Pamišėliškas skaitymo iššūkis! (2): TBR, patarimai ir kt.

Sveiki!

Pamišėliškas skaitymo iššūkis, arba read-a-thon, prasideda jau šį pirmadienį! Esu labai excited dėl šio dalyko, tikiuosi, viskas pavyks bent daugmaž kaip tikėtasi. Žinoma, ir Jūs galite prie šio dalyko prisidėti – junkitės į dalyvaujančių gretas, dalinkitės nuotraukomis socialiniuose tinkluose ir tiesiog skaitykite pasirinktus kūrinius!

Renginys facebook’e: https://www.facebook.com/events/1005430662888886/

Keletas mano patarimų dalyvaujantiems 🙂

 • Nesistenkite iš savęs išspausti neįmanomo rezultato. Jeigu nesate super greitas skaitytojas (-a) kaip aš, galite išsirinkti tris knygas, atitiksiančias nurodytus iššūkius (juk knyga gali atitikti dvi kategorijas, tad X knygai tenka 2 iššūkiai, Y knygai tenka 2, na o Z knygai belieka paskutinysis). Ši schema gali padėti ir tiems, kurie dirba arba turi kažkokį kitą svarbų užsiėmimą, kuris tiesiog taip paprastai neleis atitrūkti ir skaityti.
 • Tai nėra konkursas. Šis read-a-thon skatina tiesiog linksmai leisti laiką su knyga. Jei įprastai jus lengva facebook‘ o naujienomis ar žaidimais, laukiančiais kompiuteryje, atitraukti nuo skaitymo, šį kartą turėtų būti motyvacija kaip tik atlikti visus nurodytus iššūkius.
 • Bandykite subalansuoti savo dienotvarkę, kad nebūtų vien tik skaitymas. Skaitant dideliu tempu akys tikrai pavargs, tad išeikite į lauką bent 20 – iai minučių, pasėdėkite balkonėlyje, išgerkite arbatos ar suvalgykite ledų neskaitydami. Galite atlikti fizinių pratimų, kadangi skaitant dirba protas, o jam reikia ir laisvos minutės atsipūsti 🙂
 • Turėkite šalia savęs gėrimų ar užkandžių – juk pasinėrus į istorijos gelmes, gali pasimiršti ir būtinybė pavalgyti.
 • Žinau, kaip kartais atėjus nakčiai norisi skaityti ir skaityti, nes, rodos, išeisi iš proto, jei nesužinosi, kas nutinka knygoje toliau. Tačiau miegoti reikia. Pasistenkite išlaikyti balansą ir harmoniją, tiek protiškai, tiek fiziškai pailsėdami.

TBR (to-be read) – tai sąrašas knygų, kurias nori/žadi perskaityti (visai nebūtinai per read-a-thon, tokį sąrašą galima darytis kiekvienam mėnesiui, savaitei, metams ir pan.). Pristatau Jums savąjį pamišėliško skaitymo iššūkio TBR.

read a thon tbr.jpg

 1. Louisa May Alcott „Mažosios moterys“ – vaikiška knyga: Ilgai svarsčiau, ieškojau, ar tikrai šioji knyga patenka prie vaikiškų. Galiausiai viršų paėmė tai, jog knygą bibliotekoje pasiėmiau iš vaikų skyriaus.
 2. Ann Brashares „keliaujančių kelnių seserija“ – ekranizuota knyga.
 3. Akvilina Cicėnaitė „Niujorko respublika“ – lietuvių autorės knyga.
 4. Veronica Roth „Ketvertas“ – knyga iki 250 psl.: nors skaičiau ją anglų kalba, labai ilgai norėjau perskaityti ją ir lietuviškai.
 5. Jennifer Niven „Papasakok man apie tobulą dieną“ – knyga mėlynu viršeliu: nieko negaliu pridurti, jame dominuoja melsva.

Tad dar kartą nuoširdžiai kviečiu Jus prisidėti prie šio iššūkio įgyvendinimo, kartu – ir mano svajonės bei gerai praleisti laiką su knyga rankose! 🙂

P. S. raginu dalintis nuotaikomis, patirtimi, išgyvenimais bei nuotraukomis soc. tinkluose, žymint groteles: #PDKreadathon ir #pamišėliškasknygųiššūkis 🙂

P. P. S. taip pat labai kviečiu išsakyti savo nuomonę ir prisidėti prie bendro tikslo – jaunimo literatūros populiarinimo Lietuvoje – atsakant į vos 10 klausimų apklausoje: http://goo.gl/forms/cUs9FIwXmiieyYYf1

Pasidalinkite, ką žadate skaityti Jūs? 😉

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. Pamišėliškas skaitymo iššūkis 2017: patarimai ir TBR! | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: