Pamišėliškas skaitymo iššūkis 2017: iššūkiai!

Sveiki, mieli knygų mylėtojai!

Kadangi ką tik tinklaraštis paminėjo trejų metų gimtadienį, nusprendžiau pratęsti, galbūt būsimą, tradiciją! Knygų skaitymo iššūkis! Taip!

Jeigu tarp skaitytojų atsirado nors keli, kuriems šis dalykas nieko nesako, skubu paaiškinti.

Knygų skaitymo iššūkis, arba read-a-thon, yra nustatytas laiko tarpas, per kurį bandoma perskaityti kuo daugiau knygų arba įvykdyti nustatytus iššūkius. Kiekvienas gali pasirinkti sau individualiai, kokie jo tikslai iššūkio metu: ar nori vykdyti viešai nustatytus reikalavimus, ar kelsis savus tikslus, tačiau tiesiog kartu su kitais žmonėmis skaitys. Žodžiu, kiekvienas read-a-thon atvejis yra labai individualus. Laiko tarpas irgi gali skirtis: para, dvi, trys, aštuonios, dešimt – kiek tik norisi.

Na o pamišėliškas knygų iššūkis, rengiamas tinklaraščio gimtadienio proga, truks savaitę – kaip ir pernai. Šį kartą visi kartu skaitysime nuo liepos 24 dienos 00:00 iki liepos 30 dienos 23:59.

Šį kartą iššūkių bus 6 ir nusprendžiau, kad sąlygos bus labai laisvos: jei norit, galima ir vieną knygą perskaityti, kuri atitiktų visus pasiūlytus iššūkius. Kaip ir minėjau, dalyviai turėtų žiūrėti pagal savo situaciją, kiek knygų gali leisti sau, kiek spės, kokios bus laiko sąnaudos ir panašiai. Galite skaityti ir visas šešias, o gal tris knygas, atitinkančias po du iššūkius, – tai Jūsų pasirinkimas.

Kaip ir pernai, skatinu visus dalyvaujančiuosius dalintis akimirkomis, skaitomomis knygomis ar savu TBR ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, dedant groteles #PDKreadathon ir #pamišėliškasknygųiššūkis (arba #pamiseliskasknyguissukis).

O dabar… iššūkiai!

PDK 2017 read-a-thon

  • Knyga iki 200 psl.
  • Knygos pavadinime – vieta/vietovardis – nesvarbu, ar paminėta šalis, miestas, kaimas, ar tiesiog kažkokia vieta. Pvz.: X name, Y Lodone, Z važiuoja į Šiaulius, saulė šviečia Palangoje ir t. t.
  • Knyga su iliustracijomis – tai gali būti vaikiška knyga, o gal komiksas ar grafinis romanas – svarbu, kad būtų iliustracijų.
  • Ekranizuota knyga + filmas – žinau, kad toks iššūkis buvo ir pernai, tačiau šiemet siūlyčiau po skaitymo pažiūrėti ir filmą, jeigu spėtumėte iššūkio savaitę, būtų dar smagiau!
  • Ilgai lentynoje užsibuvusi knyga – nebūtinai Jūsų lentynoje, galbūt pro ją vis praeidavote bibliotekoje, norėjote, tačiau vis nepasiimdavote namo. Dabar siūlau tą padaryti!
  • Realistinė knyga – čia viskas paprasta: jokių magiškų elementų, nežemiškų (vampyrai, vilkolakiai ir t. t.) būtybių ir pan. Jeigu čia kiltų klausimų, galit žvilgtelėti, ką apie knygą sako mūsų Meka – Goodreads šone visada surašyti žanrai, kuriems priklauso knyga 🙂

Primenu, kad šis iššūkis nėra konkursas, čia svarbiausia – gerai praleisti laiką su knyga rankose, o tai jau gali būti laimėjimas! Taip pat įsiminkite, kad svarbiausia susitarti pačiam su savimi, kiek iššūkių norite vykdyti, kiek knygų pasiruošite šiam iššūkiui ir t. t.

Jei tai Jums nauja, siūlau šoninėje juostoje, kategorijų srityje žvilgtelėti į „Pamišėliškas knygų skaitymo iššūkis“ – ten rasite visą informaciją apie praeitų metų renginį!

Jei kyla kažkokių klausimų, visad laukiu Jūsų laiškų ir žinučių!

Kviečiu visus dalyvauti! Lauksiu Jūsų akimirkų! 😊

-Greta

P. S. renginys Facebook’e (spauskite čia)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: