Adi Alsaid „Pasiklyskime“

pasiklyskimeSeptyniolikmetė Leila vieną dieną viską meta ir savo keistu raudonu automobiliu viena leidžiasi į kelionę, į paslaptingąją Aliaską, kur švyti Šiaurės pašvaistė. Mergina tikisi pabėgti nuo kai ko, kas neduoda ramybės ir skaudina, tačiau pakeliui pasiklysta…

Hadsonas, Bri, Eliotas ir Sonia gyvena skirtinguose miestuose ir, visai kaip ir Leila, yra pasiklydę savo gyvenimuose. Jie galbūt niekada taip ir nebūtų išdrįsę ką nors keisti, jei ne po visą šalį besiblaškanti Leila, kuri kaip uraganas įsiveržia į jų gyvenimus.

Nuo šiol niekas jaunuolių gyvenime nebeliks kaip buvę. Leilos ir jos naujųjų draugų laukia virtinė nuotykių, išbandymų ir netikėčiausiose vietose rasta meilė. Kaip ir galimybė pažinti save, išmokti atleisti ir suprasti vieną labai svarbią tiesą: tai, ko trokšti labiausiai, dažniausiai slepiasi visai šalia. Tik kad tai suvoktum, reikia sukarti ilgą kelią, o kartais – ir gerokai pasiklysti.

„Pasiklyskime“ yra debiutinė amerikiečių rašytojo Adi Alsaid knyga. Iki jos pasirodymo Lietuvoje buvau skaičiusi ir girdėjusi tikrai nemažai apie šią knygą, kuri išgarsėjo itin greitai bei buvo pamilta viso pasaulio skaitytojų. Tad žinoma, kuomet sužinojau, jog kūrinys pasirodys ir Lietuvos knygynuose, tikrai nudžiugau! Beje, šią knygą nusprendžiau ir pasiimti į kelionę (pamišusios dėl knygų FB puslapyje galite aptikti mano dilemą), kadangi knygoje pasakojama apie kelionę ir jos metu sutiktus žmones.

Knyga susideda iš penkių dalių – Hadsono, Bri, Elioto, Sonios ir Leilos. Pastaroji yra kaip ir pagrindinė kūrinio veikėja, kadangi Leilą sutinkame visuose kituose pasakojimuose. Kiti keturi „pusiau pagrindiniai“ knygos veikėjai turėjo savas atskiras trumpas istorijas – į jų gyvenimus Leila įsiverždavo kaip viesulas ir netikėtai išnykdavo, vykdama savo tikslo – Šiaurės pašvaistės – link. Visą knygą kankina klausimas, kodėl Leila ten vyksta, nes mums yra pateiktas tik faktas apie kelionės tikslą, tačiau nieko konkrečiau nežinome. Iki Leilos dalies. Visi kiti keturi veikėjai turi tam tiktų sunkumų gyvenime, su kuriais bando susitvarkyti. Asmeniškai aš į knygą nėriau beveik nieko nežinodama, tuo labiau – apie Hadsono, Bri, Elioto ir Sonios gyvenimus, todėl kiekviena istorija buvo savotiškas netikėtumus, dėl ko intriga ir susidomėjimas augo.

Alsaid sukūrė tikrai įsimintinus (pusiau)pagrindinius veikėjus. Ir gerai, kad autorius pasirinko tik beveik po vieną antraplanį (kiek ryškesnį) visose istorijose, kadangi būtų buvę per daug. Bet apie tuos pusiau pagrindinius. Kiekvienas buvo jų savitas ir išskirtinis – man paliko gerą įspūdį ir tai, jog net ne visi man jie patiko kaip žmonės, asmenybės. Kiekvienas jų, atrodo, atstovavo kažkokiai problemai, atspindėjo ją – man tai patiko, kadangi pasirinktos problemos man nepasirodė nerealios ar nekasdieniškos.  Kaip tik panašu, kad nemažai jaunų žmonių gali tokias išgyventi. Skaudūs gyvenimo išgyvenimai, netektys, tikroji meilė bei sprendimai, lemsiantys ateitį. Pati Leila… imdama knygą į rankas, kažkodėl turėjau išankstinį nusistatymą, jog mergina man nepatiks. Tačiau, pasirodo, įsivaizdavau ją visai kitokią – nehumanišką, kiek pasipūtusią, manančią, jog žino viską. Tačiau taip visai nebuvo, ir man teko kardinaliai keisti nuomonę apie knygos heroję.

Rašymo stilius buvo įtaigus, dėl to į knygą nebuvo sunku įsitraukti. Pasakojimas iš ties dinamiškas – juk pagalvokit, per 300 puslapių reikia papasakoti 5-ių žmonių istorijas! Skaitant knygą, nuoboduliui tikrai vietos nebus. Tačiau ne veltui paminėjau tai, jog „Pasiklyskime“ yra rašytojo debiutinė knyga – buvo vietų, kuriose, mano manymu, tai ganėtinai ryškiai jautėsi. Epizoduose, kurie kėlė abejonių, atrodė, jog transformacijos vykdavo „iš lempos“: turiu omenyje tai, kad kai kurie pasikeitimai, susivokimai neatrodė įtikinantys, nes nepanašu, jog žmonės gali taip staiga grįžti į vėžes. Bent jau man taip atrodė.

Kalbant apie šią knygą, vienas labiausiai į atmintį įsirėžusių teigiamų dalykų buvo pagrindinė(s) mintis(ys). Galima būtų teigti, jog kiekviena istorija moko kažko atskirai, bet ir bendrai ši knyga į pasaulį paleidžia nemažai gerų minčių, kurios gali būti problemų sprendimai šiuolaikiniams paaugliams. Tiek pirmosios keturios, tiek Leilos istorija palieka kažką viduje, kas bent jau mane vertė pamąstyti ir taip staiga nelėkti į kitą istoriją. Knyga moko daug ko: apie tai, jog turi visuomet išlikti savimi, suprasti, ko iš gyvenimo iš tiesų nori, apie tai, kas svarbu, kam reikėtų visuomet teikti pirmenybę. Tiesiog… Vien dėl keliamų temų, problemų ir pagrindinių minčių norėtųsi imti šią knygą į rankas antrą kartą.

Kūriniui „Pasiklyskime“ skiriu 4 balus (max. 5). Manau, jog debiutuodamas su šia knyga Adi Alsaid padarė daug gero, ir tikiu, kad kiti šio autoriaus kūriniai bus dar geresni. Jei norit kažko neįpareigojančio, lengvo, bet versiančio nors truputį susimąstyti – tikrai rekomenduoju šią knygą! 🙂

Reklama

Komentarų: 2

  Atgalinė citata

  1. 2016 m. VASARA | Pamišusi dėl knygų
  2. TOP 10 knygų, kurios turėtų būti Jūsų paplūdimio krepšyje (II) | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: