Sarah J. Maas „Užkerėtas dvaras“

uzkerdvare-phpFeirė – ypatinga mergina. Šeimai praradus visą turtą, ji tapo medžiotoja, kad galėtų pasirūpinti raišu tėvu ir dviem seserimis. Tačiau vienas šūvis pakeitė jos likimą. Nušovusi stebuklingą padarą, ji buvo įkalinta užkerėtame dvare.

Nugabenta į pavojingą, tik iš pasakų žinomą šalį, Feirė sužino, kad ją pagrobė ne žvėris, o Tamlinas, laumių Didysis Valdovas. Iš pradžių jam priešiški jausmai pamažu virsta aistros ugnimi, bet kyla grėsmė laumių šaliai. Feirei teks kovoti, kad išsklaidytų senovės prakeiksmą, kitaip Tamliną praras amžiams.

Pagaliau ir mano rankose atsidūrė per pastaruosius kelerius metus pasaulyje išpopuliarėjusios rašytojos Sarah J. Maas antrosios serijos pirmoji knyga – „Užkerėtas dvaras“, kurią, kai pamačiau, kad Lietuvoje žadama išleisti, buvau pasiruošusi kone spiegti iš džiaugsmo. Žodžiu, net negalėjau kentėti, kol šykštusis knygų stiklainis man lems šią knygą, griebiau ją iš lentynos ir pasinėriau į pažintį su Sarah J. Maas ir jos kūryba.

Feirė – galiu pasakyti, likimo nuskriausta mergina: mirė jos motina, šeima neteko turtų ir gyvena skurdžiai, toks jausmas, kad apskritai namiškiams ji reikalinga tik dėl to, kad medžioja miške. Kartą ji strėle pašauna ir nužudo vilką, kuris, jos manymu, ir yra tiesiog vilkas, tačiau pasirodo, jog jis buvo laumė – šios padermės atstovai gyvena už sienos, atskirtame, kitokiame pasaulyje, kur karaliauja magiškos būtybės ir galios, visaip kaip pranokstančios žmonių gebėjimus. Nors iš anotacijos ir šiaip galima pamanyti, kad Feirė yra pasiimama pragaran, kur ją vežasi Tamlinas – viena galingiausių laumių, ši kelionė ir naujas gyvenimo etapas jai yra lyg išganymas – mirtingoji mergina bandys susipažinti su fėjų, laumių pasauliu, sugebėdama čia pažinti ir save.

Man patiko pati protagonistė: nors Feirė ne kartą abejojo tuo, kas ją supa, ji buvo mąstanti mergina (visgi jai jau 19 – a), buvo justi jos jaunatviškas impulsyvumas, tačiau ši savybė nebuvo perdėta ir vedanti iki naivumo, kas man patiko. Vis dėlto ir visų kitų veikėjų portretai yra verti dėmesio: tiek Feirės šeimos nariai, tiek laumės ar kitos būtybės, sutiktos už sienos. Pagyros autorei, kuri puikiai nupiešė ir atskleidė kiekvieną sutiktąjį. Be to, kadangi tai „Gražuolės ir pabaisos“ perpasakojimas, labai įdomiai autorė atskleidžia iš pasakos kilusius tropus kūrinyje, jais manevruoja ir naudoja.

Siužeto vingiai ir dinamika yra bene labiausiai į priekį varantys šią knygą faktoriai. Kadangi kūrinio vieta yra visai nepažįstama ir nauja, autorė puikiai žingsnelis po žingsnelio vynioja visą tiesą apie supančią šalį ir skaitytojui dar ne itin pažįstamas būtybes. Kai manai, kad kartu su Feire išsiaiškinai visą sistemą – nė velnio. Maas pateikia dar vieną naują dalyką, apie kurį visai nesusimąstei, bet kai pagalvoji – gal ir buvo šiokių tokių smulkių užuominų, kad kažkas yra ne taip, kaip atrodo, bet kaip ir Feirė, daugelį dalykų priėmiau, gal taip darė ir kiti skaitytojai, už gryną pinigą. Tai teikia knygos skaitymui kažkokio keisto azarto, kuris gali būti vienas iš šios rašytojų kūrybos bruožų. Gal. Man įdomu, kaip yra su „Throne of Glass“ serija…

Ir po anotacijos, ir žinant, kokios pasakos tai perpasakojimas, lengva nuspėti, kad greičiausiai čia bus romanas tarp Feirės ir Tamlino, būtybės, nusitempusio merginą į Pavasario dvarą, kurio valdovas jis ir yra. Jausmams užgimta čia yra duodama laiko, niekas neįvyksta per sekundę, veikėjai pažindinasi, prastinasi vienas prie kito, bando suvokti kito mąstymą, pelnyti palankumą. Žodžiu, viskas einasi savu tempu, tačiau knygos eigoje autorė kone kaip skuduru tvoja per veidą, nes atsiranda dar vienas veikėjas, kuriam ateityje (turiu omeny kitas dalis) ne tik Feirė, bet ir skaitytojai pajus didesnę simpatiją, o tada nežinia kas dėsis, kadangi tokiu atveju simpatijų objektai būtų labai skirtingi ir su visai kitokiomis priešistorėmis, turintys savų pliusų ir minusų. Žodžiu, kol kas yra tik Feirė ir Tamlinas, tačiau turiu nuojautą, kad neseniai užgimusius jausmas lyg kortas gali sumaišyti kitas veikėjas, ir taip atsiras meilės trikampis, o tada tik pati autorė žino, kas gali nutikti.

Knygai, be jokios abejonės, skiriu maksimalų balų skaičių – 5. Tai daug žadanti serija ir nereali pažintis su dar daugiau žadančia rašytoja Sarah J. Maas, kurios knygas, jau dabar jaučiu, galima vadinti knygiškaisiais narkotikais 😀 Užburiantis pasaulis, įsimintini veikėjai, greitas tempas ir intriguojantys siužeto vingiai – tikrai rekomenduoju „Užkerėtą dvarą“ kiekvienam YA fantastikos mėgėjui ir ne tik 😉

Reklama

Komentarų: 4

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 geriausių knygų, skaitytų 2016 m. | Pamišusi dėl knygų
  2. TOP 10 knygų, kurios turėtų būti Jūsų paplūdimio krepšyje (II) | Pamišusi dėl knygų
  3. Pamišusiai dėl knygų – 3 – eji! | Pamišusi dėl knygų
  4. TOP 10 knygų serijų, kurias noriu tęsti/pabaigti | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: