Mats Strandberg ir Sara B. Elfgren „Ugnis“

Ugnis-789.jpgTai antroji dalis! Jei neskaitėte „Rato“, nepatariu skaityti toliau!

Po trumpų vasaros atostogų be magijos, Išrinktosios raganos vėl turi sutelkti budrumą. Mažame Engelsfošo miestelyje ima dėtis keisti dalykai – nuolat laikosi nepakeliamas karštis, miškas merdi. Visą miestą ir mokyklą apima nesveika pozityvumo beprotystė, skatinama keistos sektos, pasivadinusios PE draugija.

Panašu, kad norėdamos kovoti su blogosiomis magijos jėgomis ir surasti demonų palaimintąjį merginos privalės išmokti viena kita pasitikėti. Tik betarpiškai susivienijusios jos gali pamėginti atitolinti apokalipsę, kuri pražudytų visą žmoniją…

Su džiaugsmu grįžau į Engelsfošą – miestelį, kuriame dedasi magiški dalykai! Perskaičiusi pirmąją trilogijos dalį, išsinešiau kažka savito, unikalaus – „Ratas“ man patiko, tai išsiskirianti iš minios knyga ne tik dydžiu, bet ir istorija. Tęsinys – ne išimtis.

„Ugnyje“ mes tęsiame pažintį su penkiomis likusiomis išrinktosiomis – Minu, Ana Karina, Linėja, Vanesa ir Ida. Visos šios paauglės yra be galo skirtingos, tačiau jas vienija faktas, jog visos jos yra raganos ir joms lemta pasaulį išgelbėti nuo apokalipsės. Visos šios merginos toliau gyvena su neseniai atrastomis galiomis bei viena kita – juk ornamentų knyga, pranašystės ir kiti magiški dalykai sakė joms, kad merginos turi laikytis išvien. Kovos su demonais, tiesos paieškos, bandymai suprasti viena kitą – visa tai yra antrojoje „Rato“ dalyje.

Aktorės, vaidinančios filme, pastatytame pagal knygą “Ratas“

Internete paskaičiusi kitų knygų mylėtojų iš viso pasaulio atsiliepimus, suvokiau, koks dalykas yra man patinkantis, o kai kuriems – ne. Tai faktas, jog autoriai nemažai įpina į pasakojimą realistinių detalių – epizodų iš merginų gyvenimu. Knygoje ne tik pasakojama apie jų galias, gebėjimus, rašytojų duetas aprašo ir merginų kasdienybę. Iš to išplaukia tai, jog knygoje nagrinėjama tikrai nemažai visuomenėje opių problemų. Viena svarbiausių jų – patyčios. Čia atskleidžiamos sunkios detalės iš Anos Karinos ar kitų paauglių gyvenimo, kuomet tokie kaip Ida žemina bendramokslius. Kita keliama tema – šeimos tarpusavio santykiai, ir čia mes matome sunkią Minu dalią, kai ji turi taikstytis su tėvų kofliktais, ar Vanesa – su namuose kylančiais barniais. Žinoma, temų yra ir dar daugiau – mokytojų ir mokinių santykiai, romantiški santykiai ir taip toliau.

Autorių sukurtas magiškas pasaulis yra įdomus. Antrojoje dalyje skaitytojui leidžiama geriau susipažinti su raganų istorija, sužinoti apie keletą svarbių įvykių, gauti naujų žinių apie Tarybą. Netrūko ir magiškų elementų veikimo paauglių gyvenime. Tiesa, man norėjosi dar daugiau sužinoti apie merginų galias, jų pasireiškimą, paauglių elementus, o ne tiesiog stebėti juos. Galima sakyti, jog trūko šiokių tokių „teorinių žinių“, kad ne į viską žiūrėčiau nustebusių žvilgsniu (prastąja prasme).

Visa knyga man tikrai neprailgo, nors ji tikrai stora 😀 Kone kiekvienas epizodas man atrodė kažkuom ypatingas, įdomus, dėl to mano dėmesys buvo prikaustytas. Be to, mane vis dar itin domino pagrindinės veikėjos, nes kiekviena, nors tai jau antroji knyga apie jas, man išliko šiokia tokia „nepažinta sala“ – apie jų charakterius, savybes „Ugnyje“ sužinojau dar, pažinau geriau. Labiausiai man patinkančios, manau, yra Minu (ji protinga, mąstanti, empatiška ir žavi) bei Linėja (patraukusi mane savo neįprastumu, unikalumu).

Knygai skiriu 4 balus (max. 5). Ši knygų serija mane traukia savo unikalumu, autorių gebėjimu suderinti magiją ir realų pagrininių veikėjų pasaulyje, kuriame pastebimos gyvenimiškos problemos. Jeigu į rankas pakliūna ši serija, tikrai patariu ją skaityti! Tikiuosi, ateityje bus išleista ir trečioji serijos dalis.

P. S. peržiūrėjau ir filmą, sukurtą pagal pirmąją serijos dalį – man tikrai patiko! Tiesa, jis turi tokio “švediško“ šarmo ar keistumo, dėl kurio man buvo tik dar įdomiau! 🙂

Reklama

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. 2016 m. VASARA | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: