Ashley Poston „Geekerella“

When geek girl Elle Wittimer sees a cosplay contest sponsored by the producers of Starfield, she has to enter. First prize is an invitation to the ExcelsiCon Cosplay Ball and a meet-and-greet with the actor slated to play Federation Prince Carmindor in the reboot. Elle’s been scraping together tips from her gig at the Magic Pumpkin food truck behind her stepmother’s back, and winning this contest could be her ticket out once and for all—not to mention a fangirl’s dream come true.

Teen actor Darien Freeman is less than thrilled about this year’s ExcelsiCon. He used to live for conventions, but now they’re nothing but jaw-aching photo sessions and awkward meet-and-greets. Playing Federation Prince Carmindor is all he’s ever wanted, but the diehard Starfield fandom has already dismissed him as just another heartthrob. As ExcelsiCon draws near, closet nerd Darien feels more and more like a fake—until he meets a girl who shows him otherwise.

Paskaičiavusi, kad kokią besirinkčiau knygą, jos apžvalga pasirodys pamišėlės gimtadienio savaitę, nusprendžiau, kad reikia paieškoti geriau. Savoj lentynoj išsirinkti niekaip negalėjau, bibliotekoje – taip pat, tad teko pasinaudoti goodreads ir booktube patarimais. Ir ką gi, pastaruoju metu man užkliuvusi knyga buvo „Geekerella“, apie kurią gerų atsiliepimų skaičiau ir girdėjau nemažai, o prie to prisidėjo faktas, jog tai yra šiuolaikiška pelenės versija!

Danielle, arba tiesiog Elle, gyvena su pamote ir dvynėmis įseserėmis – visos jos elgiasi su Elle taip, lyg ji būtų tarnaitė: mergina ruošia joms maistą, rūpinasi namų švara. Namuose balso jokio ji neturi, o pamotė elgiasi taip, lyg Elle būtų jai skolinga. Protagonistės mama mirė, kai Elle tebuvo maža mergaitė, o tėvas žuvo autoavarijoje. Su pastaruoju Elle ryšys buvo iš tiesų stiprus. Jie dalijosi viena aistra – Starfield serialu, kurį jiedu nuolatos žiūrėdavo, buvo visiški jo gerbėjai, o Elle tėvas net pradėjo rengti fanų susibūrimą, kurio metu susitikdavo ištikimiausi Starfield gerbėjai ir žiūrovai. Tačiau Elle pamotei tai buvo nepriimtina, tad po tėvo mirties namuose tebuvo vienintelė vieta, kur galėjai pasakyti, kad čia gyvena Starfield gerbėjai – Elle kambarys.

Kai nusprendžiama atkurti serialą ir nufilmuoti jo naująją versiją, pagrindiniu aktoriumi išrenkamas Darien, jauna žvaigždė, kurio sėkme nelabai kas ir tiki. Tačiau niekas nežino, kad jis pats – didžiulis Starfield gerbėjas ir šis naujas vaidmuo yra lyg svajonės išsipildymas. Visgi vaikiną kamuoja daug abejonių, ypač kai jis girdi nemažai pasakymų iš šono, kad jis nevertas tokios rolės, o ir jo paties gerbėjai nėra labai taikūs, tad jis, bandydamas atsikratyti jam paskirtų pareigų, netikėtai susipažįsta su Elle. Tačiau jie tik susirašinėja žinutėmis, nėra matę vienas kito gyvenime. Visgi didysis susitikimas, kaip nujaučia skaitytojas, turėtų įvykti gerbėjų susibūrime, kadangi čia vyks Cosplay konkursas – Elle žada jame dalyvauti ir mato jį lyg savo išganymą, o Darien čia turės būtų dėl to, kad ji – atnaujinto Starfield veidas.

Knygoje „Geekerella“ skaitytojas mato nemažai ir tikrai įvairių veikėjų, kurie išsiskiria ne tik savo išvaizdos, bet ir vidiniais bruožais ir pasaulėžiūra. Be to, daugelis tikrai gerai atlieka savo rolę, žiūrint per Pelenės prizmę: protagonistė čia turėjo ir tų tradicinių priešų, kurios lengva nuspėti, tačiau buvo keletas momentų, kai man buvo labai įdomu, kaip autorė pelenišką dalyką pateiks kūrinyje: kas bus fėja krikštamotė, kaip susitiks Elle ir jos būsimas išrinktasis, kaip pasisuks istorija dabartinių laikų Amerikoje. Mano lūkesčiai tikrai buvo patenkinti, man labai patiko ir Elle pagalbininkė, padėjusi jos nelengvam kely į konkursą, ir paveikiai nupasakota vargšės merginos aplinka, kurioje ji – balta varna. Kadangi pasakojama iš dviejų pozicijų, taip pat gerai vertinu Darien kasdienybės pateikimą, buvo įdomu žvelgti į šią netradicinę aktoriaus, garsios šalyje žvaigždės, istoriją, matyti, koks jis iš ties žmogiškas ir pažeidžiamas.

Nuotrauka iš interneto

Vienas iš geriausių dalykų šiame kūrinyje yra užmegztos draugystės. Elle dirba maisto furgone „Magic Pumpkin“, kur iš pradžių nelabai sekasi užmegzti kontaktą su kolege Sage, tačiau vėliau viskas apsiverčia aukštyn kojomis ir Sage padeda Elle iškilus įvairiems sunkumams namuose ar apėmus liūdnoms mintims. Iš Darien pozicijos papasakojama kontrastinga istorija, kaip vaikinui išgarsėjus, jį išdavė geriausias draugas. Nors aktorius gerai sutaria su asistente ir asmens sargybiniu, jie neatstoja vaikinui artimų draugų, su kuriais gali kalbėti apie bet ką. Knygoje labai gražiai kalbama apie tai, kad draugai gali neretai padėti labiau nei sava šeima, jei yra kritinė situacija ir žmogus nebežinai, ką pasirinkti.

Autorė čia taip pat išryškina kitas temas. Visų pirma, tai, kad buvimas savimi ir nebijojimas pasauliui parodyti, kas tau patinka, ir kam tu jauti aistrą yra itin svarbus savęs realizavimo faktorius, kad nereikia to slėpti, mat taip gali atrasti bendruomenę, kurios apsuptas jausiesi it namie. Taip yra Elle su Starfield bendruomene, kurioje ji jaučiasi suprasta. Kitas svarbus kūrinyje dalykas yra netikri gerbėjai. Kai dvynės sužino, kad naujoje Starfield verisijoje vaidins Darien, jos panoro dalyvauti Cosplay konkurse, nepaisant to, kad jos net nėra šio serialo gerbėjos, joms svarbu tai, kad bus galbūt atsidurs šalia išvaizdaus, jauno ir mėgstamo aktoriaus, nors atsidavimas konkursui ir jo idėjai bus netikras. Knygoje šis dalykas minimas tikrai ne kartą, ir iš kai kurių veikėjų lūpų tai yra itin teisiama, ypač kai pamatai kitą pusę – Sage, kuri dėl tam tikrų priežasčių, susipažinusi artimiau su Elle, nori būti gerai supažindinta su Starfield.

Never give up on your dreams, and never let anyone tell you that what you love is inconsequential or useless or a waste of time. Because if you love it? If that OTP or children’s card game or abridgeed series or YA book or animated series makes you happy?

Manau, kad prasčiausia knygos sudedamoji dalis yra romantinė linija. Didžiąją dalį abu herojai susirašinėja žinutėmis, nėra vienas kito matę, tad aišku, kad tas susitikimas turėtų būti grandiozinis. Žinoma, čia esti ir kitų peripetijų, kai veikėjai yra per plauką nuo pažinties, tačiau jie vis tiek iki likus trečdaliui knygos nėra akyse vienas kito regėję (na, gerai, Elle matė Darrien per televizorių, tačiau jie nebuvo susitikę akis į akį) ir net nežino, kas yra jų žinučių draugas. Tad galų gale šuolis nuo žinučių iki tikrai artimo bendravimo man pasirodė per staigus ir nelabai natūralus, nors veikėjai anksčiau ir tikrai daug bendravo telefonų pagalba.

Knygai skiriu 4 balus (na, gal 4.25, kaip skyriau per goodreads). Knyga man tikrai labai labai patiko: įdomūs veikėjai ir išskirtiniai charakteriai, išmaniai panaudoti pelenės elementai, siunčiamos žinutės skaitytojams, tačiau dėl pabaigoje atsiradusio greičio visa iki tol buvusi itin žavi ir miela romantinė linija truputį subyrėjo. Bet šiaip, tikrai smagus skaitinys, vertas jaunimo literatūros gerbėjų laiko. O be to, Elle meilė Starfield yra tokia artima kiekvienam, susidūrusiam su gerbėjų grupėmis, kitaip sakant, fandom. Todėl ne veltui knygos pavadinimas ir yra žodžių „geek“ ir „cinderella“ sandūra!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: