10 knygų, kurias turėtų perskaityti kiekvienas

top10wednesdaylong

Sveiki visi!

Šiandien pradedame gimtadieninę tinklaraščio programą ir žiūrime, koks gi šiandien trečiadieninis dešimtukas!

Sąraše pateiktos knygos, kurios yra įdomios, vertingos daugeliu prasmių. Čia neminėjau “Bado žaidynių“ ir Hario Poterio serijų, nes… na. daugelis ir taip jas yra skaitę, o jei ne – tikrai turėtumėte tai padaryti!

Šį kartą sąrašo nenumeravau, kadangi nemanau, kad tai yra tinkama tema skirstyti knygas vietomis, taip lyginant jas vieną su kita.

Smagau skaitymo!

10 knygų, kurias turėtų perskaityti kiekvienas.jpg

10 knygų, kurias turėtų perskaityti kiekvienas:

 • Malala Yousafzai kartu su Christina lamb „Aš esu Malala“ – tai autobiografinė knyga, kurią parašė Malala Yousafzai – šių dienų didvyrė, įkūnijanti ir skleidžianti meilę mokslui. Ši jauna mergina, patyrusi nemažai represijų gimtinėje, pašovimą ir ilgą gydymą, šiuo metu gyvena Anglijoje ir kartu su tėvu bei kitais žmonėmis bando rasti būdą padėti visiems vaikams, kad neturintys turėtų galimybę mokytis nepaisant lyties ar kitų dalykų.
 • Patrick Ness „7 minutės po vidurnakčio“ – tai jautri ir emocijų kupina knyga apie Konorą, paauglį, kurio mama serga vėžiu. Berniukas turi tvarkytis su kasdieniais sunkumais – tėčio gyvenimu užsienyje, senelės atsiradimu bei patyčiomis mokykloje. Tai knyga apie Konoro emocinę būseną, kaip tokia aplinka jį paveikia.
 • S. E. Hinton „Autsaideriai“ – tai yra viena mėgstamiausių mano knygų! Kūrinyje pasakotojas Ponis aprašo savo, kaip griserio, kasdienybę, kadangi čia egzistuoja dvi socialinės grupės – sociai ir griseriai. Tai knyga apie brolius, draugus ir išlikimą savimi.
 • Erichas Marija Remarkas „Vakarų fronte nieko naujo“ – knygoje pasakojama kareivio istorija pirmojo pasaulinio karo metu. Remarko rašymo stilius labai patrauklus, todėl skaitosi nesunkiai, tačiau pamąstyti ar perkratyti emocijas priverčia.
 • Ruta Šepetys „Tarp pilkų debesų“ – tai lietuviškų šaknų turinčios rašytojos debiutinė knyga apie itin skaudų Lietuvai reiškinį – masinę žmonių tremtį į Sibirą. Kūrinio pagrindinė veikėja Lina pasakoja apie savo išgyvenimus: netektis, pirmąją meilę, meilę Tėvynei. Knyga sukrečianti ir įrodantis, kiek protėviai daug iškentėjo vardan mūsų dabartinio gyvenimo.
 • Jenny Downham „Kol dar gyva“ – šioje knygoje pateikiama sunki paauglės Tesos istorija – ji serga vėžiu ir žino, kad netrukus ją gali pasiglemžti mirtis. Per tą laiką ji nori išbandyti daug nepatirtų dalykų, padėsiančių jai suvokti daugiau ne tik apie supantį pasaulį, bet ir save.
 • Roald Dahl „Matilda“ – klasika tapusi vaikams skirta knyga, kurią turėtų perskaityti kiekvienas. Žymusis vaikų rašytojas pasakoja apie mergaitę, vardu Matilda. Šeimoje ji yra beveik nematoma, jos santykiai su tėvais ir broliu yra nepavydėtini, tačiau mergaitė, itin anksti išmokusi skaityti, knygose atranda kitokį, sau mielą pasaulį. Nors pasakojama ir apie liūdnus, baisius dalykus, tai knyga dvelkianti optimizmu ir meile knygoms.
 • Mark Haddon „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ – itin unikalus kūrinys, kuriame pasakojama apie Apsergerio sindromą turintį Kristoferį. Tai knyga apie jo gyvenimą ir kasdienybę gaubiančias paslaptis. Tai neeilinė knyga, kadangi viskas pasakojama iš paties paauglio pozicijos, o tai leidžia įlįsti į autisto kailį.
 • Harper Lee „Nežudyk strazdo giesmininko“ – nuostabus klasika tapęs kūrinys. Čia sudėta nemažai svarbių temų: rasizmas, vaikų auklėjimas, tolerancija bei buvimas kitokiam nei visi. Šią knygą siūlau tiesiog imti ir skaityti, manau, nepasigailėsite.
 • Antonia Michaelis „Pasakininko istorija. Kai meilė peržengia ribas“ – knyga įrodanti, jog vokiečių autoriai nebijo nieko 😀 Kodėl taip sakau? Autorė į kūrinį sudėjo tiek komponentų, priversiančių aikčioti ir džiaugtis, kad tai – ne jūsų gyvenimas, kad kartais gali pasidaryti išties baisoka. Itin priverčianti susimąstyti knyga, paveiksianti daugelį.
Reklama

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. 2016 m. VASARA | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: