranką, nes, atrodydavo, žmogus suprato, kokia ji yra iš tiesų). Nors esu pasiryžusi tai teisinti, nes manau, kad autorė norėjo taip parodyti didelį merginos pokyti tarp Idlinos „Paveldėtojos“ pradžioje ir Idlinos, kurią išvysime serijos pabaigoje. Vis dėlto kartais tie princesės ožiai mane imdavo itin erzinti, kad norėdavosi geroką merginą pakratyti ir paaiškinti, kaip dera elgtis su žmonėmis, o kaip ne.

Ir žinoma, vaikinai. Jų netrūko, tačiau akivaizdžiai yra išskiriami keletas jų, su kuriais Idlina ir bendrauja daugiau. Kai kurie vaikinų išryškės tik tada, kai bandys kritikuoti princesės būdą, bet mes vis tiek matome daugiausiai tuos pačius veidus. Taip pat knygoje labai svarbi persona buvo Aurenas. Man pasirodė labai gražus dvynių ar brolių bei Idlinos, ryšys, kurio skaitytojas nemato daug, tačiau labai gražius epizodus, kuriuose labai mielai aprašomi karališkosios šeimos tarpusavio santykiai.

Knygai skiriu 4,5 balo (max. 5). Man labai patiko pamatyti Atranką iš kitos pusės. Ir apskritai, viskas pasikeitę, puokštė naujų ir įdomių veikėjų, kurie prikausto dėmesį. Pabaiga buvo tokia staigi ir tokia kupina emocijų, kad verčiau puslapį, norėdama atsakymų, o ten išvydau tik autorės padėką. LABAI NORIU SUŽINOTI, KAIP VISKAS BAIGĖSI!!! Tai taip intriguoja ir vis nedrįstu spėlioti, kas mūsų lauks penktojoje knygoje. Tad jei Jums patiko pirmosios trys knygos, visai patarčiau skaityti ir šią, siūlau susipažinti su pasikeitusiais veikėjais, naujais veidais bei ūmaus charakterio princese Idlina!

Reklama

Komentarų: 2

  Atgalinė citata

  1. Sezono santrauka: 2015-16 m. ŽIEMA | Pamišusi dėl knygų
  2. Kiera Cass „Karūna“ | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: