TOP 10 knygų apie šeimos tarpusavio santykius

top10wednesdaylong

Sveiki!

Šį, šaltoką ir gal kiek niūrų lapkričio trečiadienį pristatau Jums šio mėnesio dešimtuką!

Šeimos tarpusavio santykiai yra viena iš įdomiausių, mano manymu, temų knygose: pasakojamos situacijos, laikmetis ir vieta – daug dalykų paveikia žmonių santykius. Dažniausiai literatūroje visgi matome tą šeimos “modelį“, kuomet tėvai ir vaikai aukojasi, stengiasi vieni dėl kitų, bet, žinoma, vis daugiau yra drąsių knygų apie šeimos vidaus problemas, kodėl jos griūva, išyra.

Net pačiai man buvo staigmena, kad šiam dešimtukui berenkant knygas buvo tikrai nemažai pretendenčių, todėl, manau, kažkada bus ir antroji šios temos dalis. 🙂 Na o dabar – prie sąrašo!

top-10-knygu-apie-aviku-ir-tevu-santykius

TOP 10 knygų apie šeimos tarpusavio santykius:

 1. Matt Haig „Radliai“ – na, tai pirmoji knyga šiame sąraše, nes jau nuo pat knygos pavadinimo (ir vieno sakinuko iš anotacijos) yra akivaizdu, jog visa istorija sukasi apie šeimą. Ir ne apie bet kokią. Radliai yra vampyrai, tačiau jie gyvena paprastų žmonių tarpe. Šioje knygoje pasakojama apie kiekvieną jų, jausmus, problemas ir išgyvenimus, ir apie visus kartu sudėjus. Ne tik šeima, bet ir pati knyga yra kitoniška ir unikali savo pasakojimo stiliumi ir visa istorija.
 2. Huntley Fitzpatrick „Mano gyvenimas šalia“ – tai istorija apie dvi šeimas – jos skirtingos ir viena nelabai pripažįstanti kitos įsitikinimų. Pagrindiniai knygos veikėjai yra paaugliai atstovaujantys savai šeimai ir vertybėms, tačiau juos sujungia meilė. Visgi knygoje itin ryški santykių su tėvais linijos, kurios kartais lemia jaunuolių sprendimus.
 3. Gayle Forman „Jei pasilikčiau“ – pagrindinės veikėjos Mijos gyvenimas netikėtai pasisuka visiškai kita linkme – ji atsiduria ligoninėje po autoavarijos, kurios metu, deja, netenka artimiausių šeimos narių. Mergina kamuojasi tarp mirties ir gyvenimo, blaškosi, vis nusikeldama į atsiminimus ar regėdama, ką dabartyje jai kalba kiti giminaičiai. Visa tai susijungia į faktą, jog Mija turi pasirinkti – iškeliauti ar pabusti.
 4. Harper Lee „Nežudyk strazdo giesmininko“ – vaikų auklėjimas ir santykiai su vienišu tėvu yra vienos svarbiausių šios knygos temų. Atikus Finčas yra autoritetinga asmenybė ir miestelyje, ir toks iškyla prieš skaitytoją. Ypač šioje knygoje jis kaip tėvas yra išaukštinamas, kadangi Atikus į savo vaikus žvelgia kaip į realius mažus žmones, jais be galo rūpinasi ir nevengia atskleisti įvairių gyvenimo tiesų.
 5. Patrick Ness „7 minutės po vidurnakčio“ – ši istorija – viena jautriausių ir skaudžiai realistiškiausių kokias esu skaičiusi. Pagrindinio veikėjo Konoro mama serga vėžiu dėl to berniukas yra pasimetęs savo gyvenime. Knygos eigoje jis ne tik bendrauja su močiute ir tėvu, bando priimti jų pagalbą ar tiesiog nori jų dėka pasijausti saugus, tačiau ieško savęs ir bando susigyventi su esama situacija.
 6. Mark Haddon „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ – knygoje pasakojama apie Kristoferį, Aspergerio sindromą turintį paauglį, jam nutikusią istoriją. Čia labai svarbus yra jo tėvo vaidmuo, kadangi Kristoferio mama mirusi. Tačiau pats berniukas nė nenumano, kad už detektyvą primenančio kaimynų šuns nužudymo slypi kur kas daugiau paslapčių nei jis pajėgia įsivaizduoti.
 7. Kiera Cass „Atrankos“ serija – šioje serijoje šeimos vaidmuo yra itin svarbus jaunų žmonių gyvenimuose – kiekvieno jų tėvai vienaip ar kitaip veikia pagrindinius veikėjus, kadangi jie – jauni ir dar ne tiek patyrę. Žinoma, džiugu, kad dažniausiai tai yra atsidavimas ir nuoširdi pagalba, tačiau matome ir kitokios šeimos modelį, kuris sukrečia. Turbūt nesuklysiu sakydama, kad šeimos vaidmuo dar svarbesnis pasidaro ketvirtoje ir penktojoje serijos dalyse, kurios galėtų vadintis dar atskira serija (nespoilinu, daugiau nieko apie tai nesakau :)).
 8. Rainbow Rowell „Eleonora ir Pakas“ – šioje knygoje paauglių šeimos nepasirodo iš gražiausių pusių. Eleonoros patėvis, nepabijosiu pasakyti, yra baisus žmogus, kuris tikrai nekaip elgiasi su paaugle bei jos broliais, seserimis ir motina, tuo tarpu Pakas kartkartėmis nesijaučia pritapąs nei supančioje aplinkoje, nei savo šeimoje. Visgi vaikų ir tėvų tarpusavio santykių tema šioje knygoje yra itin svarbi, tačiau čia šeimos vertybės yra parodomos kiek iš kitos pusės.
 9. Jandy Nelson „The Sky is Everywhere“ – Lennie, protagonistė, ką tik neteko sesers, kuri mirė labai netikėtai, ir lieka su senele ir dėde, kadangi jos mama paliko mergaites dar vaikystėje, o apie tėvą, atrodo, apskritai nėra jokių žinių. Nelson, mano manymu, labai gerai knygoje atskleidžia šeimos narių būsenas ir tarpusavio bendravimą po artimojo netekties.
 10. Veronica Roth „Divergentės“ serija – net man keista, kad pasirinkau čia šias knygas 😀 Bet vis dėlto man atrodo, kad šioje serijoje tėvų vaidmenys yra itin svarbūs ir labai tam tikrais atvejais imponuoja vaikų elgesį. Netgi nepaisant visų aplinkybių, tiek Beatričei, tiek Ketvertui jų tėvai išlieka savaip svarbūs iki pat serijos pabaigos.
Reklama

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. Sezono santrauka: 2016 m. RUDUO | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: