Ann Brashares „Antroji seserijos vasara“

ann-brashares-antroji-seserijos-vasara-42268.jpgŠi knyga – „Keliaujančių kelnių seserijos“ tęsinys.

Tibė, Lena, Bridžita ir Karmen – neišskiriamos draugės, jos tiesiog kaip seserys. Nors labai skirtingos: Bridžita – sportininkė, Lena – gražuolė, Tibė – maištautoja, o Karmen… – ta, kurios blogas charakteris. Sulaukusios šešiolikos, jos pirmąkart vasarą praleidžia atskirai. Dėvėtų drabužių parduotuvėje įsigyti džinsai įkūnija pažadą niekada nesiskirti. Taip gimė Keliaujančios Kelnės…

Tęsiu šią vasariškąją seriją! Primenu, jog pirmąją įvertinau 4 – iais balais, o tai reiškia, kad man kūrinys patiko: labai smagiai ir lengvai susiskaitė, o dar kalbama ir rimtomis temomis. Tad stovėdama bibliotekoje priešais antrąją dalį, pamąsčiau – kodėl gi ne? 🙂

Kadangi anotacija beveik nieko nepasako apie siužetą, pamėginsiu truputį nupasakoti, kas vyksta. Visų pirmą, kas man tikrai patiko, tai faktas, jog autorė išlaikė tęstinumą ir šios vasaros įvykiai neprasidėjo iš niekur. Tibė, mėgstanti kiną ir bandžiusi kurti savąjį, dokumentinį, kartu su Beile, kuri, deja, dėl vėžio pirmojoje knygoje paliko šį pasaulį, vyksta į kaip tokią stovyklą, kurioje gali plėsti savo žinias ir jas naudoti praktiškai, kurdama pasirinktą filmą. Karmen stebi savo mamos bandymus susitikinėti su kolega iš darbo. Lena išgyvena liūdesio stadiją dėl išsiskyrimo su Kostu, vaikinu, sutiktu Graikijoje, kur ji pas senelius svečiavosi praeitą vasarą, bei įsidarbina drabužių parduotuvėje. Bridžita vis dar išgyvena sunkų laikotarpį, kurio pradžia paliko daug klaustukų pirmosios knygos pabaigoje. Be to, ji atranda močiutės, mirusios motinos mamos, laiškus, skirtus jai ir broliui Periui, kurių judviejų tėvas niekada nerodė. Tai sukelia jai daug klausimų ir ji nusprendžia keliauti pas senelę.

Atsivertusi antrąją serijos dalį, pasijaučiau itin gerai, kadangi smagu vėl skaityti apie tas pačias veikėjas, įdomu stebėti pasikeitimus, įvykusius per mokslo metus. Šios keturios merginos gana skirtingos, jos išgyvena ir daug rūpesčių, liūdesio ir pykčio akimirkų, tačiau ketveriukė yra tokia nuoširdi ir pasiruošusi padėti viena kitai, jog nekyla abejonių dėl draugystės tvirtumo. Dar vienas įdomus dalykas tai, jog atrodo, jog šių merginų asmenybes tik pradedi pažinti pirmojoje dalyje, bet viskas ties tuo nesibaigia. Autorė ir tęsinyje dar giliau nagrinėja paauglių charakterius, įvaizdžius. Galima jausti asmenybių brandą ir augimą, dėl to ši serija man pasidarė dar žavesnė.

Filmo plakatas

Antrojoje dalyje galime dar labiau pastebėti išryškinamas sudėtingas, ne vienam paaugliui svarbias temas, problemas. Ne vienas jaunuolis yra patyręs jausmą, kuris aprašomas Bi situacijoje, kai atrodo, jog sava esybė tiesiog slysta iš rankų, nebegebi suprasti savęs ir aplinkos, jauti didžiulę tuštumą, ypač jei esi netekęs svarbaus žmogaus kaip Bridžita arba Tibė. Man patiko autorės gebėjimas perteikti situaciją ir patiriamas emocijas, kurios verčia susimąstyti. Tai pat čia kalbama apie santykius per atstumą iš Lenos pusės. Žinoma, kaip ir pirmojoje, taip ir šioje knygoje itin svarbūs santykiai su tėvais – kažkokių problemų, sunkumų, klausimų kyla kiekvienai merginai, todėl pateikiamos keturios situacijos ir ypač jaunas skaitytojas gali atrasti paralelių su savo gyvenimu, gal net rasti atsakymų į rūpimus klausimus.

„Keliaujančių kelnių seserijoje“ autorė parodė galinti apie sunkius dalykus rašyti įtaigiai, įdomiai ar net linksmai. Mano nuomone, kai kuriose vaizduojamose situacijose „Antrojoje seserijos vasaroje“ to pritrūko: ši knyga apskirtai nesiskaitė taip lengvai, kaip pirmoji, o kas tai paveikė – nėra iki galo aišku. Kai kas atrodė per daug šabloniška, kai kur pritrūkdavo kažkokios intrigėlės, todėl karts nuo karto tas susidomėjimas dingdavo. Gerai tai, kad visgi knyga skaitosi lengvai ir greitai, kaip ir turėtų būti su vasarišku realistiniu skaitiniu.

Knygai skiriu 3,5 balo (max. 5). Ši knyga nėra nei tvirtas ketvertukas, nei trejetukas, todėl tenka skirti dalinį/pusinį balą. Kaip jau supratote, antroji serijos dalis man patiko kiek mažiau nei pirmoji, tačiau ji man vis tiek tikrai patiko. Šios serijos skaitymas – lengvas ir geras laiko praleidimo būdas, o be to – juk galima priderinti ir ekranizacijų žiūrėjimą, kurio taip pat smagiai susižiūri, kartu su knygų skaitymu. Manau, bandysiu ieškotis ir trečiosios knygos anglų kalba, kadangi lietuviškai jos neturime.

P. S. peržiūrėjau pirmąjį filmą, pastatytą pagal „Keliaujančių kelnių seseriją“ – nors siužetas ir pakeistas, ypač Lenos dalis, filmas lengvas ir vasariškas, tačiau teko ir ašarą išdavikę nubraukti. Rekomenduoju, jei ieškote tokio filmo!

Reklama

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. Sezono santrauka: 2016 m. RUDUO | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: