Kiera Cass „Sirena“

1478680013_cdb_Sirena_p1.pngJi vis girdėjo: „Negali daryti nieko, kas atskleistų mūsų paslaptį. Negali užmegzti artimų santykių su žmonėmis. Gali bendrauti tik su mumis, išrinktosiomis, ir visagaliu vandenynu. Taip, jausies vieniša, atskirta nuo pasaulio, bet kai visa tai baigsis, gausi didžiausią dovaną – gyvenimą. Paklusnumas ir kantrybė – tai viskas, ko iš tavęs reikalaujama.“

Kalen laikėsi taisyklių ir laukė pažadėtojo stebuklo. Tačiau netikėtai į jos gyvenimą įsiveržė Akinlis ir visos taisyklės prarado prasmę. Ji nustojo tikėti ateitimi, nebenorėjo laukti. Kalen troško gyventi čia ir dabar, ir visa savo esybe pasinerti į taip išsvajotąją meilę…

Spėju, daugelis skaičiusiųjų „Atrankos“ seriją smalsumo vedami į rankas paims ir „Sireną“ – kitą rašytojos Kieros Cass knygą, kuri, pagal anotaciją, tikrai nebus apie princeses ir gražius rūmus, tačiau istorijos elementai ne ką mažiau intriguoja. Tokia buvo mano istorija, kaip griebiau knygą į rankas. Beliko žiūrėti, ar bus pateisinti manieji lūkesčiai.

Kalen, protagonistė, laivo katastrofos metu dėl nesąmoningai mintyse sukaupto noro gyventi prisišaukia viltį ir gauna antrą šansą, tačiau čia yra tam tikrų sąlygų – mergina tampa sirena – būtybe, kurios balsas yra mirtinas paprastiems žmonėms. Be to, tokį gyvenimą ji turės gyventi 100 – ą metų, per kuriuos turės atlikti ir pareigą Jūrai – balsu ir giesmėmis vilioti žmones vandeniui, šiuo atveju, mirčiai į nagus. Tačiau žinant Kiera Cass, tikrai nuspėjama, kad šioje istorijoje pasirodys vaikinas – taip ir buvo. Akinlis buvo tasai, dėl kurio susverdėjo visas Kalen gyvenimas ir egzistencija, paremta savęs guodimu ir nenoru žudyti kitų žmonių.

Turbūt šį kartą geriausia pradėti nuo naudojamo fantastinio elemento. Sirenos. Jos tikrai gali būti panaudotos banaliai, neįdomiai, nuvalkiotai, bet manau, jog šį kartą autorei pavyko visa tai paversti rimtesne istorija. Aš įsivaizduoju, kad yra nemažai suaugusiems skirtų romanų, kuriose naudojamas šių deivių elementas, kaip ir vampyrų ar vilkolakių, tačiau keista, kai jaunimo literatūros atstovai tokius dalykus pateikia daug rimčiau. Šioje knygoje sirenos gyvena kartu, taip joms paprasčiau, be to – jų neveikia jų pačių balsai, tad merginos neišprotėja atsiribojusios nuo civilizacijos. Man labai keistas, bet patikęs dalykas buvo tai, jog pasakojimo laikas ir šių dienų modernus pasaulis, ko aš nesitikėjau, maniau tai bus kiek istorinis romanas ar visai nukeliantis į kitus pasaulius, tačiau viskas vyksta šių dienų Amerikoje. Tai, kaip suderintas mistinis elementas ir šių dienų pasaulis, man tikrai patiko, ir net, sakyčiau, sveikintinai pavyko.

*Paveikslėlis iš interneto*

Labai gražus dalykas, kuris galbūt kai kuriems skaitytojams gali ir įkyrėti, tačiau man taip, stebiuosi, nebuvo, yra jūros personifikavimas. Jūra šiame kūrinyje yra kaip atskiras veikėjas, su kuriuo tiek Kalen, tiek kitos sirenos komunikuoja, kalbasi, jūra padeda šioms merginoms, tačiau jos turi atsilyginti tuo pačiu – maitinti ją žmonių gyvybėmis. Lengvai galiu teigti, kad ne tik sirenos, bet ir toks Jūros vaizdavimas knygai suteikia unikalumo, išskiria ją iš minios.

Turbūt pats metas pereiti prie Cass „specializacijos“ – romantinės linijos? 😀 Ši knyga, turbūt nesuklysiu sakydama, yra Insta Love kaip tokio žanro atstovė, kitaip tariant, čia meilės iš pirmo žvilgsnio pavyzdys. Ar beveik iš pirmo. Žodžiu, nors Akinlio mes nematome tiek daug, kiek tikėjausi (tam autorė pažėrė pagrįstų priežasčių), visgi jo ir Kalen linija yra vienas iš svarbiausių dalykų šioje istorijoje. Simpatiją abu veikėjai čia pajunta pakankamai greitai ir sakyčiau, jog šį kartą, turbūt dėl to tempo, likau ne visai įtikinta. Man patiko tarp šių veikėjų atsiradusi chemija, tačiau kai kurie dalykai jų santykiuose man atrodė „iš lempos“ ir būtent dėl tos dinamikos: greitos pažinties, greito simpatijos atsiradimo, greito jausmų užgimimo. Protarpiais man tai atrodė per banaliai ar ne visai įtikino.

Iš „Atrankos“ serijos gana lengva pastebėti, kad autorė naudoja nemažai archetipų, be kurių neapsieita ir šioje knygoje. Man paliko įspūdį, kad autorė ir čia padirbėjo ties veikėjais, charakteriais, jų bruožais, kadangi nors veikėjų ir nebuvo labai daug, jų istorijos ir gyvenimai yra išskirtiniai ir dėl to labai įdomūs, keliantys intrigą. Galbūt kai kurios detalės galėjo būti daugiau atskleistos, nes buvo mane itin sudominusių faktų.

Knygai skiriu 4 balus (max. 5). Šiaip esu patenkinta šiuo skaitiniu – istorija, mano manymu, yra unikali, kitokia ir žavi, gražiai vaizduojama meilės samprata, keliamos idėjos, kurios veda veikėjus pirmyn. Visai nesigailiu, kad skaičiau, nors ir įžvelgiau kiek minusiukų. Bet jei norit jaudinančio kūrinio apie meilę, pagardintą fantastiniu elementu, patariu skaityti „Sireną“.

Reklama

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 knygų, kurios turėtų būti Jūsų paplūdimio krepšyje (II) | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: