Zoe Sugg „Girl Online. On Tour. Interneto mergaitė. Koncertinis turas“

girl-online-koncertinis-turasTai – knygos „Girl Online. Interneto mergaitė“ tęsinys!

Penės lagaminai sukrauti.

Kai žavusis Nojus pakviečia Penę kartu keliauti į koncertinį turą po Europą, ji jaučiasi laimingiausia mergina pasaulyje. Penė nekantrauja praleisti net dvi savaites kartu su savo žavingu tarsi roko dievukas vaikinu iš Bruklino.

Tačiau realybė užgožia rožines svajones: grupės nariai nėra patys draugiškiausi vaikinai, Nojus paskendęs turo reikaluose, o paslaptinga gerbėja, kuri pavogė Penės telefoną, grasina atskleisti visas jos paslaptis. Vienas paskui kitą užgriūvantys nemalonumai verčia Penę abejoti, ar keliauti kartu su Nojumi į koncertinį turą buvo geriausias žingsnis. Ar ji sutverta gyvenimui kelyje?

Penė ilgisi šeimos, geriausio draugo Elioto ir savo tinklaraščio. Ar jai pavyks surasti pusiausvyrą tarp meilės Nojui ir iššūkių kupino gyvenimo keliaujant kartu? Ar Penė paaukos savo svajones, norėdama praleisti tobulą vasarą su mylimu vaikinu?

Dar, berods, šią žiemą skaičiau pirmąją šios garsiosios britų vlogerės, žinomos Zoellos slapyvardžiu, knygą „Girl Online. Interneto mergaitė“, kurią netruko išleisti ir Lietuvoje. Tą knygą įvertinau tikrai teigiamai, tačiau didelę įtaką tam darė tai, jog tuo metu buvusi situacija vertė skaityti daug XX – o amžiaus literatūros, kuri, beje, man patiko, tačiau jos būta gana sunkios emocijų prasme ir man tiesiog norėjosi kažko lengvo, paprasto, romantiško ir nerūpestingo – kelyje pasitaikė Zoe Sugg knyga, kuri visiškai atitiko tai, ko tuomet norėjau – visai nekeista, jog ją įvertinau 4 – iais balais. Baiminausi, kad su šia knyga bus kiek kitaip…

Taigi, imant pirmąją knygą į rankas anotacija žadėjo paslaptingąjį vaikiną, kurį pagrindinė veikėja Penė sutiks Niujorke. Žinoma, spėliojau, su kuo susijusi bus ši paslaptis: mirtys, žalingi įpročiai, kažkas visai netikėto ir… BŪM, pasirodo jis yra naujai užgimusi žvaigždė muzikantų padangėje. Kind of roko dievaitis. Žodžiu, sekė daug intrigų, kadangi protagonistė ilgą laiką nežinojo tikrosios tiesos apie Nojų, savo simpatijų objektą. Visgi viskas pasibaigė labai gražiai ir viltingai. Šioje dalyje aprašomas veiksmas vyksta daugmaž po pusmečio, beprasidedant vasarai. Nojus per Velykų atostogas, kai jaunieji įsimylėjėliai buvo susitikę, Penei pasiūlė keliauti kartu su juo į koncertinį turą, kurio metu vaikinas su muzikantais apšildys vieną garsią grupę. Ši kelionė padės protagonistei daug suprasti ne tik apie aplinkinius ar pirmuosius santykius su vaikinu, bet ir save pačią, ko ji nori gyvenime.

Šioje dalyje romantinė linija man pasirodė banalesnė nei buvo pirmojoje. Galbūt tam darė įtaką mane paveikę dalykai, paminėti aukščiau, o galbūt iš tikrųjų taip ir yra. Šioje knygoje buvo daugiau situacijų, kai norėjosi vartyti akis, tačiau kartais tas vartymas būna žavumo suteikiantis dalykas, tačiau šį kartą taip nebuvo. Kartais, mano manymu, buvo kiek perspausta, nepaisant to, jog panašu, kad kai kurie dalykai buvo autorės padaryti specialiai, norint pamokyti savo veikėjus. Vis dėlto neretai norėjosi pagrūmoti Penei arba Nojui pirštu už neapdairų ir impulsyvų elgesį, kur buvo įmanoma to išvengti.

Ypač sutrikusi jaučiuosi dėl Penės, mano nuomonė apie šią paauglė nėra nusistovėjusi ir kategoriška, todėl tai mane kiek trikdo. Iš pirmo žvilgsnio, Penė man patinka. Ji empatiška, turinti įdomių pomėgių, draugiška ir nuoširdi bei paprasta. Ji dažnai yra vėtoma ir mėtoma paaugliškų abejonių ir problemų, kurios kartais neleidžia protagonistei ramiai gyventi, tačiau ji dažnai pasimoko iš padarytų klaidų. Tačiau kartais, atrodo, ji pamiršta pastarąjį dalyką ir nekreipia dėmesio į praeitį, per daug naiviai tikisi kažko gero nutiksiant. Taip autorė neblogai parodo tą abejonių kupiną paauglę, kuriai atsakomybė ir didelių lūkesčių turėjimas kartais pakiša koją ir tenka karčiai nusivilti. Nors tai kartais yra liūdna ir piktina, visgi manau, kad tai nėra blogas dalykas. Tačiau šalia viso to yra vienas faktas, man keliantis itin daug abejonių dėl Penės. Nežinau, ar autorė taip darė specialiai, bet spėju, kad nelabai, nes tai atsiskleidžia karts nuo karto: man atrodo, kad Penė savo tinklaraštyje ar apskritai internete yra kone visai kitoks žmogus nei gyvenime: ji kalba daug ironiškai, neretai naudoja sarkazmą, atrodo gana pasipūtus ir rašo taip, lyg būtų gyvenime patyrusi be galo daug, turėtų gyvenimiškos patirties daugiau nei suaugusieji. Kadangi, neskaitant knygiškų tinklaraščių ir vos keletos kitokių, aš nelabai ir skaitau galbūt tik man čia keista ir neįprasta?! 😀

Autorė knygoje geba žaviai pateikti šeimos santykių temą, kadangi, nors jie pasirodo tik labai epizodiškai, tėvai ir brolis Penės gyvenime yra labai svarbūs. Be to, Sugg šioje knygoje neapleidžia ir panikos priepuolių, kurie kamuoja protagonistė tematikos. Galbūt man kiek norėjosi, kad ji labiau plėtotų šią temą, būtų buvęs gražus progresas, Penės kelias į tai, kaip ji visai susitvarko su šia problema, tačiau galbūt mes tai išvysime trečiojoje knygoje.

Antraplaniai veikėjai yra taip pat gerai ir įdomiai išplėtoti, kiekvienam lengva pajusti simpatiją arba antipatiją, jaučiu, kad su kai kuriais veikėjais jau darosi sunku atsisveikinti, pavyzdžiui Eliotu – geriausiu Penės draugu, kurio asmenybė tiesiog trykšta per kraštus. Tokie yra ir Nojaus grupės nariai, kiti muzikantai ar apskritai turo metu matomi veikėjai.

Knygai skiriu 3 balus (max. 5). Ši knyga man patiko mažiau nei pirmoji, vis dėlto ketinu skaityti ir trečiąją knygą, kadangi man patiko antrosios pabaiga, kurioje yra justi šiokia tokia feministinė gaidelė  🙂 Gana įdomu, ką autorė pasiūlys mums toliau.

Reklama

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. Sezono santrauka: 2016 m. RUDUO | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: