Vaikų knygos diena‘ 2016

0709782e95Kasmet visame pasaulyje balandžio 2-ą dieną minima tarptautinė vaikų knygos diena. Šią dieną taip pat minimos H. K. Anderseno gimtadienis. „Rubinaičio“ puslapyje apie šią šventę rašoma:

„Tarptautinė vaikų knygos diena pradėta švęsti 1967 metais, jos idėją iškėlė Tarptau­tinė vaikų knygos taryba (IBBY). Kiekvienais metais kuri nors šalis yra tos šventės remė­ja. Tos šalies rašytojas ra­šo kreipimąsi, atvirą laišką pasaulio visuomenei, o dailininkas kuria plakatą.”

Šią diena IBBY Lietuvos skyrius ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir Jaunimo literatūros departamentas organizavo didelę šventę Vilniuje, teatre „Lėlė“. Jame apsilankė ir pamišėlė. 🙂 Šventė buvo sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji – seminaras/pokalbis, antroji – premijų teikimas bei spektaklis.

Pirmosios dalies metu buvo aptariamos 2015 – aisiais išleistos vaikams ir paaugliams skirtos lietuviškos knygos, tendencijos, kalbėta apie iliustracijas, poeziją, jaunimo literatūros proveržį. Aptarti 2015 – ųjų vertimai. Vienas įdomiausių dalykų, išgirstų pirmosios dalies metu, buvo „Mėgstamiausių knygų penketukai“. Kiek noriu stabtelti ties šia tema ir pasidalinti išgirsta informacija. Šio tyrimo metu buvo vaikams bei paaugliams pateiktos anketos, kuriose jie turėjo įrašyti 5 labiausiai patikusias knygas, perskaitytas 2015 – aisiais. Tyrime dalyvavau ir aš, nes, pašnibždėsiu, vis dar patenku į vyresniąją amžiaus grupę. 🙂

IMG_2035Mėgstamiausių vaikų (1-6 kl.) knygų penketukas:

 1. „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“
 2. „Mažasis princas“
 3. „Močiutė plėšikė“
 4. „Pepė Ilgakojinė“
 5. „Tomo Sojerio nuotykiai“

Mėgstamiausių vaikų serijų/ciklų penketukas:

 1. „Nevykėlio dienoraštis“
 2. „Haris Poteris“
 3. „Prietrankos dienoraštis“
 4. „Ragana Lilė“
 5. Holly Webb serija apie gyvūnėlius

IMG_2036Mėgstamiausių paauglių (7-12 kl.) knygų penketukas:

 1. „Heroinas“
 2. „Popieriniai miestai“
 3. „Mažasis princas“
 4. „Vakarų fronte nieko naujo“
 5. „Dievų miškas“

Mėgstamiausių paauglių serijų/ciklų penketukas:

 1. „Haris Poteris“
 2. „Atranka“
 3. „Žvalgo mokinys“
 4. „Bado žaidynės“
 5. „Nevykėlio dienoraštis“
IMG_2041

Namo parsivežtas leidinys (Egle, ačiū labai!!!) 🙂

Labai įdomiai, kartais – keistai atrodo kai kurie pasirinkimai, tačiau yra, kaip yra. 🙂 Nors dalyvaujančiųjų tyrime nėra daug, kaip seminaro metu ir buvo sakyta, juk negali pernelyg skirti Lietuvos paauglių ir vaikų pasirinkimai.

Antrojoje dalyvavo žymiai daugiau žmonių – tai buvo iškilmingoji šventės dalis, kurios metu buvo įteiktos 9 – ios premijos. Jų sąrašą ir laureatus galite rasti čia. Labai nuotaikinga ir įdomi ceremonija, buvo tikrai smagu žiūrėti 🙂 Po šios dalies sekė spektaklis „Sniego karalienė“.

Buvo labai įdomu sudalyvauti šiame renginyje, susipažinti iš kitos pusės su vaikų ir paauglių literatūra, jos vertinimu Lietuvoje, lietuviškais leidiniais. Tikrai išgirdau įdomių, negirdėtų, nustebinusių pranešimų. Labai ačiū organizatoriams už, mano akimis, kokybišką renginį, leidžiantį susipažinti su lietuvių vaikų ir paauglių literatūros tendencijomis! 🙂

P. S. po šio renginio labiau susidomėjau „Rubinaičio“ leidiniu, manau, užsiprenumeruosiu jį, tad skatinu ir visus, kas domisi lietuviškais vaikams ir paaugliams skirtais leidiniais, taip pat skatinu tai padaryti. Daugiau informacijos čia.

Reklama

Komentarų: 3

 1. Eglė

  Gero skaitymo :). O penketukai šiaip jau gali skirtis, nes įtaką daro ir knygų prieinamumas. Pavyzdžiui, nedideliuose kaimuose naujausius leidinius sunku gauti – mieste net labai lengva. Bet iš kitos pusės, matyti aiškios tendencijos, ką skaito vaikai ir paaugliai, o kadangi anketos gautos iš įvairių Lietuvos kampelių, manome, kad penketukai gana reprezentatyvūs :). Primink kada, kai užsuksi į biblioteką, galėsiu atiduoti kelis senesnių metų “Rubinaičio“ numerius pasiskaityti, jei pasirodys įdomu, galėsi ir užsiprenumeruoti 🙂

  Patinka

Atgalinė citata

 1. 2016 m. PAVASARIS | Pamišusi dėl knygų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: