Broliškas/seseriškas TOP 10

top10wednesdaylong

Sveiki!

Jau visai ne už kalnų ilgai lauktoji vasara, kuomet bus galima daug dažniau knygą į rankas imti!

Šiandien pristatau dešimtuką knygų, kuriose, mano manymu, gerai ir įdomiai atskleidžiami brolių ir seserų santykiai 🙂 Malonaus skaitymo!

broliškas seseriškas TOP 10

Broliškas/seseriškas TOP 10:

 1. Ponis, Limonadas ir Darelas („Autsaideriai“) – trys broliai, netekę tėvų. Jie gyvena tokiu laikotarpiu, kai tokiems kaip jie, yra be galo pavojinga eiti vienam į gatvę. Vyriausiasis brolis Darelas bando valdžią imti į savo rankas, Limonadas (#fictionalcrush), vidurinysis brolis, prisitaiko prie esamos situacijos, na o jaunėliui Poniui, tai nepriimtina. Viskas iššsaukia daug konfliktų, kurių metu šie vaikinai sugeba atrasti, jog svarbiausia – šeima.
 2. Ketnė ir Prima („Bado žaidynės“) – šių dviejų seserų brandą mes stebėjome visos trilogijos metu. Jos auga kiekviena savoje aplinkoje, tačiau neužmiršta, rūpinasi ir besąlygiškai myli viena kitą. Šių dviejų seserų ryšys yra nuostabiai gražus, nors aplinkybės ir nėra pačios gražiausios.
 3. Lara Džinė, Kitė ir Margo („Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau“) – mergaitės, kurių motina mirusi. Šioje situacijoje motinos vietą bandė užimti Margo, vyriausioji iš seserų, kuriai tai puikiai pavyko. Šios trys seserys, jų šeima turi daug itin gražių tradicijų, apie kurias miela malonu skaityti!
 4. Alekas, Izabelė ir Maksas („Kaulų miesto“ serija) – šiai trijulei neretai tenka pakovoti vieniems už kitų gyvybes. Dažniausiai serijoje mes matome Aleką ir Izabelę, kurių bendravime netrūksta ironijos, tačiau yra akivaizdu, jog brolis ir sesuo saugo vienas kitą.
 5. Heisų vaikai („Ko aš nepasakiau“) – o tų Heisų vaikų yra net 7, ir visi jie, nors ir skirtingi, turi bendrų savybių, dėl ko pasidaro žavūs. Labai įdomu skaityti apie šios didžiulės šeimos rutiną, kuri, nesvarbu, jog varginanti, pilna mielų momentų.
 6. Džudė ir Nojus („Padovanosiu tau saulę“) – dvyniai, nemažai kartu per gyvenimą iškentėję. Iki tam tikro amžiaus šie du veikėjai buvo neišskiriami, o jų ryšys buvęs itin įdomus: Džudė ir Nojus turėjo daug tik jiems suprantamų minčių, žaidimų, ar kitokių dalykėlių.
 7. Džemis ir Paukštelis („Nežudyk strazdo giesmininko“) – kūrinyje aprašomas šių vaikų šeimai gana sudėtingas laikotarpis, tačiau gerai tai, jog vaikai stengiasi rūpintis vienas dėl kito, nors neretai tarp jų išsivysto ir vaikiški konfliktai, ypač kai Džemis viena koja žengia į paauglystę.
 8. Kesė ir Semas („Penktoji banga“) – dėl ištikusios apokalipsės Kesė ir Semas netenka tėvų, tačiau dar ir dėl žiaurių ateivių yra išskiriami. Pirmojoje serijos dalyje yra aprašomas sunkios ir alinančios Semo paieškos, kuomet Kesė patiria daug nelinksmų nuotykių.
 9. Antuanetė, Mari ir Šarlotė („Tapyti merginas“) – seserys, kurios visaip bandė siekti savų svajonių. Gyveno jos belle epoque metu, jautė nepriteklių, tačiau kaip išmanydamos bandė siekti užsibrėžtų tikslų. Graži, nors ir kupina realizmo, istorija apie gražius seserų santykius.
 10. Broliai Medoksai („Aš ir jis. Tikra katastrofa“ ir t.t.) – motinai mirus, 5 broliai lieka su tėvu, todėl užauga užgrūdinti ir šarmingi. Gana įdomu paskaityti ne tik apie žavųjį Trevisą, bet ir kitus Medoksus (knygos nėra išverstos į lietuvių kalbą), nes istorija apie pastarąjį man paliko tikrai neblogą įspūdį.
Reklama

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. 2016 m. PAVASARIS | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: