TOP 10 knygų, kurias noriu perskaityti per 2017 – uosius

top10wednesdaylong

Sveiki, mielieji!

Šiandien noriu pasidalinti knygų, kurias noriu perskaityti šiais metais dešimtuku, kitaip sakant, 2017 – ųjų TBR (to be read).

Iš tiesų tai šiame trečiadieniui turėjau ilgą knygų pavadinimų sąrašą, kurį teko drastiškai trumpinti: čia ir knygos iš mano goodreds “To read“ skilties, ir aš asmeninės lentynos, kurioje yra nemažai užsistovėjusių knygų, tad labai tikiuosi, jog šiemet man pavyks jas perskaityti! 🙂

top-10-knygu-kurias-noriu-perskaityti-2017-m

TOP 10 knygų, kurias noriu perskaityti per 2017 – uosius:

 1. Sarah J. Maas “A Court of Mist and Fury” – tai knygos „Užkerėtas dvaras“ antroji dalis. Kadangi autorė pirmojoje serijos dalyje paliko tikrai nemažą kiekį klaustukų, kabliukų ir kitų dalykėlių, keliančių intrigą, labia įdomu, kas protagonistės Feirės ir kitų veikėjų laukia kitoje knygoje. Labai tikiuosi, kad pasisekė su pirkimais ir bus išleista ši dalis lietuviškai – visiems jau senokai ne paslaptis, kad kitų serijos dalių leidimas priklauso nuo pirmųjų pirkimo.
 2. Meredith Russo “If I Was Your Girl” – diversity tipo knyga, kurioje pasakojama neįprasta lietuviams skaitytojams, bet jau paprastai priimama užsienyje istorija, kadangi pagrindinė veikėja, kuri pakeitė mokyklą dėl didelės savo paslapties. Nenoriu daugiau nieko atskleisti, tam bus knygos apžvalga, vos tik ją perskaitysiu! 🙂
 3. Emily St. John Mandel „Vienuolikta stotis“ – tai ditopinė/postapokaliptinė knyga, kuriome skaitytojas mato situaciją, kuomet pasaulį apima kažkokia, kiek suprantu, paslaptinga liga, kuri žaibiškai paveikia didelę dalį žmonijos. Pavarčiusi ir iš anotacijos spėju, kad matysime pasaulio, ar bent jo likučių, raidą po šio proveržio, ir kažkodėl tikiuosi poetiško šios situacijos nupasakojimo. Kas mane itin intriguoja, tai begalo geri atsiliepimai ir knygos apžvalgos, kuriose kūrinys yra besąlygiškai giriamas – o tokių atvejų yra itin daug!
 4. Morgan Matson “Since You’ve Been Gone” – šios rašytojos knygą “The Unexpected Everything” skaičiau beprasidedant 2016 – ųjų vasarai, kūrinį suvalgiau per kelias dienas ir palikau jį prisigėrusi be galo gerų emocijų – lengvas rašymo stilius, paprastas, bet neprastas siužetas, paskanintas keletu rimtų temų, todėl nenuostabu, kad labia noriu perskaityti kitus šios rašytojos kūrinius. “Since You’ve Been Gone” buvau pradėjusi, tačiau dėl kitų knygų ji buvo nustumta į šoną, tad dabar tikiuosi atsigriebti.
 5. Ruta Sepetys „Druska jūrai“ – skaičiau kitas dvi šios autorės knygas ir taip pamilau jos rašymo stilių bei principą pasiimti mažai kam girdėtas istorijas ir apie jas papasakoti. Šios rašytojos kūriniai – itin plečia akiratį, dėl to pasisemi ir istorinių žinių, tačiau šalia to itin svarbūs yra žmonių išgyvenimai, kuriuos Sepetys meistriškai aprašo.
 6. Ransom Riggs „Ypatingų vaikų namai“ – šią knygą aš sau vis žadėjau perskaityti 2016 – aisiais, kadangi rugsėjo mėnesį pasirodė ir kūrinio ekranizacija, tačiau taip ir nepasitaikė normali proga, kad ir kiek kartų aš beieškojau bibliotekoje knygos, niekad jos nebūdavo. Galbūt šie metai pagaliau bus lemtingi? 🙂
 7. Mary Kubica „Gera mergaitė“ – senokai beskaičiau detektyvą, o ši knyga yra viena iš labiausiai užsilikusi mano lentynoje. Kadangi anotacija tikrai intriguoja, jaučiu kažkokią užuomeną apie Stokholmo sindromą, mane itin domina, kaip autorė visa tai pateiks.
 8. Stephanie Perkins “Isla and the Happily Ever After” – skaičiau pirmasias dvi šios „kaip ir“ serijos dalis, kurios mane pakerėjo savo lengvumu ir gerų emocijų gausa. Labai mielos, šiltos ir žavios knygose, kuriose vaizduojamos meilės istorijos, tad kodėl neužbaigus serijos ir nepaėmus į rankas ir paskutiniosios knygos 🙂
 9. Jeff Zentner “The Serpent King” – knyga, kuri iš kovo “OwlCrate” dėžės taip mano lentynoje ir liko neperskaityta. O ką daugiau bepridurti? Tiesa, knyga turi nemažai įvairiapusiškų atsiliepimų, daug kam arba labia patiko, arba ne, todėl tai mane dar labiau domina, noriu susidaryti savą nuomonę.
 10. Veronica Roth “Carve the Mark” – „Divergentės” trilogijos autorės naujausias darbas, dėl kurio visame pasaulyje sukilo erzelis: ko tikėtis, ką galvoti, kaip į šalį atidėti didelius lūkesčius ir nusistatymą apie „Divergentę“, kad būtų lengviau susidaryti objektyvią nuomonę. Manau, kad Lietuvoje bus ši knyga išleista, nes Roth ir Lietuvoje turi čia savo gerbėjų ratą, tad tikėkimės!

Gal ir Jūs turite kažkokių knygiškų pasižadėjimų 2017 metams? Pasidalinkite! 🙂

Reklama

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. Pamišusiai dėl knygų – 3 – eji! | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: