TOP 10 knygų veikėjų, su kuriais norėčiau išgerti arbatos

top10wednesdaylong

Sveiki, mieli knygų mylėtojai!

Šį trečiadienį aš kviečiu Jus prie arbatos puodelio – situacija, kur, mano manymu, padėtų geriau pažinti veikėjus. Tad iš esmės ši tema ir yra apie tuos knygų veikėjus, kurie mane itin sudomino, tačiau arba išliko kažkokių paslapčių, arba norėčiau sužinoti daugiau apie tam tikrus dalykus, kurie nebuvo pernelyg išryškinami knygose. Mano atveju, pokalbiai prie arbatos puodelio neretai pavirsta nedidėlėmis išpažintimis, leidžiančiomis ne tik išsipasakoti, bet ir išklausyti kitą.

Pabrėžiu, jog tai yra išgalvoti knygų veikėjai, nes, žinoma, aš su dideliu malonumu prie arbatos puodelio susitikčiau ir su Malala Yousafzai, tačiau šiandien – tik apie grožinės literatūros veikėjus 🙂 Beje, neabejotinai esu arbatos, o ne kavos žmogus 😉

top-10-knygu-veikeju-su-kuriais-noreciau-isgerti-arbatos

TOP 10 knygų veikėjų, su kuriais norėčiau išgerti arbatos:

 1. Džoana Meison („Bado žaidynės“) – kai tik sugalvojau trečiadieninę temą, mintyse blykstelėjo būtent šios herojės pavardė. Nuo pat pirmosios scenos, kurioje Džoana pasirodė, mano galvoje užsižiebė lemputė, kad labai stipriai noriu apie ją sužinoti kuo daugiau. Tiesa, tai Ketnės istorija, o ne Džoanos. 😀 Tad kadangi nebuvo tokios progos, labai norėčiau šiltai ir ramiai prie arbatos puodelio pasikalbėti su šia ugninga asmenybe, kurios sieloje aiškiai glūdi nuoskaudos ir liūdesys. Norėčiau pasikalbėti apie ją – ne apie žaidynes, ne apie visus blogumus, bet apie tai, kokia ji, kas jai patinka ir t. t.
 2. Lara Džinė („Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau“) – ši šilta ir itin miela asmenybė yra verta pokalbio, begeriant arbatą. Ji žavi savo originalumu, bendravimu su šeima ir aplinkiniais. Kadangi Lara Džinė nė musės net nesugebėtų nuskriausti, ji užkrečia savo gerumu ir, dar kartą, mielumu. Be to, ji galėtų atsinešti prie arbatos ir savo sausainių, kurie turėtų būti dieviški, kadangi mergina šaldytuvo kameroje visuomet turi pasiruošusi bent kiek tešlos. 🙂
 3. Dalasas („Autsaideriai“) – kaip ir Džoana, Dalasas yra savotiškas atskalūnas – jis leidžia laiką su draugais, t. y. savo „šutve“, tačiau jis dažnai dingsta nežinia kur, yra impulsyvus. Žinau, kadangi po knygos pabaigos ir tokių aplinkybių apskritai arbatos gėrimas būtų sudėtingas reikalas, norėčiau pažinti labiau tą jautrųjį Dalasą, kurio ryšys su Džoniu buvo itin kerintis – jis švelniai juo rūpinosi, lyg savo jaunesniuoju broliu. Buvo gražu stebėti.
 4. Džina Luiza Finč („Nežudyk strazdo giesmininko“) – ši mergaitė, tolimesnėje knygoje – mergina, žavėjo savo neįprastumu, unikalumu. Džina Luiza, mieliau vadinta Paukšteliu, vaikystėje buvo tikra kovotoja, smalsi ir įdomi bebręstanti asmenybė, kuri išaugo į tokią pat stiprią merginą ir teisybės ieškotoją. Ji vaizduojama kaip moderni mergina, negalinti taikstytis su matoma diskriminacija, netolerancija. Ji labai įdomi ir išsilavinusi – to visiškai pakanka pokalbiui prie arbatos puodelio.
 5. Teodoras Finčas („Papasakok man apie tobulą dieną“) – ši paslaptinga, bet savotiškai kerinti asmenybė. Kai perskaitai knygą ir žinai, kaip Finčui trūko to vienintelio nuoširdaus ir atviro pokalbio, viduje kirba noras pasikalbėti su juo, padėti suprasti save. Tiesiog liūdna, kad kartais žmonės tetrūksta to vienintelio pokalbio…
 6. Clark („The Unexpected Everything“) – būtų be galo įdomu pasidomėti daugiau ir aptarti prie arbatos puodelio Clark veiklą – spoileris – t. y. jo kūrybą, rašymo procesą, apskritai jo knygas, jo mėgstamas knygas ir pan. Dar vienas unikalus žmogus, išsiskiriantis savo talentu, apie kurį norėtųsi sužinoti dar daugiau ir plačiau.
 7. Lena Kaligaris („Keliaujančių kelnių seserija“) – vienas labiausiai mane dominančių aspektų yra Lenos graikiškas kraujas – jos tėvai iš ten kilę, mergina atostogauja pas senelius Graikijoje, tad būtų įdomu išgirsti daugiau įspūdžių, nuotykių iš Graikijos bei geriau pažinti pačią Leną.
 8. Ana Olifant („Ana ir prancūziškas bučinys“) – žinoma, juk ji mokėsi Prancūzijoje. Aš be jokios abejonės labai norėčiau tai aptarti, užduoti galybę klausimų ir pajusti sklindančią prancūzišką dvasią jos pasakojimuose. O žinoma, kur dar Anos meilė kino filmams. Labai geros temos pokalbiui begurkšnojant arbatą.
 9. Pakas („Eleonora ir Pakas“) – šiam žmogui reikėjo savo kasdienybėje tikrai nemažai iškentėti ir pergyventi: išskirtinė išvaizda, unikalumu, kuris ne visiems priimtinas, spindinti mylima mergina, kitoks požiūris į gyvenimą. Pakas atrodė labai įdomi asmenybė, o jo muzikinis skonis tiesiog superinis!
 10. Simon („Simon vs. The Homo Sapiens Agenda“) – iš Simon norėčiau dar kartą išgirsti visą jo meilės istoriją, kurios būta itin mielos ir žavios. Šis žmogus švyti unikalumu, jo įdomus charakteris, ir apskritai Simon man pasirodė labai šiltas žmogus, kuris tikrai sutiktų kartu išgerti arbatos. 🙂
Reklama

Komentarų: 2

 1. Gaila, bet dauguma mano mėgstamiausių knygų herojų mėgsta stipresnius gėrimus.
  Mielai išgerčiau:
  1. Jeam Beam su Hariu Hūle (charakteringas bičas iš Jo Nesbo detektyvų),
  2. Stiklą vodkės ir parūkyčiau su Galina Dauguvietyte,(trys knygos). Bet ji ne knyginis personažas, ir labai gaila jos jau nėra tarp mūsų.
  3. Tėvu Atlantu, nes perskaičiusi ,,Septynios seserys Majos istoriją“, turiu jam keletą klausimų,
  4. H. Wasmo ,,Dinos knyga“ pagrindine heroje Dina.
  5. Su berniuku iš William Landay ,,Apginti sūnų“, ir išsiaiškinti, kodėl jis tai padarė.
  mano būtų toks penketukas.

  Patinka

Atgalinė citata

 1. Sezono santrauka: 2016 m. RUDUO | Pamišusi dėl knygų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: