Holly Smale „Geek Girl. Moksliukė“

100 – oji apžvalga “Pamišusios dėl knygų“ tinklaraštyje!

Apdovanojimą pelnęs debiutinis Holly Smale bestseleris „Geek girl. Moksliukė“ – išties nuostabus kūrinys apie tai, kas mūsų gyvenime svarbiausia: tik reikia nepamiršti, kas esame, ir tikėti savimi.

Pagrindinė knygos veikėja Harieta Maners yra tikrų tikriausia  moksliukė. Su Nata ji draugauja nuo vaikystės. Nors merginos labai skirtingos, tai nekliudo joms būti geriausiomis draugėmis.

Nata svajoja tapti modeliu, bet, nelemtai susiklosčius aplinkybėms, tai nutinka… Harietai! Įdomus ir visiškai kitoks naujasis pasaulis, į kurį patenka Harieta, panašus į svajonių gyvenimą, bet viskas gali akimirksniu pasikeisti.

Holly Smale – britų rašytoja, visame pasaulyje išgarsėjo tuomet, kai išleido pirmąją serijos „Geek Girl“ knygą. Už šį darbą ji gavo keletą apdovanojimų. Rašytoja nesustoja: šiemet išleido jau penktąją serijos dalį, tačiau ji dirba ir publikuoja taip pat ir papildomas istorijas šiai serijai. Rašytoja sako, kad paauglystėje buvo panaši į sukurtą heroję Harietą. Holly vadina save moksliuke, autorei teko paragauti ir modelio duonos, o rašyti apie Harietą paskatino pačios rašytojos išgyvenimai.

Harieta – protinga paauglė. Ji daug mokosi, labai vertina proto galią, todėl mokykloje yra vadinama geek – moksliuke. Nors su bendramoksliais jos santykiai nekokie, ji turi draugę Natą. Taip pat ją sekioja toks dar vienas geek‘as, Tobis, kuris aiškiai savaip simpatizuoja Harietai. Nata visuomet troško būti modeliu, tačiau įvykiai susiklosto taip, kad tokia dalia tenka ne bet kam, o moksliukei Harietai. Jau galima nuspėti, kad ši nerangi, drovi, savo pasaulėlyje gyvenanti mergina patirs daug kurioziškų situacijų, atversiančių jai akis apie tam tikrus dalykus.

Man patiko, kokias rašytoja pasirinko temas kaip ryškiausias. Visų pirma tai patyčios. Vargšelė Harieta, nenuskriaudusi nė musės, yra užgauliojama mokykloj, ypač ji neįtinka vienai tokia šlykštukei merginai. Pagrindinė veikėja nėra nieko blogo padariusi, panašu, jog ji patiria patyčias tik dėl to, jog stropiai mokosi. Tai man itin primena mūsų šiuolaikinę lietuvišką mokykloje, kurioje netrūksta atvejų, kai vaikai, daug besimokydami, stengdamiesi išsilavinti ir būdami protingesni nei aplinkiniai, tampa patyčių aukomis. O dėl ko tiksliai – nė nežinia. Taip yra ir su Harieta. Merginą visi vadina geek, nevengiama jos viešai pašiepti. Dėl to labai liūdna, bet gražu žiūrėti, kaip protagonistė stengiasi nepalūžti.

Kitas kūrinyje išryškinamas dalykas yra gebėjimas išlikti savimi. Harieta, atrodo, iš prigimties nėra sutverta būti modelis: ji nėra grakšti, merginai ne itin rūpi jos įvaizdis, drabužiai. Jos vertybės yra kiek kitokios – Harieta vertina proto galią, žinių bagažą, todėl nenuostabu, kai ji pasijunta pasimetusi modelių pasaulyje. Tuo labiau, kai ji matė Natą – draugė visą gyvenimą svajojo imtis šio amato. Visgi Harieta vis stengėsi sau priminti, jog svarbiausia yra būti savimi, o ne kuo nors kitu. Tai mano akyse šią heroję darė dar žavesnę. 🙂

Tiesa, šią knygą perskaičiau… tik iš antro karto. Kodėl taip nutiko, nesu tikra. Atrodė, kad beskaitydama kažkurioje vietoje praradau susidomėjimą, tačiau įdomiausia tai, jog pradėjusi nuo tos vietos skaityti antrą kartą, gerai įsivažiavau ir itin greitai suskaičiau likusią knygos dalį bei likau patenkinta. Vis dėlto pasėdėjusi ir pagalvojusi suvokiau, kad negaliu skirti šiai knygai skirti aukščiausio balo, kadangi buvo knygoje kelios vietos, ne tokios greitos ir įtraukiančios, ar tokių, kurios kėlė abejonių – ar man tikrai įdomu? Ar nėra kai kurie dalykai nutikę visai iš niekur?

Galų gale nusprendžiau knygai skirti 4 balus (max. 5). Knyga buvo tikrai nuotaikinga, verčianti išspausti šypsnį. Esu visai suintriguota, kaipgi Harietai seksis toliau, todėl, manau, bus verta paimti į rankas ir tęsinį. Juk šioje dalyje pradėjo megztis ir romantinė linija, be to – kaip tokiam žmogui, kaip Harieta, seksis būti modeliu? Tikiuosi, antroji dalis bus tokia pat komiška ir dinamiška, kaip ir pirmoji.

Reklama

Komentarų: 2

  Atgalinė citata

  1. 2016 m. VASARA | Pamišusi dėl knygų
  2. TOP 10 knygų serijų, kurias noriu tęsti/pabaigti | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: