TOP 10 knygų apie draugystę

top10wednesdaylong

Sveiki!

Šiandienai esu paruošusi Jums rugpjūčio mėnesio trečiadieninį dešimtuką, kurio tema – draugystė! Apačioje rasite dešimt knygų, kuriose, mano manymu, itin gerai, įdomiai pateikiamos draugystės linijos, nupasakojami žmonių santykiai. Žinoma, čia puikiai tiktų ir mano mėgstamiausio serialo “Draugai“ veikėjai, tačiau juk kalbame apie knygas… 🙂

Smagaus skaitymo!

TOP 10 knygų apie draugystę

TOP 10 knygų apie draugystę:

 1. J. K. Rowling „Hario Poterio“ serija – ar gali būti dar labiau ikoniška knygų serija nei Hario Poterio? Nemanau. Draugystė yra vienas iš pagrindų laikančių istorijoje regimą geriečių pusę, todėl serijoje labai svarbus mokinių, mokytojų, kitų veikėjų tarpusavio bendravimas. Haris, Ronis ir Hermiona. Tuom viskas ir pasakyta.
 2. S. E. Hinton „Autsaideriai“ – kūrinyje skaitytojas regi gaują, kurios nariai yra, iš esmės, geriausi vieni kitų draugai. Taip, kai kurie iš jų gal ir ne taip gerai kartais sutaria, kaip norėtųsi, tačiau, nepaisant visko, visi septyni grupelės nariai stoja kovon, gindami draugus, ir vienas dėl kito padarytų bet ką.
 3. Katherina Paterson „Tiltas į Terabitiją“ – Leslė ir Džesas buvo likimo suvesti ir tapo geriausiais draugais. Kartu jie patyrė daug įdomių nuotykių, įkurdami Terabitiją – šalį, žinomą tik jiems. Taip abu vaikai galėdavo pabėgti nuo realybės ir smagiai kartu leisti laiką. Be galo graži istorija, kurią turėtumėt perskaityti, jei to dar nedarėte.
 4. Ann Brashares „Keliaujančių kelnių seserija“ – tai knyga apie keturias paaugles, pažįstamas nuo gimimo: Bridžita, Karmen, Lena ir Tibė. Visos jos skirtingos, tačiau yra geriausios draugės. Karmen padėvėtų drabužių parduotuvėje atranda kelnes, kurios, kaip vėliau paaiškėja, tinka visoms, skirtingų figūrų draugėms. Magiška, ar ne? 🙂 Knygoje pasakojama apie vasarą, kuomet ketveriukei tenka išsiskirti dėl įvairių vasaros planų, tačiau skaitytojas stebi ne tik kiekvienos jų nuotykius, bet draugių bendravimą, atsidavimą viena kitai. (apžvalga numatyta rugsėjo pradžioje).
 5. Morgan Matson „The Unexpected Everything“ – dar viena knyga, kurioje ryški merginų draugystės linija. Keturios merginos: Andie, Bri, Palmer ir Toby. Ši linija pateikiama, mano manymu, realistiškesnė nei įprastai, kadangi knygoje yra minima, jog Bri ir Toby yra geriausios draugės nuo labai seniai, o Andie ir Palmer prie jų prisijungė vėliau, todėl pirmųjų dviejų ryšys itin stiprus. Bet, žinoma, tai netrukdo merginoms normaliai ir smagiai bendrauti. Labai žavi istorija, kurią linksmai papildo šių keturių merginų nuotykiai.
 6. Astrida Lindgren „Pepė Ilgakojinė“ – Pepė, Tomis ir jo sesuo Anika yra dar viena pasaulyje garsi trijulė, pasirengusi gelbėti vienas kitą, ištikus nelaimei. Žinoma, Tomį ir Aniką be galo vilioja Pepės gyvenimo būdas, tam tikra egzotika, kurią skleidžia pagrindinė veikėja, na o brolis ir sesuo Pepei leidžia patirti tikrų šeimyniškų akimirkų, apie kurias mergaitė negalėtų nė pagalvoti, kadangi gyvena ji viena.
 7. John Green „Popieriniai miestai“ – iš šios knygos man ypač atmintin įsirėžė šmaikštumo nestokojantys Kventino, protagonisto, ir jo draugų Radaro bei Beno santykiai. Vaikinų dialoguose netrūksta sarkazmo, patraukimo per dantį – tai ypač pagyvina knygą ir priverčia kikenti.
 8. Ruta Šepetys „Nelengvu keliu“ – šioje knygoje draugystės linijos – tikrai įdomios: Džozė bendrauja ir palaiko gerus santykius su prostitutėm, turi gerą ir nuoširdų draugą bei pagalbininką juodaodį, draugu laiko ir kolegą iš knygyno, su kuriuo turi begales „inside joke‘ų“ (vidinių juokelių). O veiksmas vyksta 1950 – aisiais Naujajame Orleane. Optimizmo ir gerų emocijų kupina knyga, kuriai dar daugiau žavesio suteikia šios draugystės.
 9. Suzanne Collins „Bado žaidynių“ serija – šioje serijoje , neskaitant Katnės ir Geilo bei Madge (nebepamenu, kaip jos vardas buvo vertas į lietuvių kalbą), nemažai veikėjų draugais tapo priversti aplinkybių, tačiau šios draugystės buvo keičiančios gyvenimus. Jos buvo šviesos krislelis juodame Sostinės ir Snou sukurtame klane.
 10. Stephen Chbosky „Atskalūno laiškai“ – pagrindinis knygos veikėjas Čarlis, pereidamas į aukštesnes klases ir išgyvenęs draugo savižudybę, mokykloje sutinka daug naujų žmonių, patraukusių vaikiną originalumu, savitumu. Labai įdomu iš šono stebėti tokių įvairių, kontrastingų žmonių kompaniją ir jų santykius!

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. 2016 m. VASARA | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: