Heather Demetrios „I’ll Meet You There“

If Skylar Evans were a typical Creek View girl, her future would involve a double-wide trailer, a baby on her hip, and the graveyard shift at Taco Bell. But after graduation, the only thing separating Skylar from art school is three months of summer…until Skylar’s mother loses her job, and Skylar realizes her dreams may be slipping out of reach.

Josh had a different escape route: the Marines. But after losing his leg in Afghanistan, he returns home, a shell of the cocksure boy he used to be.

What brings Skylar and Josh together is working at the Paradise—a quirky motel off California’s Highway 99. Despite their differences, their shared isolation turns into an unexpected friendship and, soon, something deeper.

Compelling and ultimately hopeful, this is a powerful examination of love, loss, and resilience

Praėjo keletas dienų nuo tada, kai pabaigiau šią knygą, tačiau suvokiu, kad kažkaip vis dar virpa širdis (nemeluoju), kuomet reikia reikšti mintis apie ją. Jei kas seka mano veiklą goodreads, tą galėjo lengvai pastebėti. Tai knyga, sujaudinusi mane iki pat gelmių, ir suvokiau tokio poveikio pasiilgusi, nes kol kas šiais metai tokia knyga buvo tik viena ar dvi.

Knygos pasakotojai – Skylar ir Josh. Skylar, švelniau vadinama Sky, yra labiau pagrindinė veikėja šioje knygoje, kadangi iš jos perspektyvos daug daugiau dalykų pasakojama, Josh ne visuomet turi savo skyrelį, bet kai jau gauna, tai tik spėk griebti nosinę. Tad, apie viską nuo pradžių: Sky teturi vieną svajonę: išvykti iš mažo miestelio Creek View, kuriame ji mato per mažai galimybių, mergina nori vykti į San Frasiską, ten žada studijas sieti su menu, kuris yra labai svarbi Sky gyvenimo dalis. Tačiau nutinka taip, jog merginos mama netenka darbo ir vėl įnyksta į pagundų liūną, kuris ją kankino po Skylar tėvo mirties, todėl mergina pradeda abejoti savo ateities planais, mąsto, ar nederėtų pasilikti ir padėti mamai bei gelbėti ją iš tokios sunkios padėties.

Šalia mes matome Josh – jauną vaikiną, per savo gyvenimą jau mačiusį daug žiaurumo – jis ką tik grįžo iš Afganistano, kadangi po mokslų jis manė, kad vienintelė išeitis, galinti suteikti jam ateitį, yra stojimas į kariuomenę. Papildęs jūrų pėstininkų (kaip, atrodo, verčiama ši sritis) gretas, Josh išvyksta, tačiau per sprogimą netenka kojos ir dėl to yra priverstas grįžti į valstijas. Tai viena unikaliausių pasakojimo perspektyvų, kurią man yra tekę regėti jaunimo literatūroje, kadangi Josh kenčia nuo PTSD – potrauminio streso sindromo. Vaikinas ir Sky yra pažįstami iš anksčiau dėl darbo, kuriame jiedu susitinka ir Josh‘ui grįžus po reabilitacijos namo: „Paradise“ viešbutyje, kur jie susibendrauja artimiau.

Šioje knygoje vaizduojama lyg dviejų sudužusių likimų sąjunga, kadangi Sky ir Josh papildo vienas kito savo kasdienybę niūriame miestelyje. Iš pradžių jie tampa draugais, tačiau pasimato slidi riba tarp draugystės ir kažko daugiau, kurios veikėjai ilgai nesiryžta peržengti. Žinot, galima sakyti, kad čia vienas tų tipinių romanų, kuriuose tu žinai, kad nutiks kažkas baisaus, tačiau neįsivaizduoji, kas tai galėtų būti. Šį kartą buvo panašiai, tik tų kartų, kai galėjo nutikti kažkas buvo itin daug, tad kartais buvo galima tiesiog jausti įtampą. O taip yra dėl abiejų veikėjų, taip vadinamų, background‘ų – jų priešistorių, atskleidžiančių tam tikras autorės pasirinktas temas.

Nuotrauka iš interneto, kurią pamačius ir susiejus su knyga, man visuomet norisi verkti…

Autorė sukūrė labai įdomius veikėjus, kurie buvo tikri, kupini ydų ir gerųjų savybių, atrodė, galėjai traukti juos iš puslapių. Kiekvienas jų buvo unikalus ir išskirtinis, o niekam nėra paslaptis, kad dievinu tokius atvejus, kai ne tik protagonistai, bet ir visi kiti veikėjai įsiręžia atmintin. Šalia Sky mes matome du jos draugus Chris ir Dylan, kurių istorijos yra visiškai kitokios, tačiau be galo gražu žiūrėti į šių trijų žmonių draugystę, parodančią, jog ir skirtingi žmonės gali lengvai bendrauti tarpusavyje. Arba kad ir „Paradise“ viešbučio šeimininkė, artimai bendraujanti su abiem pagrindiniais knygos veikėjais ir jai nuoširdžiai besirūpinanti – vienas malonumas skaityti apie tokias ryškias ir charizmatiškas asmenybes.

Vienas iš labiausiai išryškintų dalykų šioje knygoje yra Josh‘o gyvenimą pakeitęs buvimas kare. Autorė teigė, kad pasirinko šią temą paskatinta vaikystės patirčių, kadangi ir jos pačios tėtis po karo išgyveno PTSD. Josh, nematydamas jokios kitos ateities perspektyvos, įstojo į kariuomenę ir išvyko į Afganistaną. Jis susirado draugų, su kuriais tapo kone šeima, ypač vienas paslaptingasis jo, galima sakyti, geriausias draugas, kurį knygoje persekioja paslapties šleifas. Tad Josh, dėl Talibano puolimo, netekęs kojos, grįžta namo, tačiau gyvena su mano jau minėtu PTSD. Šis sindromas pasireiškia košmarais, naujai užgimusiomis baimėmis ir kitais dalykais, kurie itin pakeitė Josh‘o kasdienybę. Skaitant šio veikėjo skyrelius be galo graudinausi, kadangi man Josh‘o buvo taip nuoširdžiai gaila ir matant jo nebylią kančią norisi taip padėti šiam herojui. Geras dalykas tai, kad niūrioje rutinoje atsiranda Sky, kuri kažkaip randa kelią į Josh širdį, užjaučia jį ir ieško būdų, kaip vaikinui padėti, tačiau tai daro neįkyriai, kadangi Sky, blaiviai mąstydama, suvokia, kad taip jį tik gali atbaidyti. Jų bendravimo progresas didėjo pamažėle ir buvo taip neapsakomai gražu ir žavu stebėti šių dviejų jaunų žmonių jausmų pokyčius, kurie vyko labai natūraliai, savu tempu.

Knygai skiriu maksimalų balų skaičių – 5. Kūrinys mane sužavėjo pateiktos istorijos kitoniškumu, mielumu, veikėjų išskirtinumu: man patiko tiek Sky, tiek Josh – autorė per šiuo herojus pateikė keletą svarbių problemų ir temų, kurios nagrinėjamos visoje knygoje. Ir apskritai protagonistai išskirtiniai savo asmenybėms ir jie atrodė tokie tikri, kad norisi išsitraukti iš puslapių ir bendrauti su jais akis į akį. Viskas šioje knygoje mane tiesiog pakerėjo, kad jau noriu ieškotis sau popierinės jos versijos. Rekomenduoju contemporary YA literatūros mėgėjams, skaitantiems ir anglų kalba!

Reklama

Komentarų: 4

  Atgalinė citata

  1. TOP 10 knygų, kurios turėtų būti Jūsų paplūdimio krepšyje (II) | Pamišusi dėl knygų
  2. Pamišusiai dėl knygų – 3 – eji! | Pamišusi dėl knygų
  3. TOP 10 labiausiai patikusių knygų, perskaitytų 2017 m. | Pamišusi dėl knygų
  4. 10 knygų apie psichinę sveikatą | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: