Tahereh Mafi “Shatter Me”

Shatter-Me-2Juliette hasn’t touched anyone in exactly 264 days.

The last time she did, it was an accident, but The Reestablishment locked her up for murder. No one knows why Juliette’s touch is fatal. As long as she doesn’t hurt anyone else, no one really cares. The world is too busy crumbling to pieces to pay attention to a 17-year-old girl. Diseases are destroying the population, food is hard to find, birds don’t fly anymore, and the clouds are the wrong color.

The Reestablishment said their way was the only way to fix things, so they threw Juliette in a cell. Now so many people are dead that the survivors are whispering war – and The Reestablishment has changed its mind. Maybe Juliette is more than a tortured soul stuffed into a poisonous body. Maybe she’s exactly what they need right now.

Juliette has to make a choice: Be a weapon. Or be a warrior.

PAGALIAU! Taip, pagaliau aš perskaičiau “Shatter Me” serijos pirmąją dalį! Be galo ilgai norėjau tai padaryti, tačiau vis kažkas sumaišydavo planus ar aplinkybės trukdydavo, tačiau vasara yra metas, kuomet reikia atsigriebti, ar ne? 🙂

Šioje knygoje pasakojama apie Juliette, merginą, turinčią nepaprastų, kartu – gąsdinančių galių. Jos prisilietimas yra kenksmingas, besiliečiant prie jos odos galima mirti. Nei aplinkiniai, nei pagrindinė veikėja visą jos gyvenimą negalėjo suvokti, kodėl ir kaip tai vyksta, tad Juliette buvo atskirtoji – ji neturėjo draugų, šeima su ja beveik nebendravo. Po daugelio tyrimų ir nagrinėjimų, protagonistė patenka į psichiatrinę, kur gyvena nežmoniškomis sąlygomis ir neturi visiškai jokio kontakto su išoriniu pasauliu ar jokiu kitu žmogumi. Iki tol, kol jos kameroje pasirodo Adam‘as.

Visų pirma, tai didžiulis pliusas knygai už autorės rašymo stilių. Jis tok poetiškas, gražus ir, mano manymu, nenusibostantis. Kiekvienas pagrindinės veikėjos savijautos palyginimas, vartojamos metaforos yra be galo žavios, ir kaskart verčiančios pagalvoti, kad net ir taip galima apibūdinti savo fizinę ar emocinę būseną.

Knygoje galima aptikti tokio… pusiau meilės trikampio ženklų. Juliette pajunta tikrai nuoširdžius jausmus Adam‘ui, šis ją, pasirodo, myli jau labai seniai, tačiau knygoje yra dar vienas žmogus, be galo painiojęs visus planus – Warner. Jis yra blogiukas, kuriam, kaip pradžioje atrodo, reikia turėti Juliette savo pusėje ne dėl gražių planų – jis nori, jog mergina padėtų jam ir žudytų žmones. O to pagrindinė veikėja, aiškiai, visai nenori. Nors ir man šioje knygoje Warner atrodė nesveikas ir nenormaliai geidžiantis valdžios ar kažko kito, yra vienas didelis BET – iki tol, kol perskaičiau šią knygą, internete mane, atrodo, pačios pasiekdavo naujienos apie šią knygų seriją ir šiaip įvairūs atsiliepimai. Tad čia yra vienas dalykas: serijos gerbėjai renkasi, ar jie priklauso Team Adam, ar Team Warner, žodžiu, kuris šių vaikinų jiems labiausiai patinka. Tad nors dabar esu Team Adam, visko gali būti, kad perskaičiusi novelę (ji yra tarp pirmos ir antros knygos) bei tolimesnes serijos dalis, mano nuomonė gali pasikeisti visiškai. Tik kol kas nesuvokiu, kas taip gali pakeisti nuomonę 😀

Ir apskritai, man patiko Tahereh Mafi atliktas darbas: knyga dinamiška, todėl nors ir joje netrūksta lyriškų momentų, labai lengva į kūrinį įsitraukti, nes naujienos ir veiksmas čia tyko skaitytojo už kampo. Autorės sukurti veikėjai taip pat buvo itin įsimintini: nors šioje dalyje jų nebuvo pernelyg daug, kiekvienas jų išsiskyrė, asmeninės savybės buvo gerai perteiktos elgesyje ir dialoguose. Kadangi neseniai skaičiau vieną knygą (nežinau, ar turiu noro ją aprašyti), kurioje autorė, toks jausmas, net nelabai norėjo gilintis ar atskleisti veikėjų bruožų, šis kūrinys buvo tikra atgaiva! Be to Kenji, vienas iš antraplanių veikėjų, taip papirko mane, kad prisiminimai apie jį vis kelia šypseną!

Knygai, be jokių abejonių, skiriu maksimalų balų skaičių – 5! Veikėjai, siužetas, rašymo stilius – manau, viskas buvo kokybiška ir gerai išdirbta. Tad kitoms serijos dalims keliu didelius reikalavimus, nors turiu mažai abejonių, jog būsiu nuvilta. Labai nekantrauju!

Reklama

Komentarų: 2

  Atgalinė citata

  1. 2016 m. VASARA | Pamišusi dėl knygų
  2. TOP 10 knygų serijų, kurias noriu tęsti/pabaigti | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: