Holly Bourne “It Only Happens in the Movies”

Audrey is over romance. Since her parents’ relationship imploded her mother’s been catatonic, so she takes a cinema job to get out of the house. But there she meets wannabe film-maker Harry. Nobody expects Audrey and Harry to fall in love as hard and fast as they do. But that doesn’t mean things are easy. Because real love isn’t like the movies…

Holly Bourne – rašytoja, gyvenanti Londone. Prieš visą savo laiką skirdama rašymui, ji buvo žurnalistė ir patarėja santykių klausimais viename tinklalapyje, populiariame tarp jaunų merginų. Nekeista, kad ji nusprendė pasukti literatūriniu keliu, kur sujungia patirtį iš savo ankstesnio darbo ir plunksnos valdymą. Šiuo metu ji jau yra išleidusi daugiau nei penkias knygas ir visose plačiai narpliojama panaši tematika – feminizmas.

Protagonistė Audrey nebetiki meile: ji buvo skaudžiai palikta vaikino, o tėvas išsiskyrė su Audrey ir jos brolio mama bei dabar nori atimti namą. Dėl liūdnos istorijos su vaikinu ji nutraukė ryšius su draugėmis, ir randa paguodą šarmingojo Leroy kompanijoje, kuris, beje, neslepia savo netradicinės orientacijos. Bėgdama nuo rūpesčių namuose, ji įsidarbina kino teatre, kur sutinka nekokią reputaciją turintį Harry – šis vaikinas, užmezgęs santykius, greitai metė nemažai merginų. Visi Audrey perspėja, kad nebandytų megzti artimesnio kontakto su kolega, tačiau ji pajunta Harry trauką, jis jai – taip pat. Harry svajoja kurti filmus, ir dabar kaip tik dirba prie vieno projekto, kuris, tikisi, bus įvertintas, ir taip jis gaus šansą suktis kino versle bei mokytis. Jo naujasis filmas yra apie zombius ir Audrey yra pakviečiama čia atlikti pagrindinį vaidmenį, ypač, kai Harry sužino, kad mergina, iki skyrybų su vaikinu, dievino teatrą ir dramos būrelį, be to – jai tikrai gerai tai sekasi. Ryšys tarp šių jaunų žmonių sustiprėja.

Man patiko feministinė gaida istorijoje: santykiuose su Harry protagonistė nevengė išsakyti savo nuomonės, nenorėjo leistis, kad vaikinas su ja elgtųsi kaip su kitomis merginomis, kurios aiškiai nejautė pagarbos sau. Ši mintis buvo taip pat išryškinta ir nekaltybės praradimo temoje, parodyta, kaip partneriai kalbasi apie tai tam, kad abu gerai jaustųsi. Visgi kai Audrey – tokia protinga mergina, nevengianti išsakyti kritikos vaikinui, man atrodė nesuvokiama, kaip ji gali taip atsainiai toleruoti jo žalingus įpročius, tarp kurių yra ne tik alkoholis ir rūkymas, bet ir lengvesnių narkotikų vartojimas. Galima sakyti, kad mergina pametusi galvą, bet žinant, kad ji nevengė visko apmąstyti, šis dalykas atrodė nelogiškas.

Kita svarbi tema buvo šeimos tarpusavio santykiai. Man patiko tas skaudus realistiškumas, kuris buvo lyg šlapias skuduras Audrey per veidą. Ji išgyveno nemažą krizę ir, manau, gerai parodyta, kaip ji ieškojo būdų pabėgti nuo visko, ar kaip paguosti save. Norėjosi daugiau jos mamos vaizdavimo, kadangi kai kurios detalės buvo numestos be menkesnio paaiškinimo, o jos linijoje galima įžiūrėti ir skylių ar šuoli – dėl to buvo justi, kad šeima tarsi kiek pamiršta, o norėjosi daugiau šiems žmonėms skirtų epizodų.

Man patiko kuriamos draugystės šioje knygoje, gana realistiškai ir ne per daug dramatiškai parodomas paauglių tarpusavio santykis. Taip pat gerai vertinu, kad autorė paįvairindama kai kurių skyrių pradžioje pateikė ištraukas iš Audrey mokyklinio tyrimo apie romantinius filmus, kurie lyg nurodydavo, ko gali skaitytojas tikėtis ateinančiuose skyriuose: mergina, po sukrėtimo metusi aktorės karjerą, leidosi į romantinių filmų tyrinėjimus, kurie atskleidė, kiek jie dažniausiai yra baisiai nerealistiški.

Kūriniui skiriu 4 balus (max. 5). Turbūt labiausiai knyga ir yra vertintina už feministines idėjas, autorė merginoms parodo, kaip santykiuose svarbu yra kalbėtis, negalima pasiduoti vaikino įtakai, kad tai netaptų žalingi santykiai (=abusive relationship), ji primena apie meilės sau svarbą, kas man labai patiko. Knyga sujaudino, vietomis net graudino (pvz. Audrey mamos lūžis), pabaigusi dar palaukiau kiek laiko, kad viskas „susivirškintų“ ir galiu pasakyti, kad man labai patiko pabaiga ir visas jos pateikimas, mat ji atskleidžia nemažai dalykų, aktualių šių dienų merginoms.  „It Only Happens in the Movies“ – istorija, nors ir turinti, mano manymu, keletą trūkumų, yra verta būti išgirsta.

Reklama

Komentarų: 1

  Atgalinė citata

  1. 10 knygų apie psichinę sveikatą | Pamišusi dėl knygų

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: