Pamišėliški nuotykiai knygų mugėje’ 2016 + PAPILDYMAS

Sveiki, mieli knygų mylėtojai!IMG_1916

Manau, daugelis Jūsų šį savaitgalį leidžia linksmai, kadangi būtent dabar vyksta Vilniaus knygų mugė – šventė kiekvienam knygų skaitytojui ir mylėtojui. Taip, knygų mugės kasmet laukiu labiau nei savo gimtadienio ar Kalėdų, todėl nuo ankstyvo šeštadienio ryto negalėjau užmigti – jaučiausi labai excited ir negalėjau patikėti, kad pagaliau ši šventė atėjo!

Kaip jau supratote, mugėje lankiausi šeštadienį, tačiau tiek ketvirtadienį, tiek penktadienį vis užmesdavau akį į LRT mediateką, kur buvo galima stebėti tiesiogines transliacijas iš mugės. Penktadienį peržiūrėjau visa diskusiją „Rašytojas ir personažas: kas ko ieško?“, kurioje dalyvavo Danutė Kalinauskaitė, Rimantas Kmita, Rolandas Rastauskas bei diskusijos moderatorė Jūratė Čerškutė. Diskusija buvo įdomi, nuotaikinga, atrodė, jog mugės energija ir aura skliste sklinda iš kompiuterio ekrano.

IMG_1911Šeštadienis… Manau, visiems aišku, jog tai diena, kai susirenka masės žmonių. Į mugę atvykau apie 12:30 ir dar stebėjausi, jog nėra eilės rūbinėje. Pradėjau savo knyginę kelionę nuo 5 – osios salės, kur tradiciškai stovi leidyklų stendai. Pasižvalgiusi ir įsigijusi keletą knygų, skubėjau į eilę prie pirmojo mano pasirinkto renginio – „Jurgio Kunčino gyvenimo ir kūrybos paraštės“. Čia dalyvavo A. Kaniava, A. A. Jonynas, V. Braziūnas, T. Četrauskas. Renginys buvo itin informatyvus, kadangi sužinojau nemažai dalykų apie Kunčiną, jo gyvenimą, kurie man buvo nežinomi ir labai nustebinę. Žinoma, kadangi esu ir didelė A. Kaniavos gerbėja, jo „inscenizuota“ citata iš bene garsiausio Kunčino kūrinio „Tūla“ suteikė šiai diskusijai dar daugiau žavesio. Taip pat, kaip ir daugeliui apslankiusiųjų šiame renginyje ar jo dalyviams, man taip pat buvo netikėtas Vidos Girininkienės „pasijungimas“ į diskusiją, kuomet moteris atskleidė apie žymųjį rašytoją ilgai slėptų ir nežinomų faktų. Likau sužavėta!

IMG_1913Po šio kiek užsitęsusio renginio teko kone bėgte lėkti iki antrojo mano pasižymėto renginio. Žinote tą koridorių tarp 5-osios ir įėjimo į 4-ąją sale? Likimas lėmė, jog man beskubant į kitą renginį teko dar pastovėti kamštyje, nes koridorius buvo tiesiog užkištas! Manau, aš dar greitai iš tos sausakimšos minios ištrūkau, nes po 10-ies minučių greitu žingsniu skubėjau link diskusijos „Ar knygos namuose augina skaitytoją?“ (dalyvavo Eglė Baliutavičiūtė, Andrius Jakučiūnas, Linas Slušnys, diskusiją vedė Rūta Elijošaitytė).  Kiek pavėlavusi, manau, pernelyg didelės dalies nepraleidau, kadangi diskusijos įkarštis buvo dar prieš akis. Visi šio renginio dalyviai išsakė daug gerų minčių, aptarė keletą būdų, kaip būtų įmanoma skatinti skaitymą. Galiausiai visi vieningai priėjo prie išvados, kad taip, namuose, kuriuose yra knygų, auga skaitytojai.

Šiemet buvo maloni staigmena vaikų salėje: mano mėgstama „Thierry“ kepyklėlė, kurios erdvėje buvo galima įsigyti arbatos, kavos, kruasanų, kišų ir t. t., todėl su kompanionėmis apsilankėme čia ir vėliau susiradome laisvos vietos atsisėsti ir atsipūsti visai šalia bibliotekų erdvės.

IMG_1931Apžiūrėjusios 3-iąją salę, žygiavome į 4-ąją – vaikų šalį. Čia daug leidėjų pristatė savo knygas mažiesiems, vyko įvairūs žaidimai, kūrybinės dirbtuvės, tačiau bene pastebimiausias čia dalykas buvo „Kakės Makės“ stendas. Su šia veikėja nesu susidūrusi, keista, bet net varčiusi nesu jos knygučių, tik žinau, kad vieni į gimtadienius Kakę Makę kviečiasi, kiti inirtingai perkasi jos knygutes. Manau, itin sveikintina yra tai, jog Kakė Makė yra lietuvių kūrinys, todėl yra smagu, jog rinką „paėmusi“ lietuvė Kakė Makė. 😀

Dar kartą grįžome į 5-ąją salę, kur įsigijau dar porą knygų. Užsukome ir į bukinistų pasažą, buvusį 1-ojoje salėje, kur, deja, jokia knyga neužkliuvo man už akies. Visgi čia buvo nemažai žmonių, kurie, manau, pasiknaisioję krūvoje senesnių knygų, atrado kažką mielo širdžiai. Pučiant šaltam vėjeliui, žygiavome iki stotelės, iš kurios viešasis transportas vežė namų link.

Reziumuodama šią dieną, noriu kaip ir pernai paminėti dalykus, kurie patiko ar nelabai.

IMG_1929Patiko:

 • Leidyklose, kur pati pirkau knygas, kainos nesikandžiojo. Pernai ir šiemet pirktų knygų kiekis buvo vienodas, tačiau šiemet išleidau daug mažiau pinigų.
 • Bestovint „kamštyje“ minėtame koridoriuje, pastebėjau, jog apsaugos darbuotojai ir jų pagalbininkai reguliavo eismą. Nors šalia ir girdėjau keletą burbenimų, manau, jog būtent tai galima vadinti operatyviu darbu, nes be šių žmonių, koridoriuje galėjau praleisti ir 20-30 min.
 • Didelis pliusas taip pat minėtai „Thierry“ kepyklėlei, kurios dėka galėjome užvalgyti to „normalesnio“ maisto.
 • Asmeniškai aš nesusidūriau su renginių organizavimo problemomis, todėl diskusijos vyko sklandžiai, niekas joms nesutrukdė.
 • Tiesioginė transliacija LRT mediatekoje – jėga!

IMG_1914Na… nelabai patikę/tobulintini aspektai:

 • Iš vienos pusės tai suprantama, tačiau nemanau, kad pateisinama: mugės lankytojai visai pamiršo, kad pradinuko mandagumo ABC sako, jog užmynus koją, pastūmus ir pan., reikia sakyti „Atsiprašau“.

Knygų mugė’ 2017 (lūkesčiai):

 • Jos, beje, tema bus „Lietuviški ženklai pasaulyje“.
 • Gal truputį daugiau renginių orientuotų į jaunimą?… Suvokiu, jog jaunimo autorių tikrai sunku prisikviesti atvykti į Lietuvą, tačiau bent kokių renginukų? Džiugu tai, jog tikrai didelė dalis lankytojų yra jaunosios kartos, bet dalis gal net nelabai randa sau patiksiančių renginių…
 • Mano paminėti pliusiukai egzistuos ir kitais metais! J

Ką gi, žinoma, gaila jog atėjęs sekmadienio vakaras byloja apie mugės pabaigą, tačiau jau savo kalendoriuje pasižymėjau kitų metų mugės datą! Štai, manasis knygų lentynos papildymas, įsigytas knygų mugės metu 🙂

IMG_1925

Pasidalinkite, kokie Jūsų įspūdžiai? Kas patiko ar nepaliko gero įspūdžio? Papasakokite, visuomet mielai laukiu Jūsų nuomonių! 🙂

Pamišėlė

Reklama

Komentarų: 6

 1. Eglė

  Atrodo, smagiai ir įdomiai praleidai laiką, puiku 🙂

  Patinka

 2. Oooo, aš taip pat čia apsilankiau šeštadienį! Dievulėliau, prisipirkau daugiau knygų nei reikėjo! Pernai skaičius buvo berods 12, o šiais metais net 18! Kadangi turiu klaustrofobiją, tai tikrai nejauku kai visi taip susigrūdę eina koridoriumi… Tačiau dėl šitiekos knygų ir nuostabių prisiminimų buvo verta! 🙂

  Patinka

Atgalinė citata

 1. Sezono santrauka: 2015-16 m. ŽIEMA | Pamišusi dėl knygų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: