Katarina Bivald „Miestelio skaitytojai rekomenduoja“

cdb_Miestelio-skaitytojai-rekomenduoja3_p1Jaunutę knygų graužikę Sarą iš Švedijos draugystė laiškais su tokia pačia knygų maniake amerikiete Eme atvilioja į nedidelį miestelį Amerikoje. Tačiau išlipusią iš autobuso merginą pasitinka dramatiškas netikėtumas ir nepaprastų miestelio gyventojų būrys, kurie, pasirodo, visai neskaito knygų! Iki šiol knygos į rankas nepaimančių miestelėnų laukia susitikimas su Sara ir neatrastu pasauliu, o Saros, įpratusios bendrauti tik su knygų veikėjais, – pažintis su gausybe gyvų spalvingų žmonių ir iššūkiai, kurie apvers jos gyvenimą aukštyn kojom ir privers pamilti ne tik knygas, bet ir tikrą gyvenimą bei tikrus žmones.

Knyga apie knygas! Panašu, seniai beskaičiau kažką tokio, todėl į knygą puoliau turėdama tikrai nemažai lūkesčių. Juk ko man gali reikėti daugiau: mažas miestelis, meilė knygoms, įdomūs charakteriai? Visgi panašu, kad iš knygos tikėjausi per daug…

Švedė Sara ilgą laiką susirašinėjo su amerikiete Eme – jos dalijosi įžvalgomis apie knygas, meile joms, siuntė viena kitoms patikusias knygas. Kartą Emė laiškuose pakvietė Sarą pasisvečiuoti Broukenvyle, Amerikoje. Sara sutinka ir atvykusi patenka į… susirašinėjimo draugės laidotuves. Aš nespoilinu, nes tai nutinka pirmuose 20 puslapių. Mergina nelabai bežino, ką daryti, tačiau, pasiūlius miestelio gyventojams ir pagal Emės prieš mirtį paliktus nurodymus, Sara lieka draugės namuose ir, kol leidžia viza, pasilieka miestelyje. Tačiau jai, knygų mylėtojai, yra nesuvokiama, kaip šiame Broukenvyle niekas neskaito knygų! Mergina mano, kad kažko turi imtis.

Broukenvylas – mažas miestelis, o tie, kurie pamišėlės blogą seka jau ne trumpą laiko tarpą, tikrai žino, kaip man patinka knygos, kurių veiksmas vyksta mažuose miesteliuose. Broukenvylas – ne išimtis: ten visi pažįsta visus, sklando savos paskalos, miestelis bando pergyventi didesnio miesto užgožimą. Ir, kaip įprasta, Broukenvylo bendruomenė – ne iš kelmo spirta. Nors čia jaunimo jau seniai pradėję trūkti, žmonės bando palaikyti senąsias tradicijas. Na, bent kai kurie. O kaip gi be išskirtinių ir įdomių veikėjų mažame miestelyje? Jų buvo, ir kiekvienas buvo kažkuom kitoks, skyrėsi charakterio tipai, dėl to sukuriamas šioks toks kontrastas. O nuo to juk įdomiau. 🙂

Sara – knygų mylėtoja, kuri negali be kažkieno kito sukurtų istorijų įsivaizduoti ir savojo gyvenimo. Tiesa, kaip ir dauguma knygų graužikų, ji rungtynėse su gyvenimu itin gina knygų pasaulį. Sara gimtojoje Švedijoje dirbo knygyne, tačiau neteko darbo ir dabar sėdi klaikioje nežinioje, ką jai reikės daryti, kuomet grįš namo. Nors iki galo nesugebėjau perprasti Saros charakterio, man patiko, kaip ji, išlysdama iš komforto zonos, stengėsi susitvarkyti savo gyvenimą, autorė, manau, puikiai perteikė jos meilę knygoms ir tą puikiai įrodo keletas epizodų.

Kaip jau minėjau, panašu į knygos glėbį kritau turėdama per daug didelių lūkesčių. Knyga nebuvo bloga. Ne, tikrai ne. Tačiau perskaičiusi ją, jaučiausi kiek… abejinga. Tikėjausi tikrai daug iš šio kūrinio: emocijų pliūpsnio, stipriai atmintin įsirėžiančių herojų, išsiskiriančių savo charakteriais. Nemanau, kad gavau tiek to tokio stiprumo. Čia buvo ir veikėjai, ir romantinė linija, ir dramų bei dilemų, tačiau man asmeniškai skaitant trūko kažkokios užvedančios ir iš puslapių sklindančios jėgos, emocijos. Buvo ir taip, kad kai kurie dalykai man pasirodė nereikalingi ar nepernelyg pagrįsti. Žodžiu, man tikrai gaila, kad su šia knyga nepavyko, kaip tikėtasi. Gal buvo netinkamas metas.

Knygai skiriu 3 balus (max. 5). Nebuvo, kad knyga man labai nepatiktų ar kažkas panašaus. Galvoje įstrigo Sara ir jos meilės knygoms bei merginos bandymas labiau prisijaukinti realų gyvenimą. Manau, tai kūrinys, galintis atrasti savo skaitytoją, tad norint itin lengvo romano – tikrai gali išmėginti šią knygą!

Reklama

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. 2016 m. VASARA | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: