L. M. Montgomery „Anė iš Evonlio“

Tai yra knygos „Anė iš Žaliastogių“ tęsinys

Šioje knygoje Anė „jau šešiolikos su puse”, ji pradeda mokytojauti, tačiau nė kiek nepraradusi įgimto romantizmo, gyvenimo džiaugsmo, meilės gamtai. Kūrinyje gausu linksmų, komiškų situacijų, daug nuoširdaus ir gilaus jausmo, pavaizduotos kelios įtemptos meilės istorijos. Skaitytojai susitiks su jau pažįstamais ir naujais herojais – Evonlio senbuviais bei atvykėliais.

Taigi, Anę pamilau jau pirmosios knygos metu – ji užbūrė mane savo mąstymu, charakteriu, vaizduotės vingiais. Nuėjusi į biblioteką skubėjau pasiimti antrąją dalį, nes labai norėjau sužinoti, kur link Anė eis toliau. Nors akimirkomis neturėjau tiek daug laiko ramiai prisėsti prie šios knygos, džiaugiuosi, kad ją pabaigiau ir dabar galiu laukti, kol griebsiu trečiąją knygą, matyt, originalo kalba. Ir jau svarstau apie visos originalo kalba serijos įsigijimą, jei tik rasčiau su kokia nuolaidėle 😉

Žaliastogius pirmosios knygos pabaigoje sukrėtė Matijaus mirtis, o kur dar Merilės sveikatos problemos, mat moteris nebegali tiek laiko skirti skaitymui ir mezgimui, kadangi jos regėjimas vis eina silpnyn, tad Anė nusprendžia, jog liks mokytojauti Evonlyje ir nevažiuos tęsti mokslų. Ji čia, žinoma, patiria daug įvairių nuotykių ir sunkumų, dirbdama mokytojos darbą, tačiau ir namie jos laukia nemažai rūpesčių, kadangi Merilė sutinka priimti n-osios eilės pusseserės dvynukus, nes giminaitė mirė, o šie dvynukai, tiesa, labiau vienas jų – berniukas, priverda nemažai košės Žaliastogiuose, tačiau puiku tai, kad Anė kartu su Merile visuomet randa išeitį iš keblių situacijų. Arba sprendimas tarsi pats pas jas pasirodo.

Kaip anotacijoje ir pasakyta, į Evonlio apylinkes atvyks ir naujų žmonių, o Anė nepažįstamų atras ir šiaip bevaikščiodama, tad bus čia ir naujų veidų, su kuriais protagonistė atras bendrą kalbą, o gal net taps „giminingomis sielomis“. Vis dėlto senieji veikėjai nebus pamiršti, mat Evonlio jaunimas, t .y. beveik visi Anės bendramoksliai, kursis į gražinimo draugiją, norėdami atnaujinti, pagražinti Evonlį ir jo aplinką. Tad nei geriausioji draugė Diana, nei ponia Reičelė, nei kiti veikėjai nebus nepaminėti.

Vienas iš originalių viršelių

Šioje dalyje matomas pačios Anės pasikeitimas: ji nebėra tiek atsidavusi savo vaizduotei, tad kasdienybėje ji mąsto daug racionaliau ir galbūt tą paskatino įvairios aplinkybės ir ypač – užgriuvusios atsakomybės. Visgi man pasirodė vis dar tokia pat artima, nes Anė itin linkusi jaudintis dėl nesėkmių su žmonėmis ar darbuose, savo principų paminimo – man tai ypač primena mane pačią ir šis faktorius dar labiau verčia simpatizuoti knygai.

Mane vis dar keri sukurta aplinka: kas kartą, kai šnekama apie Merilės ir Anės namus, apima toks jaukumo jausmas, Evonlis primena man nuostabią bendruomenę su savomis įdomybėmis, o kai kas nors pamini Merilės slyvų uogienę ar pyragą, kuri aprašomas kaip nuostabaus skonio, pačią apima noras kažką iškepti. Tačiau jei prisimintumėte mano Žaliastogių aprašymą, ten rašiau apie tai, kad noriu čia sulaukti daugiau romantinės linijos. Deja, jos čia vis dar nebuvo, tačiau čia pabaiga truputį paspoilino, kad galėčiau viso to tikėtis trečiojoje dalyje. O Gilberto ir Anės bendravimas, nors jo čia mažai buvo, toks žavus darosi. Uf, taip norėjosi dar 😊

Knygai skiriu 4,5 balo iš 5, nes neišsipildė mano lūkesčiai ir buvo porą skyrelių, kurie nepasirodė man tokie įdomūs ir dėl to sunkiai susiskaitė. Visumoje, mano meilė Anei ir Evonliui dar labiau sustiprėjo ir seriją noriu tęsti toliau bei man intrigą kelią ir spoileris: herojės sprendimas vykti tęsti mokslų ir kol kas mokytojos darbą palikti nuošalyje – spoileris baigiasi. Įdomu, ką autorė paruošė tolimesniam šios raudonplaukės gyvenimui!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: